Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet beadni gyógyszert...

Hogyan lehet beadni gyógyszert egy kutyának?

Figyelt kérdés
Két éves bolognese. Negyedévente kell féreghajtót kapnia, szobában van gyerekek mellett. Minden tabletta nehezebb, mint az előző. Kezdetben ételbe rejtettem. Most mát reménytelen, kiszagolja, otthagyja. Utána pár alkalommal kifeszítettem a száját, és beletettem, majd addig tartottam zárva, amíg le nem nyeli. De már ezt is megjegyezte, egyszerűen tudja, ha a tablettával közeledek hozzá és egyszerűen nem tudom kinyitni a száját. Ha mégis kinyitja, harapni próbál. Délután elvittem az állatorvoshoz, hogy adja be ő, de neki sem sikerült, végül feladta. Ha van valakinek jó ötlete, segítsen!

2015. okt. 28. 17:48
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

hjaaajj..kifog rajtad egy 2 kilós kutya.

Odamégy mellé, kezedben a tablettával. Legalább 10 percig foglalkozol vele, nem mutatod a tablettát. Aztán játékból megfogod a száját, kinyitod, és a nyelve hátuljára rárakod, onnan nem tudja kiköpni. Száját összezárod, és hopsz, már le is ment.


Vagy: megcsináltatsz vele valami trükköt, amit tud, bármit, akár le is ültetheted, az a lényeg, hogy jutalmazd jutalomfalattal, pl. szalámidarab, nyers marhahús, amit szeret. belerejted a tablettát, hidd el, úgy lenyeli, észre sem veszi.

2015. okt. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy az állatorvosnak nem volt az a hosszú vaskampója? Régen azzal adták be a kezelhetetlen kutyáknak. Lenyomta azzal majdnem a gyomráig. Azt tuti nem köpi vissza.
2015. okt. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Több módszer is bejöhet, több kutyám van, mindegyiknél más a trükk. Van az, amelyik simán lenyeli, van akinek összetöröm porrá és májkrémbe keverem, van amelyiknek fel kell oldani vízzel és fecsivel adom, van amelyikébe még kell tenni mézet vagy szörpöt is. Valami csak bejön. Van egy olyan is, aki csak a Ferdocat pasztát hajlandó lenyelni egyébként kiköpi jó messzire az egészet.
2015. okt. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is törd össze és keverd bele valamibe. Én valami édességet javaslok, túrórudi pl. ennyi csokitól nem fog szörnyethalni, 3 havonta 1 rudi simán oké. Nem lesz tőle se egészséges se beteg.
2015. okt. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, ki fogom próbálni őket. A pasztát én is kérdeztem az állatorvostól, mert amikor sehogy se boldogult a tablettával, azt adott neki, de azt mondta, hogy az hosszútávon nem jó, mert kölyköknek van kitalálva és nem elég széles spektrumú.
2015. okt. 28. 21:29
 6/9 anonim ***** válasza:

Itt jóval nagyobb problémák vannak, mint a tabletta beadás. Van negyed éved arra, hogy megneveld a kutyád, mert most katasztrófa a helyzet nálatok!

Mi az, hogy megpróbálja megharapni a gazdáját. Ez üvölt egy kutyaiskoláért! Egy nevelt, tanított kutya soha semmilyen körülmények között nem próbálja megharapni a gazdáját. Soha, nincs kifogás. Azonnal álljatok neki foglalkozni azzal a kutyával szellemileg, mert a fejetekre nőtt, igen már megtette.

Nálunk így működik a beadás, csak hogy lásd a különbséget:

Meg van neki tanítva, hogy akkor ehet, ha elhangzik az "egyél", addig nem nyúlhat a kajához akkor sem, ha másik szobába megyek és kettesben marad a megrakott tányérral. De ha elhangzott ennie kell, mert ha csak nézegeti, eszegeti, nem eszik rendesen elveszem és következő etetési időben a maradékot kapja vissza (ha fél adag akkor fél adag). Kölyök korban tabletta etetés: Betettem a tányérjába a tablettát (csak azt, hogy biztosan lássam elfogy-e) és kiadtam az "egyél" parancsszót, odarohant, megette és "jutalmul" megkapta az aznapi vacsoráját utána, amit addig a kezemben tartottam, hogy lássa a célt. Már tudja, hogy jól jár azzal ha szót fogad, így nem kell a tányérjával "zsarolnom", nincs trükk, nincs csel. Kiteszem a tablettát a földre, "egyél", ő bekapja, lenyeli és kész, utána simi és dicséret. Simán meg lehet tanítani néhány hét alatt erre (kevésbé kellemes ízű, de ehető falattal gyakorolj, ha megette jön a fincsi), de neked negyed éved van rá. Ha nagyon nem akarja megtanulni akkor tartsatok előtte 1,5-2 nap koplalónapot és mindent el fog követni, csak kajához jusson.

Ne csinálj ebből traumát, meg száj feszegetést, meg lefogást, meg torkon lenyúlást stb. Az az állatorvos, aki meg képtelen egy 3 kg-os kutyának beadni egy tablettát, mit keress egy rendelőben?! Nevetséges egy 60 kg-os kutyának is be kell tudni adnia. A mostani tablettát adasd be egy rendes dokival, utána meg alkalmazd a fenti módszert.

2015. okt. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
egy parizer darabkával. késsel bevágod, beledugod a gyógyszert és kész.
2015. okt. 29. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat. Parizerrel próbálkoztam. Összevágtam egy maroknyit és közé rejtettem a gyógyszerest. Az összeset megette, kivéve azt az egyet.

Az igaz, hogy gazdiként még van mit tanulnom. Tavaly voltunk kutyaiskolában párszor, de nem jött be. Együtt volt a teljesen kezdő és az évek óta idomított kutya és az oktat csak velük foglalkozott. Ráadásul kénytelen voltam az ötéves kisfiamat vinni magammal és ez nem volt szerencsés, hogy ugrált a kutyák között.

A harapás egy új jelenség nála, régen ilyet nem csinált, közvetlen az ajkából ki tudtam szedni a kullancsot. De az történt, hogy a téren odajött hozzánk egy póráz nélküli nagy testű kutya. Innentől kezdve pillanatok alatt történt minden. Megszagolta, mordult egyet és beleharapott. Rohanhattunk az orvoshoz. Azóta próbál harapni, ha valami kellemetlen közeledik hozzá.

2015. okt. 29. 07:56
 9/9 anonim ***** válasza:

Fogja egy akkora kocka parizert, virslit (a lényeg, hogy csábítóan illatos legyen), hogy bele tudd dugni, tolni a gyógyszert anélkül, hogy kilátszódna vagy túlságosan nagy kocka lenne. A falatba rejtésnek, nem az a lényege, hogy közé kevered, persze, hogy körbe eszi....

A gazdi harapásra meg semmi nem mentség. Más kutyákkal való agresszív viselkedést vagy félelmet válthatna ki egy ilyen incidens, de ez suliban orvosolható. Nem is ember okozta a traumát, ez kifogás keresés. A gyerkőcnek meg vinni kell egy kis széket, meg egy kifestőt, könyvet vagy más elfoglaltságot és neki is el kell magyarázni, hogy most viselkedni kell. Gondolom a bankban vagy postán sem rohangál fel-alá, hanem nevelés függvényében elfoglalja magát szépen csendben, elszütyögve valamivel.

2015. okt. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!