Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek milyen fajta...

Szerintetek milyen fajta kutya ez, illetve veszélyes lehet a gyerekekre nézve ha felnő? https://youtu. Be/PLpdRHL_udE

Figyelt kérdés
A képeken a kislányom is rajta van aki 14 hónapos a kutyus 2 hónapos.

2015. okt. 5. 15:44
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Kutyaovi, kutyasuli mindenképp! Ott elsősorban téged tanítanak meg, hogy hogy neveld a kutyát.
2015. okt. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

A kutyanevelésről már könyvtárakat írtak, de megpróbálhatom összeszedni neked a főbb alapelveket, a teljesség igénye nélkül.


Légy következetes. Ha valamit tilos (pl. a szobába bejönni, felugrálni) akkor azt mindig tilos, akkor is, ha épp jókedvedben talál.


A fegyelmezést kicsi korban el kell kezdeni, és türelmesen, következetesen mindig betartani a kutya élete során. A fegyelmezés nem egyenlő a veréssel! A kutyák nem fogják fel, hogy pl. a fenékrerecsapás hogy függ össze azzal, hogy bepisiltek vagy erősebben haraptak játék közben. Csak akkor van értelme fenyíteni, ha rajtakapod a nemkívánatos cselekvésen, mert a memóriájuk nagyon rövid, 1-2 másodpercnyi távlatban látnak csak összefüggést ok és okozat között, ezért teljesen értelmetlen belenyomni a kutya orrát a pisitócsába. A fenyítés lehet egy határozott, éles NEM!, grabancszorítás vagy -rázás, pofaszorítás, földre nyomás (utóbbi csak súlyos esetben), neked kell kitapasztalni, hogy a kutyádnak mekkora az ingerküszöbe, lehet,hogy egy csúnya nézés is elég neki.

Ezen kívül a kutyák nagyon jól tanulnak a csalódásból. Ha pl. harap játék közben (nem agresszióból, hanem mert a kutyák így játszanak) éles hangon, fájdalmasan kiálts fel, és azonnal szüntesd be a játékot, hagyd ott. Pár alkalom után rá fog jönni, hogy ha harap, vége a bulinak.


A kutya nem gyerek, nem szabad kedveskedéssel nyugtatgatni, ha ideges, ingerült vagy fél. Ignoráld a félelmét és türelmesen próbáld megismertetni a világgal, vagy szigorúan tedd helyre, ha pl. más kutyákkal agresszív.


Hordd emberek közé és kutyatársaságba kicsi kortól kezdve, amint megvannak az oltásai. Szokja meg a világot, szembesüljön sokféle helyzettel, akkor lesz kiegyensúlyozott, bátor felnőtt kutya.


A kislányodat ne hagyd vele kettesben, felügyelet nélkül. Soha. Amíg a kutya kicsi, addig a kutya érdekében, ha nagyobb lesz (mert jó nagy lesz) akkor a gyerek érdekében. Nem kell a legrosszabbra gondolni, nem fog "bekattanni" a kutya, főleg ha helyesen van nevelve, de balesetek előfordulhatnak, és egy kisgyerek is tud kárt tenni egy kiskutyában. A kislányodnak is tanítsd meg a kutyával való helyes bánásmódot: hogyan nyúlunk hozzá, mikor NEM nyúlunk hozzá, mit jelez a farkcsóválás, felugrálás, vicsorgás stb. A kisgyerekeknek külön meg kell tanítani, hogy a vicsorgó kutya nem mosolyog!


Minél előbb keressetek fel egy kutyaiskolát, lehetőleg olyat, ahol nem annyira a kutyát, hanem benneteket tanítanak. Nem szégyen segítséget kérni kezdőként, senki nem úgy születik. Van egy csomó király könyv is a témában, érdemes bevásárolni.


A kutyát már most lehet trükkökre tanítani. Persze csak lassan, rövid ideig tanítsátok, még igen pici. Fontos, hogy megtanuljon figyelni rátok, kötődjön hozzátok és ő is megtanulja a ti kommunikációtokat, nem csak ti az övét. Minél több minőségi időt töltötök vele, annál könnyebb lesz a dolgotok, mikor elkezd kamaszodni és feszegeti a határait.


Az ivartalanítás tényleg jó ötlet, de majd csak ha a kutya már nagyobb lesz. Nagyon megkönnyíti a hátralevő életében az együttélést.


