Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell beszerezni egy...

Mit kell beszerezni egy örökbefogadott kutyának?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves yorkim (extra nagy, 7-8kg/Kan) és mellé fogadnánk be egy 4-5 éves kb. 15kg-os keverék szukát.

A két kutya jól elvan egymással, már csak azt kell megtudni hogy miket kell még vásárolni.


A yorkinak van egy pár játéka, azokra nem hiszem hogy sokat kell így gondolni.


-Az etető,itató tálakból nyilván nagyobb kell az új kutyusnak, a termete miatt.


-Mekkora adag száraz eledelt kéne venni hogy legalább 2-3 hétig mindketten ellegyenek rajta?


-A fekhelyre gondoltam, a yorkinak is van, de nem igen használja, mert fel van engedve estére az ágyba, napközben pedig általában a padlón, és a szőnyegeken alszik. (nagyobb méretű panellakás)


-Póráz, nyakorv/hám is számításba van véve.


ez szerintem az első alkalommal egy jó 15,000 ft lesz minimum a kaja meg a fekhely miatt



2015. dec. 10. 10:29
 1/8 anonim ***** válasza:
58%

Játékon kívül mindenből legyen kettő. Az ágyban alvást érdemes átgondolni, mert vagy mindketten felmehetnek, vagy egyik sem.

A tápot meg ki tudod számolni. Megnézed az ajánlott adagolást a kutya súlyához, és felszorzod.

2015. dec. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%

Hát nyilván kajából kb. a háromszorosát vedd annak, amit eddig vettél ugyanennyi időre, merthogy ezentúl 3x7-8 kiló kutyád lesz :D


Fekhely jó, ha akkora van, amin ketten is elférnek, hátha kedvük lesz összebújni, sose tudhatod. Vagy két külön fekhely. A lényeg, hogy tudd őket szétzavarni, ha esetleg össze akarnának kapni rajta, meg elirigyelnék egymástól :)


A hámot felejtsd el, ha nem sportcélra veszed, pláne az első időkben. Nevelni nyakörvvel tudsz, és az új kutya 99%-ban fogja igényelni, hogy neveld. És ha egy mód van rá, olyat vegyél, ami rendes fém csatos (övcsat), mert a műanyag hajlamos kinyílni meg törni, pláne hidegben, és nem akkor, amikor a kutya békésen sétálgat, hanem amikor megugrik egy macska után, vagy mert megijedt, és rögtön világgá szalad.


A behívás tanítása végett érdemes egy hosszú pórázt beszerezni, ami nem flexi, már ha vannak ilyen terveid, hogy kóricáljon szabadon is.

Ha esetleg akarod valaha vinni tömegközlekedni, akkor egy szájkosár sem árthat (nem az a szövet szájbekötő, hanem rendes rácsos, műanyag vagy bőr).


A 15 000 szerintem elég optimista becslés, mert ugye kell neki bolha-kullancs elleni védelem is (igen, ilyenkor is, a kullancsok vígan fertőznek még enyhe teleken), egy rendes mosható fekvőt szerintem 5ezer alatt nem úszol meg, kell gravírozott biléta; ha más típusú szőre van, akkor neki való kefe, ha más típusú, anyagú játékokat szeret, vagy egyszerűen más méretet kényelmes a szájába vennie pl. labdából, vagy akármiből, akkor előbb-utóbb olyan is, ha fázós, kellhet neki kabát, illetve nem szigorúan vásárlás, de egy állatorvosi és esetleg kutyakozmetikai látogatás, féreghajtás, nézze meg szemét, fülét, karmait, tegye rendbe, pláne ha az ágyba is be lesz engedve ugye, szóval adódhat itt költség.

2015. dec. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors és hasznos válaszokat :D, a hámot azért vetettem fel mivel a kistestűnek hámja van, mert akármilyen nyakörv is volt rajta, (a megfelelő méretek) nagyon köhögött tőle, egyszóval nem volt jó neki. Élősködők elleni nyakörvből erre a scalibor-ra gondoltam, nem tudom mi a véleményetek róla. Ahogy írtad, vannak olyan terveim hogy póráz nélkül rohangáljon, + túrázni, kirándulni is szoktunk járni.

Tömegközlekedésre annyira nem gondoltam, mivel itt van tőlünk kb 500 méterre az állatorvos és a környéken van pár kutyakozmetikus is, de hogyha mégis nagyobb távot kéne megtenni akkor van autó. A száraz táp kicsit többe fog kerülni mint idáig, de ezzel számoltam. A yorkinak néha adunk a házi kosztból (már ha olyat főzünk). Hogyha még valami esetleg lenne azt jelezzétek nyugodtan :D

2015. dec. 10. 11:26
 4/8 anonim ***** válasza:
Az légcsőprobléma lehet, de nem a nyakörv a hibás, a legtöbbjének semmi baja vele.
2015. dec. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, azóta amióta hámja van nem csinálta egyszer se.
2015. dec. 10. 11:44
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, mert a hám nem cseszteti a légcsövét :D De mondom, ez egyedi probléma, a hiba a kutyában van, nem a nyakörvben.
2015. dec. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Külső élősködők elleni védelemre a Kiltixet használom. Nagyon bevált bolhák és kullancsok ellen. Ráadásul kb 7 hónapig hatásos. Időnként, de leginkább a nyári időszakban kapnak EXSpot Spot On kullancs és bolha elleni cseppet is.

Amikor befogadtam egy kóbor kutyát, akkor tőlem kapott Caniprem (www.pulimix.hu) táplálékkiegészítőt is a jó minőségű táp mellé. Szerintem egy olyan kutyánál, ami menhelyről jön fontos hogy felturbózzuk az immunrendszerét.

2015. dec. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Okés, utánna nézek, köszönöm szépen :)
2015. dec. 10. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!