Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek állatkínzás ha...

Szerintetek állatkínzás ha valakinek kövér a kutyája?

Figyelt kérdés
2015. dec. 23. 20:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hát ha a tartásmód miatt hízik el, akkor igen az, mivel rengeteg bajt okozhat még ez később.

2015. dec. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%
Igen. Egyetlen elhízott állatot nem látsz, amelyik vadon él. A csontvázuk nem alkalmas többletsúly elviselésére. A többi szervük pedig elzsírosodik.
2015. dec. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Adam_Hack ***** válasza:
26%
Szerinted ha egy ember dagadt, az azért van mert önmagát sanyargatja?
2015. dec. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Barcsak mar ez lenne az egyetlen allatkinzasi mod. :/

Amugy, nem, szerintem nem az, hanem tudatlansag.

2015. dec. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 kaiu válasza:
Nem.
2015. dec. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%

Tartós szenvedést, rossz közérzetet okoz az állatnak és jó eséllyel megrövidíti az életét. Számomra ez azonos szinten van azzal, mint ha valaki pl. láncon tartja a kutyáját, vagy a rövid szőrű kutyáját hagyja az udvaron fagyoskodni. Attól, hogy nem konkrétan fájdalmat okoz neki, még erősen rontja az állat életminőségét. Szóval igen, én kínzásnak nevezném.

És attól, hogy tudatlanság okozza, nem puszta rosszindulat, még nem kevésbé gonosz dolog.

2015. dec. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
41%
családon belüli erőszak az ha valakinek kövér a gyereke ?
2015. dec. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
70%
Igen. És igen, az is gáz, ha valakinek kövér a gyereke. Hogy önmagával mit csinál az ember, az az ő dolga, de se a kutya, se a gyerek nem érti, nem érzi az összefüggést a zabálás meg az elhízás között, és lövése sincs arról, hogy sokkal jobb lenne neki, ha kevesebb és egészségesebb kaját enne. A gazda/szülő felelőssége, hogy a rá bízott, a magatehetetlenség különböző fokán álló lények általános közérzete, egészségi állapota a lehető legjobb legyen.
2015. dec. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 elwera ***** válasza:
0%

Vannak szerintem fokozatok.


Öreg nénik mellett sokszor lehet látni csúnyán elhízott kutyákat, akik 2x olyan szélesek, mint kéne, mert tömik őket és csak napi 1 háztömböt sétálnak, nem tudják így lemozogni.


De ha egy jóllakott izmos kutyáról beszélünk, akinek van energiája futni és nem ájul el az első sarkon az éhségtől, az rendben van szerintem.

2015. dec. 24. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
58%
A kóros elhízás igen, véleményem szerint, jogilag viszont biztos vagyok benne, hogy nem az, szóval olyan úton semmit sem lehet tenni elenne annak ellenére, hogy megnyomorítja a kutya életét és tönkreteszi a egészségét.
2015. dec. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!