Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért rázza a német juhászkuty...

Liptayné Katalin kérdése:

Miért rázza a német juhászkutya a fülét?

Figyelt kérdés

Az eb 13 éves és kb egy hónapja állandóan rázza a fülét. Ilyen esetben mi lehet a baj és mit lehet - egyenlőre orvos nélkül - tenni?

Ha tud valaki segíteni, várom a mielőbbi válaszát! Köönöm előre is! Katalin



2015. dec. 30. 06:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
fülrázás mindig fülbetegséget jelent vagy a fülben a szőr irritálja. El kell vinni orvoshoz. Már rég el kellett volna vinni.
2015. dec. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
13 éves és egy hónapja nézitek, hogy fáj a füle? :( Vigyétek orvoshoz! Meg is süketülhet egy kezeletlen fülgyulladástól.
2015. dec. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Amellett, hogy ha bármelyikőtöknek volt már gondja a fülével, az elmesélheti, hogy baromira fáj. Csak a kutya nem mutatja olyan egyértelműen.
2015. dec. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Orvosn nélkül semmit nem lehet tenni... már el kellett volna vinnetek orvoshoz!
2015. dec. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem volt nyáron középfül gyulladásom,ami az állkapcsomra is rá húzódott azt a fájdalmat nem kívánom senkinek. Bírom a fájdalmat,de 2 napig szinte sírtam és nem aludtam. Antibiotikum és 2 cataflammal jöttem helyre.5. napon tudtam aludni.


Szerintem a kutyáknak is hasonló lehet,csak ők nem mutatják ki a fájdalmat,hanem tűrik kőkeményen :(


egy hónapja nézitek,szerencsétlen kutya


Azonnal vigyétek orvoshoz,fülgyulladás állatnál és embernél sem vicc és k...vára faj!!!!

2015. dec. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Orvos nélkül nem tudom megállapítani, hogy mi a baja és arra milyen gyógyszer, kezelés kell.

Valószínűleg fáj neki és/vagy viszket. Be lehet gyulladva, lehet benne élősködő (pl. atka), sok dolog okozhatja.

Vigyétek el szegényt orvoshoz!

2015. dec. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 bollocks ***** válasza:

Orvos nélkül nézheted tovább, ahogy szenved, netalántán valami otthoni félrekezelés miatt megsüketül a kutyád.

Orvossal meg lehet állapítani, hogy mi a baja, és meg lehet gyógyítani - bár így, hogy egy hónapja romlik az állapota, valószínűleg nem lesz olcsó a dolog, látatlanban egy kemény antibiotikum-kúrára készülhettek.

2015. dec. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

És 1 hónapja eszetekbe se jutott megnézetni orvossal... szégyelljétek össze magatokat!


Több minden okozhatja a fülrázást: bakteriális vagy gombás fertőzés, idegen test a fülben (toklász és egyéb nyalánkságok), élősködők stb. Sajnos egyik sem olyan, amit házi barkáccsal ki tudnátok kezelni. Hogy biztassalak még benneteket: akármi is ez, minél tovább vártok, annál nagyobb károkat okoz, annál hosszabb és drágább lesz kikezelni!


Mi küzdünk most egy ki tudja mióta kezeletlenül hagyott fülgyulladással (ne nézzetek rám, egy hete van nálam, sintértelepes mentvény), annyi volt a procedúra, hogy a doki kitisztította a fülét, írt fel antibiotikumos, gombaölős fülcseppet (így használati utasítás alapján brutális darab), megmutatta hogy kell majd használni.

Fülgyuszira egyébként abból is tudtok következtetni, hogy kegyetlen szaga van.

2015. dec. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Bakker... milyen emberek vagytok Ti? 1 hónapja szenved a kutya és nem viszitek orvoshoz? Te elmész az orvoshoz, ha van vmi bajod? A gyerekedet elviszed?

Az én kutyámnak pollen allergia miatt minden évben van fülgyulladása (arra szteroid kell), de persze más is okozhat fülgyuszit.

13 év alatt nem kellett még dokihoz vinnetek?

Amúgy elég egy rossz mozdulat fülrázás miatt és olyan hematóma lesz a fülkagylóban, amit műteni kell. (Nekünk megvolt ez is, de 5-6 leszívással megúsztuk, azóta lekonyul a füle, de oda-se-neki.) Olcsóbb lenne marha gyorsan dokihoz vinni!

2015. dec. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Már elnèzèst, de a kèrdező segítsèget kèrt ès nem azt, h kritizáljátok!

Amúgy meg ha ti az első fülvakarásra elviszitek a kutyát orvoshoz, gazdagok lehettek!

A mi njuhászunk is gyakran szedett össze toklászt, ami miatt fèlre tartotta a fejèt ès rázta is. (Csak jelzem, h altatni kellett, h ki tudják venni, egy ilyen mulatság 25eFt). Kezelès után kaptunk egy pumpás fülmosót...

Szerintem vidd el dokihoz mindenkèppen, mert mi nem látunk annyira mèlyen a fülbe, h lássuk, hogy van-e benne valami. Mihamarabb tedd meg, mert ha betokosodik, annál rosszabb.

2015. dec. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!