Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezt sok kutya?

Miért csinálja ezt sok kutya?

Figyelt kérdés

A neten látni videókat, melyben a kutya a saját lábára "haragszik". Legtöbbször evés közben: nyújtogatja a hátsó lábát a tányér felé, majd tombolva belemar a saját mancsába. Pár kutya a farkával produkálja ugyanezt.

Miért csinálják ezt? Sem saját, sem más kutyájánál nem láttam még ezt a viselkedést. o.O


2016. jan. 11. 11:01
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Túlszaporított, ideggyenge kutyák szokták ezt csinálni. Egy agyilag egészséges kutya ilyet nem tesz
2016. jan. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Pont ez a fura: keverék vagy fajtatiszta, kan vagy szuka, fiatal vagy öreg; minden videóban más-más kutya van.

Van, amelyik "csak úgy" csinálja, nincs a közelében kaja vagy félteni való akármi, egyszerűen tépi-szaggatja a saját lábát vagy farkát. :(

2016. jan. 11. 12:20
 3/5 anonim ***** válasza:

Az idegrendszeri gondok nem függnek a nemtől, fajtától, kortól.

De az is gyakori, hogy többnyire magas energiaszintű munkakutyák megőrülnek attól, hogy nincs velük megfelelően foglalkozva, és ezt a feszültséget azzal vezetik le, hagy magukat rágják.

2016. jan. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 kutyamutyi ***** válasza:
Biológiai oka is lehet, de szerintem valószínűbb, hogy olyan kutyáknak vannak ilyen viselkedési problémáik, akik nagy energiákkal rendelkeznek, mondjuk mint egy munkakutya, de havonta egyszer szabadulnak ki otthonról és hozzáadódik más körülmény (pl. unalmas környezet). Ez egy rettentően rossz fixációnak nevezhető. Ilyen egy megszállott mókuskergető vagy labdázó kutya is, csak ez az öntámadás sokkal rosszabb szerintem.
2016. jan. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 kutyamutyi ***** válasza:
És szomorú, hogy ezen nevetnek az emberek...
2016. jan. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!