Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért jó az embereknek, hogy...

Miért jó az embereknek, hogy pomerániai törpespiccnek hívják a kutyát?

Figyelt kérdés

Fogalmam sincs, hogy miért sérti ennyire a fülem, hogy a fajtának a két megnevezését összemossák.

Legalábbis a standard így fogalmaz: "Törpespicc A legkisebb méretű spiccet Skandináviában, Angliában és Amerikában pomerániainak hívják." Nincs másik törpespicc, hogy nyomatékostani kelljen, hogy ő A pomerániai, vagy nincs másik pomerániai kutya, hogy azt nyomatékosítjuk, hogy ez a rengeteg pomerániai között, ő a törpe spicc.


2015. dec. 11. 11:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
20%

A svájci fehér juhászkutya nem zavar? Vagy az amerikai eszkimókutya?

Kérdezd meg attól aki elnevezte. Engem nem zavar.

2015. dec. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek még a FAJtiszta és a FAJTAtiszta dologgal sincsenek tisztában. Szerinted nem lexarják a spicc típusait?
2015. dec. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Első, a válaszod egyáltalán nem releváns. A svájci fehér juhászkutya egy FAJTA, a pomerániai törpespicc pedig nem egy FAJTA, kb az, mint mikor a német juhászkutyát hívják farkaskutyának.

Második, köszönöm, igazad van. :)

2015. dec. 11. 12:07
 4/19 anonim ***** válasza:
46%

A kutyával rendelkezők 80 %-ának nem való kutya. De hörcsög sem, mert ijesztően tájékozatlanok, és a legrosszabb hogy nem veszik a fáradságot hogy utánanézzenek a fajtának és annak igényeinek meg úgy zusammen a kutyának.

Farokpótléknak, menőzésnek használt kutyák tulajdonosait már meg se említem.

NAgyon dívik még a tudatlanság, a faj-fajtatiszta fogalmaktól elkezdve odáig, hogy elljen egyet Sütikutya a szomszéd Buksikájától, mert cukik a picik, meg mert csak úgy témáig.

Pont a helyes fajtanévvel lennének tisztában?

2015. dec. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Jól van na, magamból indulok ki.

Ha szeretnék egy állatot, az összes fellelhető szakirodalmat elolvasom, ha van lehetőségen, beszélgetek olyanokkal, akik olyan állatot tartanak, ezt tanultam anyukámtól. Ugyan nem törpespiccem van, de akkor is kikupáltam magam az egész fajtacsoportból, pusztán azért is, mert örömmel töltött el.

Nem gondoltam rendesen végig, hogy mások esetleg felületesebbek, de teljesen igazatok volt, én néztem rossz szemszögből. :)

2015. dec. 11. 12:11
 6/19 anonim ***** válasza:
Én is íyg csináltam pdig "csak" egy Illatosos turmixom van.
2015. dec. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Akkor azért érted, hogy miért ütköztem meg. :)
2015. dec. 11. 12:17
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
valoszinuleg valami botcsinalta szakirodalomban olvastad (magyarul) hogy igy hivjak a kutyat. Angolul siman Pomeranian a neve es kesz.
2015. dec. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Az FCI standardja nem hiszem, hogy botcsinálta szakirodalom... Bár, ha olvastad volna a kiegészítést, idéztem is belőle.
2015. dec. 11. 12:37
 10/19 A kérdező kommentje:

Nem vagyok a magyar nyelv hagyományainak megőrzésére szakosodott élharcos, de baj lenne, ha itthon angolul használnánk a fajták neveit. :D

Nem a pomerániaival, vagy a törpespiccel van bajom, hanem azzal, hogy ezt a kettőt összemossák. Ennél jobban már nem hiszem, hogy meg lehet fogalmazni a problémám.

SEMMILYEN hiteles szakirodalom nem említi pomerániai törpespiccnek (okkal), az utcaembere ismeri így a fajtát.

2015. dec. 11. 12:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!