Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden retriever panelba?

Golden retriever panelba?

Figyelt kérdés
már elolvastam az eddigi kommenteket, leginkább olyan kutyatartók véleménye érdekel, akik saját tapasztalataikat tudnák velem megosztani... köszönöm szépen!

2015. dec. 17. 13:17
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
Nekem volt golden retriverem , de úgy hogy kinti benti kutya volt , szereti sőt imádja az ember társaságát ,de nagyon nagy a mozgás igénye így nem hiszem hogy jól érezné magát bezárva még úgyse ha naponta tudnál vele nagy sétákat tenni , mert nálunk olyan volt hiába vittük el sétálni séta uán ő még a kertbe szaladgált még akkor is ha futni mentünk el és kb 3 km lefutottunk.Nagyon szerettet kint is lenni , én nem ajánlom panelba ,de csak lehet hogy az enyém volt ilyen hiperaktiv :)
2015. dec. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem Flat-coated Retrieverem (nagyon nagyon hasonló fajta) van lakásban egy dalmatával együtt. Simán bírja, mondjuk én sétáltatom mindkettőt napi 2 órát legalább és ezen felül még gyakoroljuk mindennap az engedelmességi feladatokat is. Még nem felnőtt egyik sem, de szerintem nagyon élvezik a dolgokat. Amikor kiválasztottuk őket, akkor mindkét esetben szempont volt, hogy mennyire nyugodtak. Szerintem simán vállalható normális fárasztás mellett egy Golden a lakásban. Egyébként jövő szeptemberben már nekünk is lesz egy Goldink is :)(lakásban)
2015. dec. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat!!! tudom h mekkora felelősség egy kutya tartása, és még ezerszer át fogom rágni a dolgot, csak valahogy úgy érzem, h bele kell vágnom... 30 éves vagyok, lehet soha nem fog eljönni az a pont, amikor minden körülmény (kertes ház, férj, stb) megfelelő lesz majd egy kutyavállaláshoz... köszönöm még egyszer h időt szántatok a válaszadásra.
2015. dec. 18. 21:19
 4/7 salalla11 válasza:
0%
Szerintem nem nagyon való kutya panelba, maximum esetleg kisebbek. Egy golden retrivernek hatalmas a mozgásigénye, tele van energiával. Tér kell neki, és szerintem nem érezné jól magát bezárva egy kis lakásba.
2015. dec. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
még vki esetleg? személyes tapasztalat?
2015. dec. 27. 23:46
 6/7 anonim ***** válasza:
semmiképpen se!!! Goldim van, nem is próbálkoztam volna panellal....még úgy, hogy egész nap a kertbe rohangál és napi 2 órát sétálunk is rohangál mint egy bolond, nem tud elfáradni..
2016. jan. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Simán. Nekem is itt van, bent a lakásban, mellettem, itt is van a helye, nem egyedül az udvarra kirakva.

Munka napokon reggel és este 1-1,5 órát vagyunk lent, az napi 2-3 óra. 5-8 méteres flexi pórázon sétál okosan, nagyobb szabadsággal, mintha egy 1 méteres pórázon jönne láb mellett végig. Plusz a séták alatt van mindig játék, nyunyót, valamit dobálok neki, frizbit is elkapja, közben tanítom, egyegy parancsra kapja meg a játékot, vagy úgy dobom el, hogy ne lássa és aztán mondom neki, hogy keresd meg, ilyen nyomkeresés, meg séta közben is adok parancsokat, megáll, lábhoz, leül, mehetsz, jobbra, balra, illetve ha van kutyatársaság, akkor velük játszik, szalad egyet. Szóval elég aktívak a séták és otthon nagyon nyugodt, soha nem rág, ugat vagy ugrál, csak követ és oda fekszik, ahol épp vagyok, mert itt szeret lenni, nagyon ragaszkodik.

Ha meg nem dolgozok, aznap reggel elmegyünk egy nagy körútra, ez egy 4 órás kirándulást vagy városi csatangolást jelent, ezután az esti sétakor nincs is kedve tanulni, meg labda után szaladgálni, inkább elvan, fetreng, komótosan sétálgat, meg a nyunyóját cipelgeti.

Szóval, ha annyira kevés volna neki, akkor ilyenkor este is még aktív volna, illetve valamit csinálna a lakásban, de sose rosszalkodik, mert le van fárasztva.

Az alomból egy nyugis, bújós kiskutyát választottam, illetve Ő választott engem, érezte, hogy egymásra van szükségünk, akkoriban nagyon durván magam alatt voltam, mégsem kételkedett a tenyésztő egy percig sem abban, hogy mi tökéletesen egymásra találtunk.

Szóval, ha szereted a kutyádat, akkor biztos vagyok benne, hogy hajlandó vagy rászánni napi 2-4 órát, hogy foglalkozz vele és ennyi elég is, mert ezen kívül, Ő csak melletted szeretne lenni és vigyázni a lelkedet, álmodat. Mert a terápiás, vakvezető és segítő feladatokra termett golden retrievereknek ez jelenti a legnagyobb örömöt.

2023. júl. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!