Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol szerezhetek/vehetek/fogadh...

Hol szerezhetek/vehetek/fogadhatok be Francia bulldogot 20. 000 FT környékén Borsod megyében?

Figyelt kérdés
Francia bulldogot szeretnék venni Borsod megye környékén. Az életteret tudnám biztosítani neki, nagy a házunk, mellé sétáltatnám naponta (amire rossz időben nem lenne szükség, akár órákat is eljátszok egy nyúllal is, szal lefárasztanám :D). Ami igazánn megfogott ebben a csodás fajta állatban az egész kiskoromban kezdődött. Anyukámnak volt egy barátnője, sokat voltam náluk. Nekik volt egy ilyen kis tüneményük. Sokat játszottam vele, és volt hogy vigyázhattam rá. Azóta az álmom egy olyan kiskutya. Mondhatni a szerelmese lettem :D. Kertes házban élek, és ha számít 15 éves vagyok. Nem vagyunk a családdal kezdő kutyatartók. Van egy keverék lassan 10 éves kutyánk. Tudom jól hogy vannak keverék kutyák menhwlyeken, és hogy mert nem fajtiszta tud ugyanúgy szeretni, de én ragaszkodom ehhez. Ha tudtok egy jó tenyésztőt esetleg Borsod/Hajdú-Bihar megyében ahol viszonylag nem drága(20-30e), leírhatnátok. Előre is köszönöm :)

2015. okt. 28. 17:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Tenyésztő nem ad 20-30 ezerért kutyát, szaporítótól pedig ne vegyél.

Marad a menhely, vagy gyűjtögess még egy fajtatiszta kutyusra. :)

2015. okt. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Francia bulldog ára tenyésztőtől legalább 150 ezer Ft, vagy efelett. Nem érdemes szaporítótól venni, mert amúgy is elég beteges fajta, a szaporítósokkal sokkal több egészségügyi baj van, nem biztos, hogy olyan lesz sem külsőre, sem jellemre, mint egy igazi törzskönyvezett bulldog, de ami a legnagyobb probléma, hogy várhatóan több százezret fogsz rákölteni az állatorvosnál.

Minden fajtából, de pláne ilyen úgymond kényes fajtákból mindenképpen jó hírű tenyésztőtől, törzskönyvvel vegyél egészséges kiskutyát. Ennek azonban ára van.

Mivel a kutya amúgy is pénzbe fog kerülni (számoljunk havi átlag 10 ezer forintot), ezt a pénzt tedd félre havonta 1-2 évig, gyűjtsd össze egy igazi bully árát.

Tenyésztőket pl. itt találsz: [link]


Másik opció a fajtamentés (Bp.-n vagy bulldog fajtamentés), ahol lehet örökbe fogadni bulldogot, de érdemes tudni, hogy ők általában mentett, egészségügyileg problémás kutyák. (Pont a 20-30 ezres lelketlen szaporítók miatt).

2015. okt. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A vásárlást későbbre terveztem, úgy egy másfél év múlva :). Jófogáson nézelődtem s találtam elég sok hirdetést. Volt olcsóbb, drágább. De találtam olyan hírdetést is ahol 10e ft alatt volt meghírdetve de rendes tartóknak tűntek, megnéztem az eladót egy közösségicportálon, és nem tűnt hanyagnak. Majd meglátom. Lesz időm bőven gyűjteni. Valóban nem szeretnék beteges kutyát, nem a költségvetések miatt főképp, hanem az állat szenvedése miatt. Köszönöm az eddigi válaszokat, hasznosak voltak:)
2015. okt. 28. 18:05
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A jófogást, vaterát, kiskutya.hu stb... Most felejtsd el! Ezt már más is leírta: semmilyen kutyát sem veszünk innen! Főleg nem egy alapjában véve is beteges kutyafajtát. Ha tényleg francia bulldogot akarsz, akkor az nem 20-30 ezerekbe fog kerülni, hanem 150-200 ezertől kezdődik. Egy rendes tenyésztőnek van saját honlapja, ahol törzskönyvvel, szerződéssel oltva, 8 hetes kor után (néha ivartalanítási kötelezettséggel), gondos szelektálás után, adja át a kölyköt a leendő gazdá(k)nak.
2015. okt. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy a francia bulldog még tenyésztőtől véve is beteges lehet sajnos, mivel agyon vannak tenyésztve. A lefárasztás ennél a fajtánál nem lenne nehéz, mivel a rövid orruk miatt kímélni kell őket.

Ja és a fajtiszta nem egyenlő a fajtatisztával.

2015. okt. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Jófogást és hasonló oldalakat felejtsd el.

Fajtatiszta kutyát csak törzskönyvvel együtt, kennelből, tenyészszemlés szülőktől, szerződéssel, chippel, 2 oltással, 8 hetes kor után vegyél. (Olyan helyről ne, ahol törzskönyv nélkül adják, de a szülők állítólag törzskönyvesek, meg olyan helyről se, ahol törzskönyvvel jóval drágább. A tk. jár egy fajtatiszta kutyához).

2015. okt. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A francia buldog egy eléggé beteges fajta,így csak megbízható tenyésztőtől vegyél TÖRZSKÖNYVES kutyát.

Normáli tenyésztő(nem szaporító) 100e alatt nem ad kutyát.

Ha nagyon megtetszettbez a fajta,de nem akarsz érte olyan sokat fizetni,akkor ajánlom a menhelyt,vagy a fajtamentést.


Ha szaporítótól veszel kutyát,akkor többet fogsz az állatorvosra költeni,mintha tenyésztőtől vettél voona szűrt kutyát

2015. okt. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 compactegon ***** válasza:
100%
pluszban hozzátenném, azért SE vegyél ilyen hirdetőoldalakról kutyát, hogy végre-valahára ne érje meg hirdetni a mocsok szaporítóknak. így is elég lassú folyamat ez sajnos.
2015. okt. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Konyorgom felejtsétek el ezt a jofogas vatera kiskutya.hu stb oldalakról való vásárlást... 70ezerert vettünk tavaly egy francia bulldogot a párommal es iden nyaron meghalt...szaporítóktól vettuk es szörnyen bánjuk. Daganatot találtak a pici agyába epilepsziás rohamai lettek mindez egy nyari hőguta miatt pedig kifejezetten figyeltünk ra hogy ne legyen soha melege mert tudtuk hogy kényes tipus. Nagyon megszerettük es annyira hianyzik hogy elhatároztam venni fogok a párommal hamarosan tenyesztotol egy francia bulldogot es nagyon körültekintő leszek!!! Legyszi ne vegyetek szaporítóktól :(((((
2015. nov. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!