Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottweiler vagy Boerboel?...

Rottweiler vagy Boerboel? Melyiket választanád és miért?

Figyelt kérdés

2015. nov. 27. 14:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Rotit. Mert az Fci által elismert, és ezáltal talán jobban szűrve vannak a nem kívánt dolgok (egészségügyi hibák, idegrendszeri hibák). Másrészről, nem ismerem személyesen a Boerboelt csak leírásból tájékozódtam róla, viszont nekem a roti szimpatikusabb, mert az könnyebben nevelhető és jobban ragaszkodik a családhoz.

Félreértés ne essék, tudom, hogy a Boerboel is tökéletes a maga módján, de nekem az már túl..."hideg"..mivel leírásokban, stb inkább az derül ki, hogy bátor, félelmet nem ismerő...

Plusz nekem külsőre is a roti jön be.

De azt válaszd, amelyik szimpatikusabb :)

2015. nov. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát a rotit ismerem, meg van választék, pusztán ezért inkább azt. Boerboelt nehéz is szerezni, meg nincs is viszonyítási alapom a kutyák minőségét illetően, szóval úgy átvághatnak, hogy észre se veszem. Persze ha mindkettő ugyanolyan biztonságos lenne, akkor viszont a boerboel nyerne, éppen azért, mert nem divatfajta, nincs minden sarkon, ennélfogva valószínűleg kevésbé van elcseszve.

Szóval a franc tudja :D

2015. nov. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sajnos a Boerboel itthon általában úgy tenyésztődik, hogy van egy szuka valahonnan és keresnek neki lehetőleg itthon kant. Ahányat idáig ismertem kutyát, annyiféle volt megjelenésében. Közelebbről egyet ismertem. Gyönyörű volt, viszont kiderült, dp-s , mire végre hajlandó volt a gazdája megröntgeneztetni.

Kevés a tenyésztő és még kevesebb, aki nem a legolcsóbb szukát szerzi be külföldről. Viszont, aki valóban megfelelő minőséget tenyészt, annak az árai igen hűzósak.

2015. nov. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!