Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 14 éves cicám mellé kaptunk...

14 éves cicám mellé kaptunk ajándékba egy 2 hónapos tacskót. Hogyan tudnám megtanítani a kutyát arra, hogy ne bántsa majd a macskát?

Figyelt kérdés
Mindenhol csak azt találom, hogy felnött macska esetén már "nehéz" összeszoktatni őket. Ez azt jelenti hogy nem lehet, vagy hogy van rá mód, csak nehezebb mint amikor még kölyök mindkettő? Számomra a cica a legfontosabb, és nagyon jó egészségben van: még ugyan olyan mozgékony és gyors mint 4 évesen. Vadászik, és teljesen egészséges, de gondolnom kell arra is hogy mi lesz ha már idősebb lesz, és ha nem tud majd elfutni a kutyától. Nagyon féltem őt, és szeretnék találni egy megoldást. A macska egyébként kinti-benti, viszont a kutyát úgy tervezzük hogy csak kertben tartjuk majd. Még annyit hozzátennék, hogy volt egy macskánkkal egyidős kutyánk, aki sajnos a nyáron meghalt. A kutya egy Mudi típusú, nagyon aktív "terelő" kutya volt, és egész életében mindig megkergette a macskánkat, de ő ügyesen eltudott futni előle. A cica egyébként elég félénk, és óvatos természetű.

2015. dec. 13. 13:15
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Ha a cica kinti-benti akkor egy tacskót miért akartok kizárólag kint tartani? Megfagy télen, semmi szőre nincs.... Na mindegy, nem ez volt a kérdés. Egy kölyökkutyát nevelni, tanítani kell, a macska szeretetre is. Ha támadná, azonnal tiltsd le, ha kedvesen közeledik hozzá dicsérd meg.
2015. dec. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%

Egy tacskót ki ne rakjatok a kertbe!! Meg fog fagyni semmi szőrük nincsen :(


Na ezért nem ajándékozunk élőállatot!!!! Ki volt az az elme hibbant aki egy macska mellé vadászkutyát ad,nem tudom.


Ha kergeti a macskát tiltsátok!! szépen közeledik akkor dicséret.Kölyök még és egy baba kutyát ne várjatok semmit igazából majd 8-9 hónaposan benő a feje lágya,bááár nem tacskóknak soha. Vadász kutya is..hát nem tudom..


Résen kell legyetek,mindig pontos legyen a dicséret és a tiltás is másképp nem fogja összekapcsolni!

2015. dec. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

a kutyát egy ismerősünk hozta haza, mert az autópálya mellett találta egyedül, valószínüleg valami szemét kirakta. Elvitte állatorvoshoz, és ott mondták neki hogy kettő féle tacskókeveréke, és nagyjából 2 hónapos. Az ismerősünk azért hozta el hozzánk, mert tudta hogy nekünk a nyáron halt meg a kutyánk, és nagyon gyászoljuk őt. Úgy volt vele hogy nálunk volna neki hely. Én nem értek hozzá, de ennek az ismerősünknek van 2 tacskója. mindkettő kertben van télen is, és állítólag ennek is elég nagy a szőre. Én nem értek hozzá, de eléggé megijesztettetek. Továbbá a leugatás hangvételt sem igazán értem, mert szerintem teljesen normálisan tettem fel a kérdést, de úgy látszik ezen a honlapon ez a stílus a divat... és ráadásul semmivel sem lettem okosabb.

Én szeretnék segíteni ezen a kutyuson is, de a macskámra is gondolnom kell. nem tudom mi lehetne a megoldás, és úgy értem ezeknél a tanácsoknál több információra volna szükségem ahhoz, hogy megtudjam nevelni a kutyát.

2015. dec. 13. 17:07
 4/8 A kérdező kommentje:
* úgy érzem
2015. dec. 13. 17:32
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, hol itt a gond?


Van egy öreg macskád és egy NAGYON fiatal kutyád. Simán összeszoktathatod őket, a kutya a legjobb korban van ahhoz, hogy megtanulja, hogy a macska az úr a háznál :)


Én inkább a kutyát félteném, mert tényleg nagyon kicsi. Minél többször ereszd össze őket bent és kint is, de mindig CSAK felügyelet alatt. Szigorúan tiltsd, ha bármelyikük bedurvulna, bár én úgy saccolom, hogy inkább a macska fog lekenni neki nagyobb pofonokat. A kiskutyák ilyen korban még roppant beszarik szóval nem fogja szétszedni a macskádat, nyugi :) A kutyát nem kell sajnálni, ha kap egy-két nevelő célzatú taslit a macskától, viszont ha elkezdené beterrorizálni a macska, védd meg és szólj rá a macskára. Ha meg a kutya folyamatosan piszkálja, idegesíti a macskát és a macska nem szól rá, akkor meg te szólj rá kutyára.


Ha most, kölyök korában összeszoktatod a macskával akkor kizárt, hogy pl. 3 évesen szétszedi (bár megfelelő nevelés mellett egy felnőtt kutya is simán összeszoktatható egy macskával). Mondom, a legjobb korban van ehhez, csak tényleg legyenek minél többet egymás társaságában, felügyelet mellett és azonnal javítsd ki, ha egyik vagy másik olyan dolgot csinál ami neked nem tetszik.


Hajrá :)

2015. dec. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk fordítva volt, felnőtt tacsi mellé születtek kiscicák, de az elejétől tudta hogy nem szabad bántani őket, együtt aludtak stb kiskutyánál szerintem nem lesz gond :) egyébként a mi tacskónk is egész életében a kertben volt és az ég világon semmi baja nem lett... Igaz hogy szálkás szőrű, azoknak valamivel hosszabb a szőre mint a "sima" tacskóknak.
2015. dec. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm az előző kettő választ, ez kicsit most megnyugtatott, és megfogom próbálni ezeket a módszereket amiket az utóbbi kommentelő írt :)
2015. dec. 13. 21:00
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is a kutyát félteném a macskától. :-)
2015. dec. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!