Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyák összeszoktatása?

Kutyák összeszoktatása?

Figyelt kérdés

Szeretnék 4 kutyát összeszoktatni. Jelenleg 3 sajátom van, és egy negyediket szeretnék hozni. Viszont a 3 sajátom nem fogadja be az új kutyust. Már 2 éves, és a sajátjaim is szintén felnőttek. Az egyik kutyusom már ismeri korábbról. Kölyökként együtt játszottak, de pár hónap kihagyás után nem hajlandó elfogadni. Az új kutyus nagyobb termetű, mint a többiek. És mind a négyen ivaros szukák. Amelyik kutyám már ismeri korábbról, nála azt figyeltem meg, hogy félelemből támad, illetve engem próbálna védelmezni, és még a területvédés is közrejátszhat. A többieknél is ez valószínű. Valamint mivel már összeszokott falka, ezért ha az egyik úgy gondol valamit a többi folytatja.

Sajnos nincs lehetőségem idegen terepen összeszoktatni őket, ezért kellene más megoldás.

Többször nekifutottam már a dolognak, de az ideiglenes külön zárások sem bizonyultak jó megoldásnak, mert ajtón keresztül is ugatták egymást és nem tetszett a helyzet nekik. Az új kutya többnyire elfogadná őket, de túl heves természetű és ezt a sajátjaim nem tolerálják.

Valakinek van valami jó ötlete, hogy mit próbálhatnék meg?



2015. okt. 25. 19:07
 1/1 anonim ***** válasza:
Hát megpróbálhatnád például megnevelni a kutyáidat. Megtiltani nekik egymás csesztetését - a heveskedést is, meg a támadást is. Általában működni szokott, amennyiben normálisan lemozgatott kutyákról beszélünk. A közös sétákkal majd úgyis elkezdenek kötődni, és nem lesz gond.
2015. okt. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!