Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mudi Kennelek megbízhatósága?

Mudi Kennelek megbízhatósága?

Figyelt kérdés

Már régóta szemezgetünk a fajtával, beszéltünk tulajdonosokkal, ismerkedtünk a kutyákkal és természetükkel, de nem tudtunk dűlőre jutni a kennelekkel kapcsolatban. Sok kennelről vegyes képeket kaptunk, így itt is szeretném feltenni a kérdést, hogy:

Melyik a legmegbízhatóbb? Milyen áron mozognak egyes kenneleknél a kutyák? Nincs-e örökletes betegségük, mert hallottam már olyat, hogy tenyésztőtől vett kutyánál örökletes betegséget diagnosztizáltak, amik már generációk óta öröklődhetett a családfáján.

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat előre is!: )



2016. jan. 22. 17:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a mudinál igen komoly sz.rkavarás van, alapvetően két táborra szakadtak a mudisok, és nem könnyű kiigazodni a sok trágyadobálás közepette.

A mudi ára 40-90 ezer ft között mozog. Én jelenleg egyetlen helyről hoznék mudit: Köves-bérci Betyár Kennel. Miért? Mert a tenyésztő nagyon segítőkész, nagyon korrekt, a kutyái minden szempontból típusosak, minden lehetséges papírt (törzskönyv, szűrések, szerződés, garancia stb) megkapsz középkategóriás áron.


Amit nem ajánlok, az a Gulakuti kennel. Először is, rengeteg almot lehoz, ezt nem magyarázom miért ad okot gyanakvásra. Másrészt kiálltásokon, versenyeken a legtöbb tőle származó kutya inkább félősnek mutatkozott előttem. Harmadrészt meg szerintem sok atípusos kutya származik tőle.


Amit mindenképpen ajánlok: olvasd el a rendes standardet, beszélgess a tenyésztővel és olyan helyről válassz, ahol tetszenek a mudi kutyák, de nézd hogy legyenek típusosak! A mudi nem agár alkatú, de nem is vastag csontú vagy nehéz fejű kutya. A sörény, az egész testen göndör szőr mutatós, de nem mudis. A mudi háta egyenes, enyhén lejt a far felé, kérlek ne vegyél olyan helyről ahol a kutyák (netalán a kölykök is!) hátvonala kb a derék közepén nyeregszerűen besüpped, annyira szomorú vagyok hogy egyre több ilyet látok, és ez nem csak esztétikai kérdés. :(

A bizalmatlanság nem egyenlő a félősséggel. Ha a pici kölyök szőre tökegyenes, annak nem lesz jó szőre felnőttként se.


Az örökletes betegségekről: az általam ajánlott kennel szűr betegségekre, erre mindenképp figyelj oda máshol is. Szerintem a mudi még mindig elég egészséges fajta.


Végül: a leggondosabb tenyésztői munka mellett is előfordulhatnak egy kennelben gyengébb egyedek, az öröklődés véletlenszerű jellege miatt.

2016. jan. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hosszú és tartalmas választ, nagyon sokat segítettél. :)

A Köves-Bérci Betyárnál rengeteget nézelődtem, utána néztem, véleményeket olvastam és a kutyákat is szemügyre vettem és valóban gyönyörű kutyái vannak, akikkel kitűnően bánik.

A februári alomra várok, vagy ha az esetleg nem kivitelezhető, akkor a nyárira, mert az egyetlen problémám a kennellel, hogy tőlem nagyon messze van és nehezen is tudnék eljutni a kutyákhoz, így személyesen meg se tudom tekinteni őket, ezért lenne célszerűbb a nyárira várni.

2016. jan. 25. 14:45
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb "tenyésztő" addig nagyon nyájas és készséges, amíg fel nem merül valami kis probléma. Ha nem támadóan kérdezel rá, akkor is hárítanak ...

A gulakuti egy közönséges szaporító. Elég az oldalára is egy pillantást vetni, egy csomó fajtával"foglalkozik". Nem szereti a mudi fajtát, csak a pénzt. A szivárványszínű mudit viszik, mint a cukrot.


Akiket őszintén tudok ajánlani:


[link]


[link]

2016. jan. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!