Ajánlott irodalom: http:// cerberoskutyaiskola.hu/images/stories/dokumentumok/falkavezer.pdf

[link] (a fajtától függetlenül jó tanácsok vannak)

2015. okt. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Bernissima válasza:

Gyönyörü kutyus és, ahogyan az elöttem hozzászólók is irták, szép nagy példányra nö. Külsö megjelenésre, tényleg azt lehet állitani hogy egy kaukáusi és németjuhász keverék, ami azt jelenti hogy mindkét fajtábol örökölt valamit, úgy kinézetre, mint jellemre vonatkozóan.


Ami a tartását, illetve a helyes nevelését illeti, pláne hogy a gyermek is kicsi, azt tudnám ajánlani hogy sok együtt töltött minöségi idöt szenteljetek minkettöre és ilyenkor a kutyus legyen a központ - mozgás, tanitás, szeretet - ebben a sorrendben.


Mivel azt irtad hogy még nem volt kutyátok, olvassal sok könyvet. Saját tapasztalatombol irva, a kutyus ÉRZI hogyan kell viselkednie, pusztán abbol az energiábol amit a gazdi adott pillanatban sugároz. Én, személyszerint, a Cesar Millan könyveiböl nagyon, de nagyon sokat tanultam és csak azt állithatom, hogy miútán gyakorlatba helyeztem az olvasóttakat, szinte szavak nélkül kommunikálok a három és fél hónapos bernipásztor kutyusunkkal. Tudatában kell lennünk annak hogy az elsö 6-8 hónap a legmeghatározobb egy kutya egészséges szellemi fejlödésére nézve, amikor megtanulja mik a szabályok és ki a vezetöje.


Például, nálunk, két napja annak hogy elöször mehettünk ki sétálni, miútán letelt a két hét az útólsó védöoltás elsö sorozatábol, kutyusunk pedig úgy sétált melletem mintha eddig is csak ezt csináltuk volna. Le sem tudom irni mennyire büszke voltam és vagyok rá, ám tény hogy meg kellet TANULNOM hogyan érthessem meg magam úgy mint "falkavezér". És ez csak a kezdet, mivel hosszú út van még a felnötté válásáig!


Sok sikert a tanuláshoz nektek is és kivánom hogy légy egy nagyon jó falkavezér!

2015. okt. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Köszönőm szépen a válaszokat,nagyon sokat segítettek. Ma sikerült elérnem,ha azt mondom marad akkor nem megy tovább.Azért volt fontos mert a lánykám kezdett félni ha követte, és elkezdte játékból harapdálni a kezét. Szerintem elfogadott főnöknek,mert határozottan próbáltam tanítani. Holnap ül és fekszik parancsokat is elkezdjük illetve házadba menj..
2015. okt. 6. 20:32
 15/20 anonim ***** válasza:
Először a nem parancs legyen megtanítva.
2015. okt. 7. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Kérdező, csak így tovább! De ne feledd, hogy a kutya is nagyon fiatal még, nem várható el tőle, hogy egy csomó parancsot készségszinten végrehajtson. Próbáljátok játékba csomagolni a tanulást, ahogy egy kisgyereknek se adsz nyelvtankönyvet, hanem a mesékből, beszélgetésekből "spontán" bővül a szókincse.

A "Nem" parancs tényleg fontos, életmentő lehet.

Tapasztaljátok ki, mi az optimális jutalom számára: virsli, sajt, játék, esetleg dögönyözés? Kutyája válogatja. Sok-sok pozitív megerősítést adj neki, negatívat csak végszükség esetén!

A kislányt is bátorítsd, tanítgasd, mert a kutya sokkal hamarabb lesz "nagy", mint ő. Szokják egymás közelségét, tanulják egymás jelzéseit (alvó, evő kutyához nem közelítünk!) és nem lesz semmi baj.

2015. okt. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Az alvó kutyával egyet értek, de a felnőtteknek (!) el kell tudni venni az élelmet. Életmentő lehet (szerez valamit, ami mérgezett, nem neki való stb)
2015. okt. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Ja hát igen, én is a gyerekre gondoltam. Alap, hogy a felnőtt gazdák bármit el tudjanak venni a kutyától. A "kérem" parancs nagyon fontos.
2015. okt. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
Ha a gyerekkel van pici korától akkor nem.Csak legjobb barátok lesznek 😊
2016. nov. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 lugoka ***** válasza:
Jól haladsz sok sikert. Szerintem vidd el a kutyaiskolába a lányodat is. Szvsz jobb ha az oktatóktól és a többi kutyástól is látja, hogy miként kell viselkedni a kutyákkal.
2017. febr. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!