Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a tapétáz...

Hogyan szoktassam le a tapétázásról?

Figyelt kérdés

Hét hónapos keverék kan kutyám van, lakásban tartjuk. Én sajnos négy óráig iskolában vagyok, anyukám pedig dolgozik, így senki sincs itthon vele egészen addig, amíg én haza nem jövök... Ilyenkor nagyon unatkozik szegény, és neki esik a tapétának, néhol már a falat is elkezdte. Igyekszem minden nap szellemileg és fizikailag is lefárasztani, sokat sétáltatom, tanítom a különböző parancsokra, játszom vele, stb...

Amikor egyedül van itthon, irdatlan módon szedi a tapétát... Hogyan tudnám erről leszoktatni? Kérlek szépen, segítsetek! :(



2015. dec. 17. 18:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Szobakennel
2015. dec. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Reggel nyolctól délután négyig nem szeretném bezárni!:(

De azért köszi:)

2015. dec. 17. 18:34
 3/6 anonim ***** válasza:
A szobakennelt nem azért írtuk, hogy abban élje le a kutya az életét. Először is le kell szoktatni a kutyát a rongálásról. De mivel nincs otthon senki, nincs aki rajtakapja a kutyát és rászóljon... Reggel jó alaposan le kell fárasztani, hogy már csak aludni legyen kedve. A szobakennelbe meg tenni kell valami rágható játékot. Amikor hazaérsz, azonnal vidd el sétálni. Utána otthon figyeld, hogy mikor akar tapétázni. Ha rajtakapod, akkor büntetés. Persze ne egyből 8 órára zárd be a kutyát, hanem fokozatosan kell hozzászoktatni. Vagy ez, vagy a tapétázás. Lehet választani.
2015. dec. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Értelek, köszönöm szépen!

Utána nézek ennek a cuccnak, a téli szünet jó lehet ennek a rászoktatására:)

2015. dec. 17. 18:59
 5/6 anonim ***** válasza:
Én ia óckodtam a kenneltől, pedig sokan javasolták, mert nagyon sok káő rt tett a kutya. Nem nagy horderejűeket, de bármennyire is lefárasztottam reggelente mindig volt valami amikor hazaértem. S mivel műteni kellett a lábát, s utána kellett biztosítani, hogy ne nagyon mozogjon, így amíg egyedül volt otthon, csak így tudtuk megoldani, hogy ne ugrubugrizzon míg nem vagyunk otthon. A kennel szoktatásnál szerencsénk volt egyből belement és le is feküdt. Azóta is az a helye. Szereti, magától is gyakran megy be, s a bezárást is nyugodtan viseli. Pedig örökbefogadott kutyus, s azt hittük, hogy ki fog akadni, hogy bezárjuk. De nem. Szerencsére. Tényleg szereti. Persze ezeket a rombolásait ki kell úgyis iktatnunk, csak amíg rossz a lába, addig marad ez a megoldás.
2015. dec. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 elwera ***** válasza:
Nálunk a két kutya együtt szedi le a tapétát. De most már nem gond, mert eladtuk a lakásunkat. Az új lakásban én az előszobába fel fogok tenni a falra műanyag lemezeket kb 70 cm magasságig.
2015. dec. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!