Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S! Eltörhetett a lába a...

S. O. S! Eltörhetett a lába a kicsinek?

Figyelt kérdés
Az előbb kimentünk a labrador kiskutyusainkhoz(5 hetesek) és sétálgattak bejött a kan és ráugrott az egyik pici lábára.A pici tök furán tartotja a lábát és nem megy,iletve ha megy is,a lábát felemeli és alig ha halad.Mit érdemes ilyenkor csinálni?SOS!

2015. nov. 28. 15:07
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
Mit nem akartok a féregtelenítésen? Hátha belehalnak szegény kölykök, igazad van... Az meg mit jelent, hogy nem tudják, hogy történik ez az egész? Nem akarom elhinni, hogy gyerekes szülőként nem vagy tisztában a szaporodás alapjaival... Eszem megáll az ilyen válaszokon. Nyugodtan meg lehet sértődni, de akkor is felelőtlenek vagytok, ezen nincs mit szépíteni.
2015. dec. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Bocsi,elítram most veszem észre.N
2015. dec. 5. 11:55
 23/26 A kérdező kommentje:
Nem féregtelenítést hanem ivartalanítást akartam írni.Akkor értem haza a munkából,szóval azt se tudtam hol a helyem.
2015. dec. 5. 11:56
 24/26 A kérdező kommentje:
Ja és annyit,hogy igen,hülyék vagyunk,bocs.De majd legközelebb meghívunk téged,csináld meg helyettünk...
2015. dec. 5. 11:58
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Mondtam, meg lehet nyugodtan sértődni azon, amit ide írnak. Inkább meg kéne fogadni a tanácsokat. Mégis hova fogjátok rakni azokat a kölyköket? Mi lesz velük később? Mi van akkor, ha rossz emberhez kerülnek?

Hiába tépem itt a szám, sosem fogod megérteni.

2015. dec. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy igen, elég hülyék és felelőtlenek vagytok.

Aki kiad min.200.000 Ft-ot két törzskönyves kutyáért, az tisztában van a kutyák "dolgaival". Mert hogy így tüntetted fel.

De egyébként én ha feljövök netre, folyton-folyvást "hogyan neveld a kutyád/milyen kutyám legyen/stb." témájú cikkekbe botlok..csak úgy halkan megsúgom, hogy ha valaki eldönti, hogy neki most kutyája lesz, akkor igen is legyen neki 1-2 órája, hogy megfogja a szabadidejét, leül a gép elé, és mondjuk a kutya.hu-n vagy haziallat.hu-n vagy egyéb hasonló oldalakon olvasgat. Ott 2 óra alatt simán le lehet szűrni a dolgokat, egyből megjegyzed a lehetséges gondokat, mint pl felesleges szaporulat (kb. a csapból is az ivartalanítás folyik, nem hiszem el, hogy nem találkoztál még, 2015-ben ilyennel..ha más nem, facebookon megosztja valaki, mert én is kb. 3 naponta látom megosztani, hogy miért érdemes ivartalanítani, és itt nem csak az altatásra ítélt kölykök miatt gondolok, hanem a betegségek miatt is (méhrák, hererák, stb). Plusz ebben a 2 órában nagyjából átlátom, hogy mivel jár egy kölyök/felnőtt/menhelyi kutya befogadása/vásárlása, hogy honnan érdemes, és honnan nem érdemes vásárolni, a legalapvetőbb parancsokat (ül, fekszik, hozzám, marad, nem..), hogy mit egyen/mit ne, mi a jó táp és mi nem, és melyik fajta kinek való. (nyilván nem fognak kitérni részletesen egy ilyen cikkben az ibizai kopóra, de azért el lehet dönteni, hogy mely fajtákat ajánlják kezdőknek, és melyeket "haladóknak". Pl egyből lejön hogy egy kaut nem szerencsés elsőnek, hacsak nem profi kutyából és/vagy fog ki egy könnyebb egyedet...

Ilyenek...

De mindegy, igazából ha majd 2030 lesz akkor is ugyanilyen hülyék lesznek az emberek, akik valójában nem szeretik a kutyákat, csak úgy van nekik, felelőtlenül...:)

2015. dec. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!