Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fekete-cser sztenderd rövidsző...

Fekete-cser sztenderd rövidszőrű tacskómnak keresnék párt. De milyen fajtájú kéne?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősünknek Yorkija van, és ő mondta,hogy mini yorkinak kell lennie a fiúnak és ("sima") yorkinak pedig a lánynak,hogy minél kisebbek legyenek a pici és, hogy könnyeb legyen az anyukának.

Ez a tacskóknál is érvényes ???? Tehát akkor ezt alatt azt értem, hogy nekünk törpe tacskót kéne keresnünk?


2010. márc. 18. 22:01
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
42%
Kérd ki a tenyésztőtök véleményét, hogy milyen fenotípusú pár illik a te kutyádhoz. Ő ismeri jobban azt a vonalat amiből ő származik, így ki tudja választani a legmegfelelőbbet, akinek a segítségével minőségi kiskutyák születhetnek. Gondolom tenyészszemlén megkapta a tenyészthető minősítést..?
2010. márc. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 Akiteki ***** válasza:
76%
Uramatyám!!! Vak vezet világtalant!
2010. márc. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
95%
Belinkelem neked a tacskó fajtamentés honlapját. Ha figyelmesen végig olvasod a honlapot(mert érdekel ennek a fajtának a magyarországi helyzete és sorsa), akkor világossá válik, hogy szükségtelen lehozni otthoni almokat, mert van elég reménytelenül gazdira váró tacskó, felesleges szaporítani a számukat. Szerintem inkább vegyél részt a munkájukban, vállald a gondozásukba kerülő kutyák ideiglenes befogadását, amíg gazdira találnak. Ezzel nagyon sokat tudsz segíteni. Ha van jó gazdijelölted egy kutyára, akkor pedig küld hozzájuk, azzal teszed a legjobbat.
2010. márc. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha keverék kutyát akarsz szerintem ballagj el a menhelyre! Az eszem megáll! Lassan már keverékeket fognak tenyészteni? Ez még törzskönyv nélküli fajtatiszták kölykeinél is rosszabb! Ivartalanítsd a kutyád aztán meg kicsit képezd magad még!
2010. márc. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
89%
Előző vagyok bocs, kihagytam a végét! Mindegy! Akkor is azt mondom hogyha nem törkönyves a kutyád akkor ne ellesd! Ha az lenne akkor nem itt kérdezősködnél hanem a tenyésztőjénél.
2010. márc. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Ha törzskönyves, akkor vidd tenyészszemlére, ott megmondják, hogy milyen hátrányai, előnyei vannak a kutyának, és ez alapján kell kant keresni. Ha nem törzskönyves, akkor meg orvoshoz vidd ivartalanítani. Mini yorki nincsen, a standard szerint egy méret van, aki mindenféle extra miniként árul kutyát, az csak szaporító.

A tacsiknál ez van: Három méret és három szőrváltozat elfogadott az FCI fajta standard alapján: A méretek: Standard, törpe, kaninchen Szőrváltozatok: Rövid szőrű, hosszú szőrű, szálkás szőrű. Az angolszász országokban a fajtastandard csak két méretet ismer el, a standard és a törpe méretet. A szőrváltozatok megegyeznek az FCI standardal. Tehát egyértelmű, ezeket külön tenyésztik. De ha Te ennyit sem tudsz, akkor nem kéne a kutyádat pároztatni, inkább járj kiállításokra, olvass a fajtáról és okosodj.

2010. márc. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 Akiteki ***** válasza:
100%

Bár megmondanák a tenyészszemlén!

Nem ilyen egyszerű. Az édeskevés, hogy egy kutyának rányomják a törzskönyvére, hogy tenyészthető.

Én meg ivartalanítottam a 72 centis agaramat, pedig milyen könnyen szült volna törpetacskó kölyköket! (De hogy mitől, azt a miniyorki szaporító sem tudja.)

2010. márc. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Pont az ilyen hozzá nem értők miatt lett a lakásban tartott nimfapapagájok mérete jóval kisebb, mint a vadon élő társaiké, és én pont ennek a terjedését akarom csökkenteni, és visszahozni őket az eredeti méreteikhez.

Légyszíves, ha nem értesz valamihez - pláne, hogy rengeteg a gazdátlan tacsi így is -, inkább előbb vagy nézz utána tenyésztőknél és megfelelő szakirodalmakon - sajnos azok is tévedhetnek, ezért kell többet végigböngészni és tenyésztők tapasztalatait is figyelembe venni.

2010. márc. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Tenyészszemlén kapsz egy nagyon részletes leírást a kutyáról. Ott fajtaspecifikus bírók bírálnak. Aki ért valamit a dolgokhoz, az tudja mit válasszon a kutyájához. Néha a bíró is mond ajánlatokat, pl. egy hosszabb orrú kutya bírálatakor megjegyezte a bíró, hogy lehetőleg rövidebb orrú, stopposabb kutyához vigyék a szukát. De ha már valaki elmegy egy szemlére, és kap tenyészthetőt, vagy javasoltat, akkor gondolom utánajár annak, hogy mi illene a kutyájához, hogy tudná nemesíteni az adott fajtát. Tenyészszemlére nem hobbiból szokás menni, ez az első lépés.
2010. márc. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 Akiteki ***** válasza:
93%

Kedves utolsó! Nem tudom hány tenyészszemlén jártál már, én elég sok ilyenen vettem részt. A bíró megnézi a törzskönyvet, megvizsgálja a kutya heréit, fogait, csontozatát, aztán közli, hogy tenyészthető. Egyetlen kutyára hallottam, hogy nem adta ki.

Nem az első lépés, hanem az utolsó. Előtte meg kell tanulni a fajtát és a tenyésztés minden csínját-bínját, aztán ha van egy olyan remek kutyája, akit érdemes tenyésztésbe vonni, akkor megcsináltatja a szűrőviszgálatokat majd elviszi tenyészszemlére.

Egy tenyésztő körbe is röhögné a bírót, ha ő javasolna párt a kutyájának. Azért tenyésztő, hogy ezt tudja. Ha a bírónak van elképzelése, akkor majd ő tenyészt.

2010. márc. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!