Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igy is lehet etetni?

Igy is lehet etetni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. vettem egy zsák tápot a kutyának.. na de az a gond hogy kicsit ki van oldalt szakadva.. már mindegy kifizettem.. egér rághatta ki vagy mi? boltbol vettem.. de le ragasztották ott ahol ki potyogott pár szem táp.

egyébként mi a véleményetek erről a tápról? sajnos most nincs pénzem Royal caninra és ebbe a hónapba Euro Dogot kap.. 2200ft /10kg szóval olcsó nagyon de az előirt adag dupláját adom neki 1kg/nap. szóval tápláló gondolom igy azért annyira mint 50Deka royal.


itt a szakadás [link] ez egér lehetett?


2015. szept. 29. 17:43
 1/9 A kérdező kommentje:
tehát nem lesz baja ha olyan tápot adok ami nem bontatlan csomagolás? tehát a zsák sérült ?
2015. szept. 29. 17:43
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem lesz semi baja! 😃
2015. szept. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De ha valami egér megrágcsált talán pár szem tápot és ha odaadom a kutyának akkor mivan? vagy az egér "testén" nincs semmi fertőzés vagy ilyesmik? mert állitólag teli van fertőzéssel és betegségekkel egy rágcsáló
2015. szept. 29. 17:50
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát azt kellene csinálnod,hogy venni neki új táppot,de láttam a képet csak elszakadt zsák szerintem.
2015. szept. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
hát de gondolom attol még a tápnak nincs baja
2015. szept. 29. 17:57
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem lesz gond azzal a táppal. Azzal viszont gond lehet, hogy dupláztad az adagot. Eredménye, fosás és hízás lesz.Add neki az előírtat és , ha úgy látod, fogyni kezd a kutya, akkor emeld az adagot. De akkor sem a duplájára.
2015. szept. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Evett már ilyen tápot.. royalba meg britbe 17-20% zsir van.. ebbe 8% fele hus meg fehérje se valami magas benne. tehát kell a duplája... de hát ugy szoktam hogy elérakok 1 kg-t max. amennyit eszik azt megeszi amit nem azt nem..
2015. szept. 29. 20:13
 8/9 anonim ***** válasza:

Egy tápból, minél több kell annál kevésbé jó táp. Ez azért van mert, sok benne a felesleges "töltelék" anyag pl. színezék, ízfokozó, aroma, gyomortöltésre szolgáló, de egyáltalán nem hasznos anyag stb. Az előírt adag dupláját semmiképp ne add neki! Ha fogyni fog a kutya akkor emelj az előírt mennyiségen.

Nagyon rossz etetési taktika, hogy adok neki amennyit gondolok (rengeteget), aztán amit meghagy elveszem. Egy normális kutya a számára kedvező mennyiség sokszorosát is képes befalni. Egyszerűen addig eszik, amíg szó szerint bír. Ettől a módszertől nagyon kövér kutyád lesz és főleg egészségtelen.

Az egér valóban lehet fertőzött, de nagyon-nagy esélye van annak, hogy semmi baja nem lesz a kutyádnak. 1, nem is biztos, hogy egér volt lehet beakadt valamibe a zsák 2, lehet semmi baja nem volt az egérnek 3, a kutyád rendszeresen kap oltást, féreghajtót és egyébként egészséges akkor az immunrendszere jól kezeli ezeket a dolgokat. Gondolj bele, ahol a kutyádat sétáltatod galambok, egerek, bogarak, kóbor állatok esetleg denevérek, vakondokok, hajléktalanok, szemetelők járnak, mégis jól megvan a kutyád, nem?

2015. szept. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
utolso. igazad van. egyebkent a szakadas a zsakon nagyon egyenletes volt es fuggolegesengn 3 helyen. tehat valami felvaghatta talan. na mindegy.:) kidobtam az egeszet vettem masikat:)
2015. okt. 1. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!