Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyről hozunk ki a napokba...

Menhelyről hozunk ki a napokban kisebb testű kutyát. Mik azok, amiket mindenképp be kell szerezni?

Figyelt kérdés

Ami már listán van: kutyaház, etető és itató tál, száraz táp és konzerv, nyakörv, póráz (sima+ teleszkópos), szájkosár, bolhairtó nyakörv ill. szer, kutyasampon, kefe, néhány játék.

Persze egy állatorvossal is átnézetem majd.

Van, amire még gondolnom kellene?

Ha megfürdetjük a kutyát, lehet hajszáritózni, ha rövidszőrű?



2016. jan. 28. 21:12
 1/8 A kérdező kommentje:
Ivartalanitas (lány), oltás és chip már pipa, csak úgy hozhatjuk ki, ha ezeket kifizettük.
2016. jan. 28. 21:15
 2/8 anonim ***** válasza:
30%

Amit húzz ki a listáról: konzerv. Ne vegyél neki, mert haszna semmi, csak f.sni fog tőle.

A flexi ("teleszkópos") póráz is felesleges.

Pici, rögtön lenyelhető jutalomfalatokat vegyél, különösen az első időkre, míg tanítod pl., hogy jöjjön oda hívásra.

Fürdetni most csak akkor, ha bent a házban maradhat teljes száradásig. Lehet hajszárítózni, de lehet, hogy megriad tőle. Elég csak jól megtörölni, és fűtött helyen hagyni megszáradni.

Bár ha rövid szőrű, kisebb testű, akkor remélem eleve a házban tervezitek tartani.

2016. jan. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%

Ne hajszárittózd, töröld átt jól aztán kész megszárad magától. A hajszárittő kiszárithatja a bőrét és allergiás reakció is beindulhat tőle.

Amúgy a lista jónak tűnik, Ami még kell szeretet és sok türelem! :)

2016. jan. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%

A konzervet szerintem is húzd ki, felesleges, semmi tápértéke nincs(Néhány kivétellel, de ez ritkább).

A másik, lehet, hogy csak elfelejtetted írni, mert természetes, de mi pl úgy jártunk, hogy elfelejtettünk a kutyaházba anyagot venni:D

Persze nem tragédia, de télen én sem szívesen feküdnék a hideg fa padlón.

Akár egy pléd(száraz időben), de vehetsz szalmát is, az sokkal jobb.

Illetve esetleg bentre is ugyanígy, egy kosár neki.:)

2016. jan. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%

Mi vettünk még szállítóboxot, amíg kicsi volt, abban hordtuk orvoshoz (20 km kocsival) Ilyesmit: [link]

Amikor nagyobb lett, akkor pedig autós biztonsági hámot

Ilyet: [link]

És kaptunk egy autós ülésvédőt is. Ilyesmit: [link]

2016. jan. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat.

Kinti kutya lesz. A szalmat beszerzem a hazba.

Utazast meglatjuk hogy birja majd. Az allatorvos nekunk setatav lesz de egyebkent elfer labamnal is lennt az anyosules elott is. Ha nem lesz beteg attol h nem lat ki (?)

Szeretet, turelem ezek bol nem lesz hiany. Az elozo kutyam 16 evet elt.

2016. jan. 30. 08:32
 7/8 anonim ***** válasza:

Jobb lenne másikat választani, ha kinti kutya lesz - ne rövidszőrűt!

Az autóval az én kutyáimnak nem volt problémája, bár ők kiláttak, mert az ülésen utaztak, vagy szállítóboxban.

2016. jan. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Jelen pillanatban a menhelyen (vagy inkább gyepin) olyan körülmények között él, hogyha kint is lesz, fejedelmi élete lesz.

A rövidszőrű kinti kutyám 16 évet élt. Én nem oktatom ki azt, aki bent tartja a kutyáját, akkor is ha hosszú szőrű... Ha szigetelt a háza, és nyilván -10 fokban lehetősége van fűtött helyen lenni, szerintem nem lesz semmi baja.

Voltam állatorvosnál és kaptam speckó sampont, meg féreghajtó tablettákat, meg nyakba csöppentős cuccot. A kutyaház is kész lesz ma, úgyhogy már csak a lakót várjuk. A teleszkópos pórázt hagytam.

Aztán ha itt lesz, jöhet a kutyasuli, a sok játék és séta :) Majd rakok fel képet ide, ha már itt lesz! Rajtunk kívül egy 2.5 éves kisfiú is istápolja majd :)

Köszi a segítséget mindenkinek.

2016. febr. 1. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!