Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért jó "életképtelen"...

Miért jó "életképtelen" kutyákat tenyészteni?

Figyelt kérdés

Itt főleg az angol és francia bulldogra, illetve a mopszra gondolok. Mire jó ez? Ráadásul mindig a népszerűségi lista elején vannak. Elhiszem, hogy jó természetűek, de nem bírják a meleget, nehezen kapnak levegőt, ezért szuszognak, nem nagyon tudnak futni, jellemzőek még a szembetegségek is, illetve a patella ficam stb.

Szívem szerint betiltanám a tenyésztésüket, mert ez már állatkínzás... Vagy keverni kéne más fajtákkal, így talán egészségesebb egyedek születnének, a bulldog jó tulajdonságait megtartva. De ehhez már nem értek, remélem azért érthető a lényeg. ;) És most nem a szaporítóktól vett kutyákra gondolok, de nyilván ők is beleszámítanak valamennyire.

(Semmi bajom a fent említett fajtákkal, úgyhogy biztos jófejek, de ezt akkor se tudom felfogni, főleg hogy ennyi egészséges keverék kutyát altatnak el, pedig ők szinte ingyen vannak.)



2015. dec. 19. 11:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem a fajtával van gond, csak a kinézetével. Amin meg lehetne javítani. Vissza kellene hoznia régi kinézetüket, vagy ahhoz hasonlót.
2015. dec. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Én is erre gondoltam. :)

2015. dec. 19. 11:48
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert "jajjdecukiiiii". A normálisan funkcionàló kutyának kinéző kutya nem annyira divatos. Lásd: luxpup...kvadrága, pici, cuki, de addig él, mint egy hörcsög.
2015. dec. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Jesszus! Ez a luxpup nagyon durva, ki az az agybeteg akinek ilyen kutya kell, te jó ég.... Szerencsétlen kutyák.
2015. dec. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Erre van egy német és egy angol kifejezés: "qualzucht", "torture breeding". Németországban törvény tiltja, angol nyelvterületen csak szeretnék.


Egyetértek Egyeskével: nem a fajták tenyésztését kellene betiltani, hanem egészségesebb irányba kellene terelni a kinézetüket. (Csak az úgy kevésbé cuki és nincs benne akkora pénz.)

2015. dec. 20. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Továbbmenve a felvetett gondolaton: milyen tenyésztő az, aki ilyen egészségügyi gonddal rendelkező kutyákat gyárt??? Hol van itt az állatszeretet?
2015. dec. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Régen nem így néztek ki,mint most.

Divat felé mennek. Na meg amit KIÁLLÍTÁSOKON preferálnak,tenyésztők csak úgy tudnak sikert aratni amit megkívánnak a kiállításon. Azért van egy csomó ronda pontyhátú német juhász is. Undorítóak.


Ismerősöm akkor hagyta abba a tenyésztést,mikor a kiállításon a kövér és túl nagy egyedeket választották győztesnek,amik már az 5-6 éves kort sem nagyon élték meg. Pedig a fajta 12-14 évig él. Nagytestű fajtáról beszélek.De ott is ha vki sikeres tenyésztő akar lenni akkor olyan kutyát kell tenyésztenie ami a bíráknak megfelel. Hiszen ha vki céltudatosan keres kölyköt olyan tenyésztőtől nem vesz akinek 1-2 jó eredménye van.


Mondjuk ami gáz,hogy a bulldog,franci,mopszli őket el is hizlalják pluszba!


Ismerek 2 mopszot. Egyik,jó kondiban van,nem kövér,inkább soványabb,de semmije nem látszik ki, órákig pörög,játszik lelőni nem lehet,egy energia bomba!!! nem szörtyög. Nagyon jó fej kutya!!!


Másik egy kövér mopsz aki tényleg kihal a melegbe és sétálni lassan sétál.Szegénykét rossz nézni,nagyon hangosan veszi a levegőt.


Szerintem jó tenyésztőtől,jól tartott,nem elhízott nyomott orrú kutyákkal nincs baj. Francia bulldogot is ismerek az sem lusta, pörög,járőrözik,labdázik.


Nyilván melegbe hamarabb kifáradnak,meg rosszabb.De minden fajtának vannak hátulütői.


Szóval,én azt mondom nem életképtelenek csak jó helyről,olyan tenyészetből kell választani ahol látni,hogy a kutyák jó kondiban vannak,nem kövérek.Illetve megfelelő kaja,megfelelő mozgás. Nem elhizlalni és máris életképesek.


A környéken a beagle-k és a labik is elvannak hizlalva azok se tudnak menni,szaladni? arról álmodjunk,pedig se nem nyomott orrúak se nem lusta fajta,sőt vadász kutya mindkettő.


Nem védem a nyomott orrúakat. Nincs is nekem. Csak amit a környezetemben tapasztaltam azt írom le.

2015. dec. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
69%
Hagyjuk már hogy a francia bulldog jajjdecukiiii. Olyan rusnya szegénykém. Ez most a divatkutya ezt veszi mindenki. 10 éve a westie töltötte be ezt a szerepet, és lássuk be abban sokkal több kutyára emlékeztető jegy van, de a francia bulldog kb. mint egy nagyra nőtt mutáns tengerimalac. Nekem volt szerencsém együtt élni egy bulldoggal, rengeteg gond volt vele. Szerintem is be kéne tiltani a tenyésztésüket, a szaporítókat meg kőkeményen megbüntetni, mert amit művelnek az tényleg kínzás.
2016. márc. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mert ezek a kutyák csak hobbi kutyák valamint pénzesebb emberek tartják már ha fajtatiszta akkor pl a Francia bulldog 200 ezertől a csillagos égig lehet venni szóval ebbe van a pénz.💶
2017. szept. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!