Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyivel kevésbé depisek a...

Mennyivel kevésbé depisek a kiskutyák a macskáknál?

Figyelt kérdés
Macskát általában tesóval érdemes hozni/befogadni,mert egyedül rossz kedve van,fújós és nehéz beszoktatni az új helyre. Kutyáknál ez mennyire igaz? Ők hamarabb megszeretik a gazdit akkor is ha egyedül vannak,nem?

2015. dec. 23. 16:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
De. Meg egyszerre két kölyköt felnevelni olyan meló, amire nem érné meg vállalkozni csak azért, hogy az első hét kellemesebb legyen, akkor se, ha ketten jobban éreznék magukat eleinte.
2015. dec. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt honnan veszed a macskákról?


Egyszerre két kölyökkutyát beszerezni erősen nem ajánlott. A zangolszászok nevet is adtak a jelenségnek: littermate syndrome.

2015. dec. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A kölyök macskáról onnan, hogy nagyon sokkal volt már tapasztalatom, olyannal is akit tesóval hoztunk.


Kutyát pedig miért akarnék kettőt? Olvastátok ezt valahol? Pont az a kérdésem,hogy egyedül is el vannak e?

Nem akarok kettő kölyköt o.O

2015. dec. 23. 17:03
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Tapasztalat ide vagy oda, szerintem ez hülyeség a macskákról. Nekem is vannak tapasztalataim, egyik sem depizett még be mikor elkerültek otthonról.

A kutyák hisztisebbek az első pár napban, de mivel a családjuktól el lettek választva, ezért gyorsan ragaszkodni kezdenek a leendő gazdájukhoz.

2015. dec. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Szerintem nem hülyeség, és nem is fogok egyedüli cicát hozni.


De még jó, hogy nem egy tényt mondtam, szerintem ez van,szerinted meg az..attól nem kell más álláspontját lehülyézni :)


(de az is lehet hogy valami csoda folytán felétek más gének vannak a macskákban ;) )

2015. dec. 23. 18:13
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor még egyszer: nem hogy jól elvan egyedül (de természetesen emberi társasággal) a kutyakölyök, kifejezetten ez az ajánlott. Nem értem, mi nem volt érthető abban, amit írtam, de így már rendben van?


Valószínűleg erősen alulszocializált kiscicákkal találkoztál, egyáltalán nem az a normális, hogy a kölyök az új helyen "depis", fúj, és nehéz beszoktatni.

2015. dec. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Imádom ezeket a félreértéseket gyakorikérdéseken, látszik hogy nem ugyanaz mint élőben egy beszélgetés :/


Már az első válasz után megkaptam a választ a kérdésemre, nem mondtam hogy nem értettem meg! Én csak reagáltam a válaszokra,mint minden kérdésemnél szoktam :(

És köszönöm a válaszokat!

2015. dec. 23. 20:31
 8/8 elwera ***** válasza:
25%
Nálunk a fiatalabb kutya fél egyedül, de ha ott a másik is vele, akkor nem fél itthon maradni, ketten jobban elvannak, sokat játszanak. Egymást is tanítják a kutyák, és mindketten nagyon kedvesek. Nem tudom milyen lenne ha egyedül lenne. A kisebbik így is azt hiszi hogy én vagyok az anyja neki, vagy az istene, mert úgy követ és úgy szeret, de a másik kutya is fontos a számára. Pl a másikat nem zárhatom ki a szobából úgy, ohgy ő bent van, mert akkor ő kimegy és megmenti :D
2015. dec. 24. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!