Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 2 éves Amstaff-pitbull...

REALSYNE kérdése:

Van egy 2 éves Amstaff-pitbull keverék kutyám, kan?

Figyelt kérdés
Következő lenne a problémám, amikor eszik az ember nem tud odamenni hozzá mert már morog, vicsorít! Hallottam már pár tanácsot ( verd meg, szorítsd le a fejét a földre, és társai. ) Egyik sem jött be soha, verni nem akarom mert csak félni fog. Valami nagy kutyás remélem válaszolni fog ebben a dologban, mert ez nem állapot A kutya az utcán, és a kutyákkal egyfajtán elvan normálisan, házban tartjuk?
2016. jan. 10. 14:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem most kéne fogni a fejed és verni a kutyát, hanem már kölyökként el kellett volna kezdeni nevelni és tanítani, pont ezért...


Először is nem ártana ivartalanítani. Utána pedig tisztázni a kutyával, hogy ki hordja a nadrágot. Google: hogyan legyek falkavezér - ezeket kezd el olvasni.


Aztán megtanítod, hogy ha nem bír magával, akkor nincs kaja. Amikor leülteted, addig ne add oda az ételt, amíg nem nyugszik le. Ha odaadod, akkor is gyakorold vele, hogy elveszed tőle, ha játsza az agyát, akkor erősen, mérgesen lökd el a táltól vagy szorítsd le a földre a grabancánál fogva és vedd el a kaját. Pár perc után újra, addig ne add oda amíg nem tud viselkedni.


De mielőtt ennek nekiesnél, tényleg olvass utána a falkavezérségnek, mert a tudás hiányában nem sokat ér az egész.

2016. jan. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A kutyáknál az evés az egyik legerősebb ösztön. Egy egészséges kutya nem válogat, és nem játszik az étellel, hanem eszik, "mintha muszáj lenne"

Az, hogy védi az ételt Tőled, nagyon nem jó. Tudnia kellene, hogy nem kell féltenie, mert Te vagy a falkavezér, Te biztosítod számára az ennivalót.


Próbáljátok ki azt, hogy úgy etetitek, hogy ráteszitek a pórázt és valaki fogja. A kutyát leültetitek, és leteszed elé a tálkát üresen. Ő meg majd néz, mint a moziban, hogy most mi van :) És a szeme láttára beleraksz 1 szem tápot. Ha megette, vársz egy picit. Megint teszel bele 1-2 szemet. Evés közben dicsérd meg szóval, hogy érezze, jó, amit csinál. Ha megette, simogasd is meg. Megint tegyél neki enni, mindig egy kicsit többet. És néha várj egy pár másodperccel többet, hogy érezze, Tőled függ az étel. Ha bármi olyat tesz, ami nem tetszik Neked, vedd fel a tálkáját.

Nem kell elkapkodni, nem 1 etetés alatt kell ezt a dolgot helyrehozni. Te látod, hogy fejlődik, előbb-utóbb el kell jutnotok oda, hogy simogatod őt, miközben eszik. És mindig dicsérd, mert abból érti, hogy jó, amit csinál.


A verd meg, szorítsd le szerintem nem járható út, agresszív viselkedésre nem jó agresszióval felelni. Biztos vagyok benne, hogy egy stafford-pit keverék nem könnyű eset, de szerintem érdemes megpróbálnod a pozitív megerősítést, főleg, ha látod, hogy a másik nem vált be.

2016. jan. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Etetésnél még amit tehetsz.


Pár szem tápot bele raksz a táljába,de ott maradsz amikor a kutya rád néz öntesz megint egy kevéske tápot,megint megvárod míg rád néz. A lényeg lássa,te vagy a kaja adó így hogy te ott vagy az csak jó hiszen kaját adsz neki.

2016. jan. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szóval... megtaníthatod a kutyának, hogy te vagy a f@$zagyerek, bármikor elveheted a kajáját így minden oka megvan rá, hogy féltse tőled.


Vagy megtaníthatod a kutyának, hogy csupa jó dolgok történnek, amikor emberek járnak a tálja körül, pl. MÉG TÖBB kaját kap.

Az ASPCA-nek van erre egy 7 lépéses programja (ha nagyon nem megy az angol, írj egy privit, de potyára nem fordítanám le) [link]

A lényeg, hogy a kutyát ingerküszöb alatt kell tartani. Az az, amikor már érzékeli, hogy ott vagy a tálja körül, de még nem reagál rá: nem fenyeget, nem morgolódik, nem húzza az ínyét, nem csinál semmit. Így NEM az agressziót jutalmazod, hanem azt, hogy nyugodt a kutya.

A másik, hogy a történést egy mondathoz/vezényszóhoz kötöd (kitalálsz valami hülyeséget, pl. "Mi van a tálkádban?" "Megnézhetem?" bármi), így a kutyát nem éri váratlanul, hogy odalépsz.

Van értelme annak, amit mondok? :)


B verzió: bevezetitek a NILIF filozófiát (nothing in life is free - az életben semmi nincs ingyen), a napi kajaadagját jutalomfalatként elosztogatjátok, rögtön nincs mit bevédenie.

Illetve elkezditek játszani a csereberélős játékot (ami az "ereszd!" vezényszó alapja), egyelőre alacsony értékű tárgyakkal, később értékesebb dolgokkal, hogy mást se védjen be.


(#2 módszerével az a baj, fennáll a veszélye annak, hogy abban a pillanatban, ahogy leveszitek róla a pórázt, a kutya ismét fenyegetni fog. #2 és #3 módszerével az a baj, hogy feltételezi, hogy biztonságosan meg tudod közelíteni a kutya tálját annyira, hogy bármit is rakj bele. Amit linkeltem, az abból indul ki, hogy nem tudod megközelíteni a kutya tálját.)

2016. jan. 11. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, én bízok a módszerben, és feltételezem, hogy a kutya nem fog bántani.

Tudom, hogy kockázatosnak tűnik, de mindig bíztam az állataimban. Amint úgy kezdem kezelni, hogy nem bízok benne, borul minden, mert a kutya érzi, hogy labilis vagyok.

2016. jan. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!