Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj ha egy kutya nem szeret...

Baj ha egy kutya nem szeret játszani?

Figyelt kérdés
Régen szeretett de ivartalanítás óta nem akar semmit se. Nem érdekli ha eldobunk valamit,nem lehet vele rongyozni és más kutyákkal se játszik. Nincs elhízva,sportos. Kis termetű keverék. A másik kutyám nagyon játékos pedig ivartalanítva van (Mondjuk puli keverék :D).

2015. dec. 20. 17:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is sokszor kérdeztem magamtól, hogy vajon probléma, ha a kutya nem szeret játszani.

Nekem is volt olyan kutyám (nem volt ivartalanítva), amelyik kicsikorában szeretett mindeféle játékokkal játszani. Aztán rájuk unt. 3 évesen egy teniszlabdával játszott utoljára. Azóta semmivel nem szeretett játszani, viszont kitalált magának egy szórakozást: elvenni a másik kutyától a botot, ha az hosszú volt. Vagy, amikor a gazdi el akarta dobni a játékot a kutyájának, a kutyám beleugatott a pofájába -szó szerint: pofázott. Amikor eldobta a gazdi, mind a ketten utánafutottak, a kutyám meg közben ugatott neki, mintha azt mondani: gyerünk, kapd el! Őmaga sosem akarta elkapni, mindig hagyta, hogy a másik kapja el.

Ma már nem él ez a kutya, de még mindig foglalkoztat engem a kérdés, hogy ki volt az oka, hogy eltávolodott a játékoktól, mikor olyan sokat foglalkoztam vele. Úgy tűnik, ő jobban szerette a sétát, a beszélgetést meg a simogatást.

2015. dec. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy baj lenne, vannak ilyen kutyák.

A miénk a másik véglet volt, nem tudta hogyan kell játszani. Menhelyről került hozzánk 4 évesen, bő fél évünkbe telt mire visszahozott egy labdát. Ma már a plüssöket imádja, meg a cibálós rongyokat, de azt is csak ameddig itthon vagyunk. Kint terepen nem érdekli, főleg ha még kutyák is vannak körülötte.

Ő ilyen, ez van :)

2015. dec. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is ilyen...ha komoly hangulatingadozása, letargia sem jön ki rajta (akár betegség jeleként) szerintem nincs baj.
2015. dec. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!