Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz hogy az akita verekedős?

Gom kérdése:

Igaz hogy az akita verekedős?

Figyelt kérdés

Én ezt olvastam,de nem tudom hogy igaz-e.Ha igen akkor még ezek a kérdéseim:

A gazdájával is verekedős?

Más kutyákkal jól kijön?



2016. jan. 30. 21:17
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Jaj iatenem... Mi az, hogy a gazdájával verekedős?

Normális, következetes nevelés mellett egyik kutyára se lehet azt mondani hogy "verekedős". Más kutyákkal való kapcsolata is csak a gazdától függ, hogy szocializálod-e rendesen.

2016. jan. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
32%
Az nem is verekedős, hanem hancúrozós..vagy mi..játékos :)
2016. jan. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem, nem igaz.

Egy kutyát 'nevelni' kell és rengeteget foglalkozni vele, ha ez nincs meg ugyanúgy agresszív lesz egy tacskó, egy bernáthegyi, egy pitbull, vagy egy husky.

Persze, ki lehet fogni olyan kutyát, aminek rossz a személyisége, vagy ideggyenge, de ha nem szaporítótól vásárolsz ennek kevés az esélye.

Amire figyelned kell, hogy amikor találkoztok az elején más kutyákkal, ne elfelé húzd, vagy elfelé vidd, vagy próbáld felemelni, hanem engedd oda. Mert ellenkező esetben bármelyik kutyában az rögzül, hogy támadni kell.

Van a környéken egy akita, róla tudok nyilatkozni, ő jól kijön gyakorlatilag az összes kutyával, mindegy, hogy kicsi vagy nagy; pörgős, játékos vagy nyugodt. Maga a kutya játékos, ugyanakkor elég nyugodt. Ha egy másik kutya vicsorít rá, vagy ugat, egyszerűen figyelmen kívül hagyja.

2016. jan. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Nincs olyan, hogy verekedős kutya! Ez butaság. Minden attól függ, hogy a gazda milyenre neveli. Egy kutya agresszívvé válhat a bezártságtól, egyedülléttől stb. De az akita kifejezetten nyugodt természetű fajta, ne tévesszen meg a mérete
2016. jan. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm.Tudom hogy a kutyákat nevelni kell,csak ezt olvastam.
2016. febr. 3. 17:52
 6/6 anonim ***** válasza:
Az akita alapvetően nem az a fajta kutya aki keresi más kutyusok társaságát, rögtön barátkozna velük. Inkább kimértnek és távolságtartónak mondanám idegen kutyákkal. Mivel igényel egy bizonyos teret, ha ezt idegen kutya pofátlanul átlépi valószínűleg könnyebben kezd verekedést, de ez jó neveléssel irányítható. Kemény makacs fajta, de jó kezekben tündériek és szófogadóak. Egygazdásak, a család többi kutyájával azonban jól kijönnek. Ezt a távolságtartást számára ismeretlen kutyára kell érteni,
2016. febr. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!