Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök kutyának lehet adni tejet?

Kölyök kutyának lehet adni tejet?

Figyelt kérdés
Ónémetjuhász kiskutyám van. Lehet adni neki 2,8-as tejet? Úgytudom, hogy ettől a tejtől nem megy a hasa, csak más oldalon is látom, hogy nem szabad adni neki.Ez igaz?
2015. okt. 9. 06:38
1 2 3
 1/24 Gugu Gabor ***** válasza:

Ne adjál neki tejet nem lessz jó. Persze hasmenése még millió dologtól lehet valószínűleg lessz is, de a tej nem jö ötlet ez biztos.


Ha tejet akarsz adni neki akkor gondolom még elég kicsi, a legjobb az a kaja lenne amit eddig evett esetleg nézz szét milyen kifejezett kölyök tápokhoz jutsz hozzá a környékeden

2015. okt. 9. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Nem kell neki adni. Valószínűleg hasmenése lesz tőle, és szüksége sincs rá.
2015. okt. 9. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Igen igaz, kiscicának sem adunk, nem tudják megemészteni.

Menni fog tóle a hasa.

2015. okt. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Nem tudják megemészteni más fajok tejét, hasmenésük lehet tőle. Jó minőségű, kölyköknek való tápot adj naponta háromszor, meg tiszta vizet, esetleg ízületvédőt, másra nincs szüksége.
2015. okt. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Nekem orvos azt mondta amikor a kutyám kapott antibiotikumot, hogy adjak neki kefirt. Mert hogy az segít a bélflórákat megtartani. Adtam is, de nem ette meg, finnyáskodott. Egyszer meg adtam neki tejfölt, hú azt imádta, teljesen oda volt érte, csak nem mertem többször, hátha az se jó, de nem volt hasmenése tőle.
2015. okt. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

A tejföl-yoghurt-kefír savanyított tejtermékek, ne keverjük a "rendes" tejjel.

MOndjuk az sem kutyának való, de vannak spec. esetek.

Az ember gyomra is csak kismértékben alkalmazkodott a tehéntej megemésztéséhez, sokunk nem is tudja.

A tehéntej a borjúnak lett kitalálva,nem javasolt adni se kutyának, se macskának.

2015. okt. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 Lunariana ***** válasza:
Ahogyan azt mar irtak is mas fajnak a tejet nem szabad adni nekik, (nem biztos, hogy menne a hasa, de nem kene kiprobalni. szerintem adhatsz neki idosebb kutyaknak valo tapot is ,de akarnilyet adsz is neki azt aztasd ,be mert fiatal korukban nem szokasuk vizet inniuk es akkor a szaraz tap a szervrenszerbol veszi fel a taplalekot, es belcsavarodast is kaphat. Bar ez sok mindentol fugg. Amugy nekunk onemetjuhasz ( keverek, memhelyi), kuvasz (tenyesztett),es komandor (menhelyi, fajtiszta)kutyaink vannak.
2015. okt. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Most múlt 1 hónapos nem olyan rég. Még 2,8-as zsírtartalmú tejet sem lehet adni neki, mert a tenyésztő azt mondta, hogy olyat ihat.
2015. okt. 9. 13:13
 9/24 anonim ***** válasza:

Meg tudod nekem mutatni, melyik tenyésztő javasol ilyet?

Nem, nem lehet adni. Lehet hogy hasmenése nem lesz, de nem neki való.

2015. okt. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
1 hónapos kutya miért nem az anyja tejét eszi?
2015. okt. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!