Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől piros és mitől rágja...

Royalty95 kérdése:

Mitől piros és mitől rágja magát a kutyám?

Figyelt kérdés

Fél éve kezdődött az egész. Most másfél éves az AMSTAFF szuka kutyám. A lábát, elég gyakran rágja és nyüszög. Gondolom viszket neki Voltam vele orvosnál de 2 dologra gyanakodnak. Bőratka, vagy allergia... Kapott párszor tablettát meg injekciót. 1-2 hétig hatott, de utána megint rágta magát.


Felhívtam egy másik orvost... Biopsziát ajánlott 15 ezer + utána egy 65 ezer forintos beavatkozást. sajnos a pénztárcám nem enged ennyit...


Esetleg valami más megoldást keresnék. Amit patikákban is megtalálok. Mert nem akarok kisérletezni a kutyámmal.



2015. okt. 29. 08:20
 1/10 anonim ***** válasza:
velem még ilyen nem történt, de van egy ismerősöm akivel ez már előfordult, ők 1 hónapon keresztül szteroidos injekciókat kaptak. Nekik ez bevált bár ritkábban, de még ma is van hogy előjön ez a probléma, de ezzel a módszerrel megszüntetik időről-időre.
2015. okt. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

egy kép:


[link]

2015. okt. 29. 08:37
 3/10 anonim ***** válasza:
Neki is amstaff-ja van.
2015. okt. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

2x kapott a nyakába valami Atkára való injekciót.

1-2 hétig tartott. Addig nem is nagyon rágta magát.

Közbe mondta az orvos, hogy diétáztassam.. csak egy fajta fehérjével.. nem lehet addig ugyan azt adni neki, ha egyszer nem eszi meg... Nem hiszem, hogy allergia.

2015. okt. 29. 08:39
 5/10 anonim ***** válasza:
Az allergiát én is kizárnám.
2015. okt. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ki kellene vizsgáltatni! Ha nincs rá pénzed, akkor meg ne tarts kutyát. Egyébként simán lehet allergia, a mi kutyánk is allergiás ugyanezt csinálja ha a sógonőm megeteti csirkével.
2015. okt. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem tippelgetni kéne, hanem kivizsgáltatni. Labor, mintavétel.

Lehet allergia is, ki kéne deríteni, mire allergiás.

Ehhez sajnos állatorvos kell, ami nem olcsó. De más megoldást nem tudunk mi sem.

2015. okt. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sajnos pont akkor kísérletezel a kutyával, ha nem csináltatod meg a bőrkaparékot és az allergiatesztet. Ha ezek meglennének, ott lenne feketén-fehéren, hogy mi a helyzet a bőrével, van-e valami élősködő, baktérium, a vérét meg letesztelnék 90 féle allergénre, és látnád, melyikre reagált rosszul. Pont ezután lehetne olyan tépot adni neki, amitől biztos nem jönnek ki neki ezek, hiszen ott lenne a papíron. Sőt lehet hogy a fekhelyére, jutalomfalatra, vagy az egyik szobanövényedre allergiás, amire magadtól nehezen, vagy sose jöttél volna rá. A mi kutyánknak is megcsináltattuk, az elején én is rosszul voltam az árától, de már alig volt szőr csórikámnak a lábán, és nagyon nyűgös is volt, hasa is fájt, a füle és a bűzmirigye is begyulladt állandóan. Ne várd meg, ameddig ilyen súlyos lesz a helyzet, a miénknél is így kezdődött, mint amit a képen mutattál!
2015. okt. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja, a szteroidos krémről: ameddig még gyűjtöttem az allergiatesztre, nekünk is adott az orvos egy szteroidos krémet, hogy azzal kenjem a lábát, de csakis addig, ameddig nincs meg a vizsgálat, ezzel hosszú távon nem szabad kezelni a kutyát mert nagyon káros és megterheli a szervezetét!
2015. okt. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 bollocks ***** válasza:

"Közbe mondta az orvos, hogy diétáztassam.. csak egy fajta fehérjével.. nem lehet addig ugyan azt adni neki, ha egyszer nem eszi meg... Nem hiszem, hogy allergia."

Ilyen nem létezik. Ha nem kap mást, megeszi. Ha nem aznap, akkor a következőn. Ha már orvosra nem akarsz költeni, legalább az ingyenes megoldást megpróbálhatnád normálisan kivitelezni.

2015. okt. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!