Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen táplálékot adjunk egy...

Milyen táplálékot adjunk egy nyolc hetes kutyának? Nem vagyok híve a MűKAJÁNAK, igazi házi kosztra gondoltam.

Figyelt kérdés

#kölyök #házikoszt.
2015. okt. 14. 20:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Anyatej.
2015. okt. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%

:S mert az nagyon valo egy 8 hetes ( idosebbnek sem) kutyanak. :)

adj neki junior tapot, nem kell a legdragabbat venni, de ne porkolt maradekkal etessed.

2015. okt. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Olvass utána a BARF étrendnek (amennyiben a műkaja alatt tápokra gondoltál).

Vagy főzhetsz is neki, húst rizzsel, zöldségekkel, só és fűszerek nélkül. Az arányokat (hús-más) viszont nem tudom.

2015. okt. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
26%

Nekem nem volt semmi tapasztalatom amikor a kutyusom hozzám került. Olyan fiatal volt hogy épp leválasztották, hazavittem vettem csirkefarhátat megfőztem és azt kapott. Jártam vele oltásra és fél éves volt amikor kapta a veszetség elleni oltást és a doki mondja hogy most már lehet neki adni csontosat.

....egy kis csend.....

-miért eddig nem lehetett?

-hát nem szoktak mert a csont átszúrhatja a beleit, torkát (meg nem tudom már miket)

Hát most 14 éves..ugyhogy csontosat ne adj neki a biztonság kedvéért minden más mehet.

Ja és ameddig kölyök megeszik mindent, szőlőt, almát, dinyét :)

Később már nem fogja.

2015. okt. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
szőlőt pont nem kéne adni a kutyának...
2015. okt. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Vagy prémium tápot vagy a nyers etetés két formáját (barf vagy prey) ajánlom. Olvass utána mindegyiknek mérlegelj melyik szimpatikus, melyiket tudod megoldani.

(A csont abban az esetben veszélyes ha valaki nem tudja mit, hogyan kell vagy éppen tilos vele csinálni, mielőtt a kutyának adja...Soha nem hőkezeljük a csontokat mert akkor szilánkosra törik és valóban veszélyes nyersen kell adni. A sertést meg muszáj főzni, ezért annak a csontját hanyagolni kell.)

2015. okt. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat, a szőllőt nem értem, miért ne?

A Barf-étrend nagyon hasznos tipp volt. Mindent megtaláltam, amire szükségem volt.

2015. okt. 15. 11:07
 8/11 anonim ***** válasza:
95%
Szőlőt, almát, hagymát azért ne, mert a kutyák emésztése más, mint a mienk. Mi simán megemésztjük pl. a hagymát, de a kutyák nem tudják, és megbetegedhetnek tőle, akár mérgezéses tüneteik is lehetnek.
2015. okt. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
56%

Kiskutyának nem szabad adni húst/csontost? Ugyan már. A kutyám amióta elhagyta az anyatejet nyers húst/csontoshúst, belsőségeket eszik.


Barf/prey módszert javaslom.

2015. okt. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

almát lehet


Ami tiltott : paradicsom,hagyma,szőlő,szilva,borsó,avokádó,bab most hirtelen ennyi jutott eszembe


Barf/prey étrendet én is javaslom a legjobb,tudod mit adsz neki,viszont alapos utána járást igényel,főleg kölyök kutyák esetében figyelni kell az arányokra!


Házi koszt alatt ha maradékot értesz azt nem javaslom.Túl fűszeres,olajos,zsíros a kutyák számára semmi tápláló nincs benne és ez mellett rengeteg büdös kaki termelődik,ami azt jelenti kb semmit nem hasznosított a szervezet.

2015. okt. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!