Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy testű kutyám van, de...

Nagy testű kutyám van, de most hoztak a Működési Szabályzattal egy társasházi szabályzást, hogy csak kistestű kutyát lehet tartani. Most meg kell válnom a kutyámtól?

Figyelt kérdés
Jól nevelt, sulizott német juhász keverékről van szó. Annyi a "bűne" hogy nagy testű.
2015. nov. 5. 15:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
54%
Ha nem okozol gondot senkinek, pl nem pisál be a lépcsőházba, nem ugat többet mint a kisebb kutyák, akkor szerintem lehet tartani. Fura ez a társasházi szabályzás, ilyenről nem hallottam még sehol.
2015. nov. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem, sokat foglalkozom vele, révén hogy rugalmas munkabeosztásban vagyok, és nem kaptam olyan visszajelzést, hogy naphosszat üvöltene.
2015. nov. 5. 16:04
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Valahol olvastam, hogy egy társasház nem hozhat olyan korlátozó szabályt az állattartással kapcsolatban, ami a törvényi előírásoknak ellent mond. Ennek lenne érdemes utána érdeklődni.
2015. nov. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Platypus ***** válasza:
84%
Úgy tudom, semmiféle társasházi szabályzás nem írhatja felül a törvényeket. Azok pedig megengedik, hogy a saját lakásodban olyan kutyád legyen, amilyet csak szeretnél, amennyiben nem zavarod vele a többi lakástulajdonost. És a tudom hogy ott van nem számít zavarásnak, csak ha állandóan ugat, vagy a közös területekre piszkít és otthagyod..stb.
2015. nov. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Értem, ennek akkor utánanézek !

És nagyon köszönöm !

2015. nov. 5. 16:07
 6/17 Andizsuzsi ***** válasza:
75%

Társasház a saját szabályzatában szabályozhatja a kutyatartást, akár be is tilthatja, ha azt a lakógyűlés a szabályoknak megfelelően elfogadja.

Ami a számodra fontos, hogy ezt nem teheti meg visszaható hatállyal, vagyis a kutyától nem kell megválnod, ő élete végéig élhet veled.

2015. nov. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Hiába hoz bármilyen szabályt a "ház", akkor is alkotmányos jogod kutyát tartani. Nálunk tilos a bull típusú kutyák tartása a házban lévő szabályzat szerint, mégis amstaffot tartok.
2015. nov. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
hozhat ilyen szabályt, de a te kutyád már előtte ott volt, mielőtt ezt kitalálták volna. Igy visszamenőleg, ez rád nem vonatkozik.
2015. nov. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Értem.

Így akkor megnyugodtam, de felteszem a költői kérdést:

Saját lakásomon belül miért nem mindegy hogy milyen kutyám van?

Mi értelme van ennek a szabályozásnak?

2015. nov. 5. 18:41
 10/17 anonim ***** válasza:
Nos...ezt kérdezd meg a tisztelt lakóközösségtől.
2015. nov. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!