Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mondják a németjuhászra...

Miért mondják a németjuhászra hogy a kutyák királya? Azt is hallottam h a mai nmjuhászok el vannak rontva. Ebből mi a való?

Figyelt kérdés
2015. okt. 9. 17:16
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
73%

én még ilyet nem hallottam :D


Elrontva meg egészségügyileg vannak,olyan rendellenesen pontyhátuk van,rossz rájuk nézni.De hát a show vonal miatt.

2015. okt. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
33%

1. Mert a kutyák kutyája.

2. Sajnos rettenetesen túl van tenyésztve.

2015. okt. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
82%

Talán azért mondják rá ezt (bár én még nem hallottam), mert amellett, hogy intelligens, nagyon sokoldalúan felhasználható. Meg talán, mert hasonlít a farkashoz (úgyis nevezi a népnyelv, hogy farkaskutya).

A tenyésztésük nem jó irányba halad véleményem szerint. Sokan inkább a küllemre fektetnek hangsúlyt, mint a munkára, és ez a küllem sem egészséges, ahogy az előző hozzászóló is írja.

2015. okt. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem azért, mert talán a legtöbb féle képpen "hasznosítható" kutyafajta. Katonai,-mentő,-terápiás,-vakvezető,-terelő,-munka,-őrző-védő és családi kutyának is kiváló.

Viszont a show vonal tényleg szörnyűséges (szerintem legalábbis). Gyakorlatilag már nem is lehet olyan rajzos nj-vel találkozni akinek nem lejt 60 fokban a háta...

2015. okt. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
85%

Én ezt a mondást a komondornál hallottam. :)

A többit már leírták az előttem válaszolók.

Amúgy szerintem is borzalmasak a "csapott" fenekű show németjuhászok. Egyszerűen szörnyű. (Nem a kutyákra értve...)

2015. okt. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
68%

Ezt a komondorról hallottam én is. :) Állítólag anno az FCI-nél a komondor kapta meg a kutyák királya címet. Méret, impozáns megjelenés és az oroszlán sörényéhez hasonlító bundája miatt mindenképpen jobban illene rá, mint a német juhászra.

A német juhász remek kutya. A leguniverzálisabb fajta. Szinte mindenre jó, de semmiben sem a legjobb.

A show vonal szerintem katasztrofálisan néz ki.

2015. okt. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
77%
At a szerencséje a fajtának, hogy az oly sok ember által nem kedvelt show vonalat csak azok a tenyésztők tenyésztik, akik kiállításokon akarnak minél jobb eredményt elérni. Mellette vannak kutyák, amelyek nem a siegeren nyernek, nem a kiállításokon az első helyeken futnak, de tenyészszemlén megfelelnek a standardnak, így meg is kapják a tenyésztésre az engedélyt. Ezek a kutyák a munkavonalúak, a kevésbé lejtős hátúak, stb. És ők vannak többen .
2015. okt. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
86%

Én is hallottam meg olvastam is hogy a kutyàk koronàzatlan kiràlya. Nem véletlenül kapta, hiszen a legsokoldalúbb munkakutya. Csalàdi kutyaként viszont én nem igazàn ajànlanàm senkinek, tipikusan olyan fajta akinek több kell mint pàr óràs séta. Igényli, követeli a feladatot. Meg kell mozgatni agyilag és fizikailag egyarànt minden nap.


Tenyésztés szempontjàból igen sajnos túlzàsba estek egyesek, és a kiàllítàsok se a kutyàkról szólnak hanem a pénzről, és a puszi pajtàsokról. Àm vannak még szép küllemű németjuhik akik szép sikereket érnek el a munkàban is, csak alaposan szét kell nézni.


Farkaskutyàra kitérve, a köznyelv nem tudom miért a németjuhit hasonlítja a farkashoz mikor a hasky sokkal jobban hasonlít rà.

Amúgy én mindig mosolygok mikor megkérdezik tőlem ( nj. -m van ) , hogy ez farkas kutya? A vàlaszom: hàt perszeeeee...... nézze mekkora farka van...... :-D

2015. okt. 10. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
20%

A német juhászkutya számomra hatalmas csalódás. Régen én is azt hittem, hogy milyen klassz fajta, de akkor csak hallomásból ismertem. 9 éve van kutyám (kistestű) és azóta elég sok német juhásszal találkoztunk. 4 kutya támadta meg a kutyámat élete során, abból 3 n.j. volt. Néha látok embereket, sétáltatják a kutyájukat, de a séta többnyire abból áll, hogy rángatják egymást pórázon. A kutyák idegbetegek, a gazdáik tök idióták.


Viszont lakik a közelben egy család, az előző kutyájuk is n.j. volt, és a mostani is. Mindkét kutya bűbájos, jól nevelt, és semmi agressziót nem mutat(ott).


Ez az én tapasztalatom sajnos. De valószínűleg az emberek hibája, mert ezt a fajtát is tönkre tették, és túl sok ember tart ilyen fajtát, és nem mérlegelik, hogy mik az igényeik.

2015. okt. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
82%

"De valószínűleg az emberek hibája, mert ezt a fajtát is tönkre tették, és túl sok ember tart ilyen fajtát, és nem mérlegelik, hogy mik az igényeik."

Ebben van az igazság. Ez a fajta nagyon elterjedt. A filmek alapján azt hiszik az emberek, minden kutya REX-ként születik.

Szóval az első mondatod nem helyes, hiszen nem a fajtában csalódtál, hanem csak a nem megfelelően nevelt egyedekben.

2015. okt. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!