Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám megőrült volna vagy...

A kutyám megőrült volna vagy csak ez egyszeri alkalom volt? (többi lent)

Figyelt kérdés

Tegnap este a kutyám szó szerint megörült hajnalban! A kutyámat Fifinek hívják, közepes termetű, keverék fekete kutya. Több mint 8 éves és télen-ősszel mindig bent alszik mert fázik. Tavasszal-nyáron kint mert akkor már jó idő van. :)

Semmi gond nem volt vele tegnap estig. Szobatiszta, nem ugat tehát este csendben van. Az előszobában szokott aludni egy kis kosárban. Tegnap hajnali kettőkor bejött és játékos hangulata volt. (1-2x volt ilyen de akkor is csak játszani akart de persze 2 perc után kiverte a fejéből mert visszavittem a helyére).

Most is bejött és azt hittem csak kiakar menni elvégezni a dolgát (pedig mindig kiengedem) de nem. Visszahívtam egy idő után és vissza sem akart jönni pedig tudtam, hogy pár perc múlva ugatni fog az ajtónál, hogy beakar jönni csak akkor már késő lesz mert mindenki aludni fog és kint meg megfázik. Mit tehettem mást behúztam a nyakörvénél fogva és lefektettem. Észrevettem, hogy valamit mintha enne vagy nem tudom de gondoltam majd reggel megeszi már aznap kapott 2x enni(mikor naponta mint minden más felnőtt kutya csak 1x kap). Alig feküdtem vissza az ágyamba a kutya már megint ott volt. Jó visszavittem...hajnali négy óra felé anyut hallottam ahogyan kiengedi a kutyát meg próbálja csitítani. Majd az vert fel, hogy a kutya szüntelenül kaparja az ajtót.

Ma reggel az előszoba ajtó úgy nézett ki mintha egy alom kiskutyát fogadtunk volna örökbe és ők rágták volna szét. :(

Sosem volt még ilyen megvolt este őrülve! Remélem ez csak egyszeri eset mert anyu nagyon kiakarja tenni de az sem megoldás mert kint megfázik és egy tüdőgyulladást most nem akarok a nyakamba venni! Viszont ami még gond, hogy a hangja is megváltozott. Nem az az erőteljes, határozott ugatás hallatszik hanem mint egy kölyök pincsié aki most tanul meg ugatni...

Normális válaszokat kérek! Nagyon félek mert mérgezés is megfordult már a fejemben!! :(

Nagyon szeretem mióta hazaköltöztünk a legjobb barátom!


17/L


2015. nov. 15. 11:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem vidd orvoshoz, én inkább valami betegségre tippelnék, nem mérgezésre. Pl. az ember is többet megy pisilni, ha fel van fázva. Szerintem nem lesz semmi baj, de lássa orvos.
2015. nov. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy valami zajt hallott éjszaka, olyan frekvencián, amit az ember már nem hall.
2015. nov. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi baja a kutyádnak, tipikus válasz az első, hogy kicsit valami nem úgy van, már szaladj vele orvoshoz.

És mégis minek? Pszichológushoz?

A helyzet az ,hogy az én kutyáim is egy műhelyben alszanak téltől kora tavaszig, a többi időszakban meg kint vannak.

Ami szerintem inkább bezavar, az a szokatlanul enyhe időjárás, mert az enyéimen is észrevettem, hogy néha nem tudják eldönteni, hogy kint jobb,vagy bent, ezért néha nyugtalanok. A pár év alatt már ők is beidőzítették magukat ilyenkorra a bent alvásra, de a kellemes hőmérséklet is sokszor inkább kicsábítja őket. A másik meg, hogy tavasztól őszig míg kint vannak, abban az időben is megvannak a szokásaik, pl. ajtó előtt őriznek, és apró termetű "betolakodókat" lesnek, mint pl. sün, nyest, stb. Vagy csak épp kapuhoz szaladnak, ha zajt hallanak az utcáról. Mivel köztudott ,hogy nekik ezerszer jobb a hallásuk mint nekünk, érthető, hogy bezárva is felfigyelnek ezekre a hangokra. A kint is bent is tartott kutyánál szerintem teljesen normális, hogy bent ugyanúgy reagál a kinti ingerekre. Az enyéimet már csak akkor nem érdekli a kinti esemény, ha lefagy a tökük a mínusz 10 fokban.

2015. nov. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg volt kint valami állat, amit el akart kapni. Vagy el is kapott, hogyha zabált valamit, és ahhoz akart visszamenni.
2015. nov. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :)
2015. nov. 15. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!