Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért verekednek a kutyám...

Qatar kérdése:

Miért verekednek a kutyám egymással?

Figyelt kérdés
Van egy 7 éves westie kutyusom és egy 2 éves palotapicsim. 1,5 éve együtt vannak már, semmi gond nem volt velük, jól kijöttek szerették egymást, viszont kb. egy hónapja a palotapincsi (eléggé makacs, önfejű, támadós kutya) időnként megtámadja a westiet amikor már egyikük sem enged és durva verekedések alakulnak ki. Van, hogy csak azért morog rá mert elsétál mellette, vagy ilyesmi...mi lehet a gond? nem tüzelnek és a közeljövőben nem is szabadna...

2015. okt. 5. 22:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Pincsi fölényeskedni szeretne,átakarja venni a westie pozicióját.


Mutasd meg nekik,hogy te vagy a főnök és tedd helyre a pincsit. Agresszió egymással szemben csak a kajával megengedett.

Nekem is két ivaros szukám van egyik 13 másik 4 éves,utóbb időben volt,hogy ebédeltünk és az idős felpitizett majd a fiatal neki ugrott a semmiből.Vagy húgom ágyán feküdt a fiatal az idős bemegy fel akar menni az ágyra fiatal meg neki ugrik.Ilyenkor megfogtam a balhézó ebet és nyakbőrénél felemeltem és kicsit megráztam majd mondtam nem szabad.Persze ezt rögtön kell,hogy tudja miért bünteted. Eddig ezt 3x játszotta el,azóta nincs probléma.


Mikor esznek és egymás tálkájánál sündörögnek akkor engedem a morgást,azt rendezzék.Abból verekedés nincs.


Én kezdetektől az idős kutyát választottam köztük magasabb rangúnak,ő kap enni előbb,minden előbb vele és végül a fiatallal,mert erősebb jellem a kicsi.

2015. okt. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen én is az idősebb kutyának adok elsőnek enni stb., a verekedéseknél mindig rendet raktam köztük megszidtam a kezdeményezőt. Ma minden rendben, remélem így is marad. Köszönöm a választ :)
2015. okt. 6. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!