Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezt?

Miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés
A kiskutya miután rosszat tett és leszidtam, a mancsát a pofija elé teszi a szemét takarja. Szégyenli magát ilyenkor?

2015. dec. 10. 23:46
 1/7 anonim válasza:
0%
Igen, érti amit mondasz neki és elszégyelli magát. A mi kutyáink is van hogy ezt csinálják. De ha rosszat is tett sose bántsd! :)
2015. dec. 11. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg egyszer felajánlotta ezt a viselkedést, te abba hagytad a büntetést, ő pedig megerősítette magát benne, hogy ha ezt csinálja, nincs szidás. Kellett 2-3-4 alkalommal, vagy többször ugyan azért a viselkedésért büntetni? Ha igen, nem csinálod megfelelően.
2015. dec. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 bollocks ***** válasza:
A kutyák nem képesek olyan összetett érzések kifejtésére, mint a szégyen. Ahogy a második válaszoló is írta, rájött, hogy így kerülheti el legegyszerűbben a büntetést.
2015. dec. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Elsőnek: Annál jobban szeretem őt, nem bántom! Viszont hangos szó az van bőven! :(
2015. dec. 11. 20:33
 5/7 A kérdező kommentje:

Másodiknak: Igen, belátom, hogy hibázni szoktam, hiszen kezdő kutyatartó vagyok!

A botrányos utcai viselkedése miatt voltam rá mérges többek között ma is! Eleinte tartottam attól, hogy mindenki előtt leszidjam, de most már rájöttem, hogy muszáj. Alkalmi süket a kiskutyus...

Jövőre valahogy időt kell szakítanom kutyaovira, hogy én is tanulhassak...

2015. dec. 11. 20:37
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a reagálásokat!
2015. dec. 11. 20:38
 7/7 anonim ***** válasza:

Mindenki kezdőként kezdi, ezzel nincs semmi baj. Arra figyelj, hogy ha valamiért büntetni kell a kutyát, akkor az ne piszmogás legyen, ami után még 10 alkalommal is meg foga csinálni azt a viselkedést a kutya, hanem valóban büntesd. A kutyának is sokkal egészségesebb, hogy tiszták a szabályok, nincs állandó konfliktusa veled, és neked is jobb nyilván, hogy nem kell állandóan szidnod őt.

Magyarul ha azt akarod, hogy valamit ne tegyen meg, érd el, hogy azt valóban ne tegye meg. Ott és akkor hagyja abba a nem kívánt viselkedést. Akkor jó egy büntetés, ha csak 2-3 alkalommal kell csak megcsinálni az adott viselkedésnél. A nevelési, azon belül is a büntetési technikákról pedig bővebben kutyasuliban tudsz tanulni.

2015. dec. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!