Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek van még olyan kutyája,...

Kinek van még olyan kutyája, aki nem ért a "szép szóból" csak a durvább bánásmódból?

Figyelt kérdés

Nem verésre kell gondolni, de hiába próbálok bizonyos dolgokat pozitív megerősítéssel tanítani a kutyának, csődöt mond a dolog és csak abból ért, ha oldalba kapom vagy egy isteneset rántok a pórázon.


Ilyenekre gondolok pl, hogy nem támadjuk be a lakásba lépő vendégeket, nem ugatjuk meg az olyan kutyákat séta közben akik valamiért nem szimpatikusak, stb.


Más is jár hasonló cipőben?

Mellesleg a kutyám valami jagd terrier és tacskó keverék lehet.



2015. nov. 23. 22:25
 1/5 anonim ***** válasza:
34%

Javaslom a falkavezérséget rendezni...


Az hogy ő kezeli a vendégeket, és nem hallgat rád, ennek a jele hogy átvette a vezetést.

Kutyasulit is bevonnék.

2015. nov. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
17%
Milyen módszerekkel próbálkoztál eddig? Melyik könyveket olvastad el amik a kutyanevelésről szólnak? Melyik kutyasuliban voltatok? Melyik magánkiképzőt kérdezted eddig ezzel kapcsolatban?
2015. nov. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%
Hát sajnos tiltani nem lehet jutalomfalattal, hülye ez a világ :D
2015. nov. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám is ilyen. Ingerszegény környezetben kenyérre lehet kenni, de ha rájön az ötperc, akkor se kép, se hang, egy istenes pórázrántás, grabancrázás vagy oldalbavágás kell hozzá, hogy észre térjen.

Amúgy is magas az "ingerküszöbe", és ez a jutalmazásra is vonatkozik. Nem elég egy "Jó kiskutya", óriási cirkuszt kell csapnom vagy beletömnöm valami ínyencfalatot, hogy hatásos legyen a dicséret.

Néha helyre kell tenni, annál is inkább, mert nagytestű, és nagyon erős benne a területvédő- és vadászösztön. Nem tudom a kotnyeles törpespiccekről szép szóval letiltani, gorombáskodnom kell. Persze a többi gazda furán néz rám, mikor látszólag még semmit nem csinált a kutyám, én meg megrángatom, csak én láttam azt a bizonyos szemvillanását vagy fültartását, ami a vadászó üzemmód előjele.


Egy jagd-tacskó keveréknél meg pláne ne csodálkozz, hogy nem ért a szép szóból. :)

2015. nov. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Akumi, pedig milyen jó lenne, nem? :D


4-es, pont ilyesmire gondoltam, köszönöm :D

2015. nov. 24. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!