Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » "Kamaszkutya" szocializálása...

"Kamaszkutya" szocializálása hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lett egy 8,5 hónap körüli kiskutyám, aki eddig még csak a szomszéd kutyáival találkozott kerítésen keresztül(semmi gond nem volt), és sétálni sem volt naponta.

Én el szeretném kezdeni minden nap sétálni vinni, habár kertes házban élünk, de szeretném ha találkozna kutyákkal, emberekkel, ne csak az udvaron legyen. A nyakörvhöz és a pórázhoz már hozzászoktattam, remekül jön velük, kicsit még húz, de ezen dolgozunk, egyre jobb.:)


Erdős, főutas részeken, autók mellett is már szépen jön, egyedül a beszélő embereket ugatja még, és a kutyákhoz viszont látom, hogy menne oda, mert nyüszög a kerítés előtt ha elhaladunk egy kutyás ház előtt.


Az lenne a kérdésem, hogy hogyan kezdjem el kutyákkal ismertetni kint az utcán? Nincs még túl késő?

Szerintem ha a normálisnak látszó kutyásokat keresnénk, és a kutyusok is találkozhatnának nem lenne gond ha megszaglászhatnák egymást, bár mivel ő az első kutyám, nem tudom, hogy építsem fel a rendes szocializációját.

Valami tanács?

(Esetleg még ha arra van ötletetek, hogy a beszélő! emberek megugatásáról hogy szoktassam le, azt is megköszönném.:)



2016. jan. 24. 15:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Kutyaiskola. Olyan, ahol van elengedés a csoportos foglalkozásokon, vagyis ahol a szocializációra nagy hangsúlyt fektetnek. Máshol kontrollált körülmények között nem fogsz tudni találkozni más kutyákkal, pórázon pedig nem fog szocializálódni a kutyád.
2016. jan. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ja igen, tudtam, hogy kifelejtem:a városunkban egyetlen db kutyasuli volt, ami tavaly megszűnt. Másik városba csak úgy tudnám vinni, ha buszra szoktatom, de ahhoz is előbb emberekkel kell, hogy érintkezzen és amennyire lehet bírja a tömeget.

Azért köszönöm a választ!

2016. jan. 24. 22:13
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha odaviszed a kutyáhiz a gazdihoz is odaviszed, szóval 2 az 1-ben. Nem késő, most van a kamaszkorszaka ez kicsit nehéz korszak,de ilyenkor tanul és jegyez meg egy csomó mindent. A lényeg hogy amikor odaviszed egy kutyához laza legyen a póráz és árassz magadból nyugodságod. Ez mind nagyon fontos különben a kutya megérzi és ő is feszült, agresszív lesz. Másik nagyon fontos, hogy ha esetleg jonfliktudba kerül egy másik kutyával, ne kezd el babusgatni, különben nem fogod tudni más kutyákhoz odaengedni, mivel ő ezzel nem nyugszik ke, hanem ezt a félős,agreszív, felhevült állapotát erősítedmeg neki. És minden kutyához, emberhezvidd oda, és ez a tefalkavezérségedetis erősíti.
2016. jan. 25. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Pontosan így csináltam eddig is a szomszéd kutyájával amikor találkozott,csak ez ugye ismerős terep, utcán nyilván más lesz.

Köszönöm a válaszod! :)

2016. jan. 25. 15:30
 5/6 anonim válasza:

Szocializációhoz sosincs késő, max körülményesebb lesz. Legtöbbet úgy tudsz segíteni, ha keresel egy jól szocializált, barátságos kutyát, akivel összeengeded. Például, ha a szomszéd kutyival szimpatizálnak, és Te is jóban vagy a szomszéddal, akkor megkérheted, hogy had menjetek be ismerkedni (feltéve ha nem területféltő), vagy kérd meg hogy jöjjenek ki. Előzetes szagi után, engedd el pórázról játszani, sok kutya frusztrál lesz ha pórázon ismerkedik.(illetve ha ő pórázon van a másik meg szabadon) Rendes szocializációt Te nem tudsz felépíteni, azt csak másik kutyák tudnak :) Te megteremtheted neki a helyzetet, ami amivel a legtöbbet teszed érte.

Beszélők ugatásáról pedig: pórázon egy rántás, és határozott "nemszabad". vagyis letiltod az adott helyzetre adott viselkedésről, amit még más szituációkban is szerintem alkalmazni fogsz.

Ha pedig a későbbiekben esetleg utazni szeretnél vele járműveken, ahhoz mielőbb kezd el hozzászoktatni, sok jutifalival és dicsérettel. A szájkosarat pedig még otthon próbálgassátok előre :)

Sok boldogságot!

2016. jan. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget! :)
2016. jan. 25. 22:09

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!