Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak nekem tűnt fel hogy a...

Csak nekem tűnt fel hogy a szuka kutyák "vadabbak"?

Figyelt kérdés
Vagyis a jó szavak inkább ezek lennének: makacs, öntörvényű, kiszámíthatatlan és talán harapósabb is a kannál, most nem egy állandóan vicsorgó habzó szájú fenevadra kell gondolni aki mindenkit szét tép...de valahogy a fiú kutyák többsége akikkel eddig találkoztam bújósabb, könnyebben barátkozóbb típus volt.

2015. dec. 10. 09:11
 1/9 A kérdező kommentje:
Még hozzáteszem a cicáknál is ezt vettem észre.
2015. dec. 10. 09:16
 2/9 anonim ***** válasza:
60%

Én pont fordítva élem meg a kutyázást. :D

Van egy ivaros szukám és egy ivartalanított kanom. A szuka mindenkivel udvarias, csendes, nagyon tünemény, a kan pedig egy atombomba, igazi vadparaszt, nagyon tolakodó és bunkó.

Nem igazán rajongok a kan kutyákért, ez a majomfejű is csak az ölembe pottyant. De megfogadtam, hogy soha többé kan kutya; nekem túl vadorzók, bunkók. :D A szukák nekem jóval szimpatikusabbak, simulékonyabbak.

2015. dec. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem van két ivartalan szukám, az egyik nem bújós, viszont rettenetesen ragaszkodó, a másik bújós, makacs, "vad". Ennek semmi köze a nemükhöz, egyszerűen az egyik pitbull, a másik meg német juhász keverék.

Többszáz kutyával (na nem sajátok :D) a hátam mögött mondom, hogy a nemnek csak nagyon érintőlegesen van ehhez köze. Fel lehet állítani egy tendenciát, de rengeteg lesz a kivétel. Én inkább úgy fogalmaznék, hogy ha egy szuka "vad", akkor az nagyon, illetve ha egy kan bújós, akkor nagyon. De nyilván amúgy millió dolog befolyásolja a kutya viselkedését a nemén kívül, szóval nem lehet ilyeneket rájuk húzni.

2015. dec. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%

Nem alapján a szukák "szelídebbek", de ez nagy általánosítás. Rengeteg múlik a fajtán is.


Szóval ne egy kan labradort, meg egy szuka bullterriert hasonlíts össze pl...


Nekem most ivartalanított kanom van, de rettenet a séta vele, mindent jelöl, következő kutyusunk biztos szuka lesz (remélem azért jó sokára).

2015. dec. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem egy ivartalan kan kutyám van. Mufurc, de roppant békés egyed: a jelszava: játék, kaja, haggyámáá:)


Szerencsésnek tartom maga első kutyásként is, hogy - persze megfelelő nevelés mellett - egy ilyen remek természetű eb jutott nekem.


Bár én szeretem a simulékony kutyákat is ezirányú perverzióm kiélhetem az ismerős ebeken.


Egy yorkshire terrier gazdi:)

2015. dec. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
..jah a lényeget kihagytam: az általam ismert valamennyi yorki - kan, szuka -mindegyik bújós és símulékony.
2015. dec. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2 kan 2 szuka tulajdonosa vagyok. Szerintem is a szukák azok sokkal simulékonyabbak, mint a kanok.
2015. dec. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

nekem egy kutyákkal dominánsan viselkedő, nem agresszív, de azért a szolid kötekedést meg nem vető kan kutyám van, aki velem úgy viselkedik mint egy kiscica. bújik, folyamatosan.

én azt vettem észre, hogy van ilyen is, olyan is. szukák között viszont sokkal több "manipulatív és álszent" kutyával találkoztam, ha lehet egy kutyát ilyen szavakkal illetni :D a kanok általában egyenes bunkó parasztok, ha azok. a szukák nagyobb színészek tudnak lenni, szerintem.

2015. dec. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem is ez a tapasztalatom.

Kanom van.


A kanok között sokkal gyakoribbak az összezörrenések, kakaskodások, de többnyire csak látványos fogcsattogtatásig mennek el. Viszont a szukák, ha begurulnak, akkor komolyan nekimennek az enyémnek. Az összes amelyik megtépte (volna) az mind szuka volt. Mudi, golden, boxer, puli, stafford, vizsla :D

2015. dec. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!