Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon hullik a kutyám szőre...

Nagyon hullik a kutyám szőre a minimalisra akarom csökkenteni ez jó?

Figyelt kérdés
Itt a link

2016. jan. 19. 08:36
 1/6 A kérdező kommentje:
2016. jan. 19. 08:39
 2/6 anonim ***** válasza:

Milyen fajta? mert ez hosszú szőrű fajtákra jó csak,de a furminátor a legjobb!!


Mit kap enni?

2016. jan. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Azért nem mindegy, hogy pitbullról, vagy puliról beszélünk...

Lehet, a nem megfelelő táplálás miatt van.

Egy kefével nem biztos, hogy megoldod a gondot.

És ezzel sem a szőrhullást csökkented, csak egyből összeszeded.

2016. jan. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nekem van furmim és ilyen gereblyém is. hosszú szőrű kutyára jobb a gereblye, nem roncsolja annyira a szőrt és ugyanannyi szőrt simán kiszed. én úgy szoktam, hogy a rövidebb részeken átmegyek rajta a furminátorral is, rövid szőrre a furminátor verhetetlen.

így összeszedheted ami hullik, de az okot nem szünteti meg. lakásban van vagy kertben? ha lakásban, akkor megy a fűtés rendesen? attól be szokott indulni náluk a vedlés. ha kerti kutya akkor aggasztóbb, meg lehet próbálkozni lazacolajjal vagy biotinnal stb., esetleg ha tényleg extrém módon hullik akkor kivizsgáltatni, mert betegség jele is lehet (sima vedlés, szőrhullás nem, de ha nagyon hirtelen minden szőrét ledobja esetleg nagy csomókban hullik akkor már ogen).

2016. jan. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sok kutya elkezdte már a vedlést. Vannak vitaminok, amikkel kissé gyorsítani lehet, de olyan nincs, ami 1 nap alatt kidobatja a szőrt.

Megfelelő összetételű kaja, napi fésüléssel át lehet vészelni ezt az időt.

Ha a szőrhullás folyamatos, ki lehet vizsgáltatni a kutyát, vagy nem megfelelő az étrendje.

2016. jan. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Középszőrű igazából kint van mindig és állandóan hullatja sztem sok elhalt szőre van mert szinte mindig rengeteg van
2016. jan. 19. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!