Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem ugatós, nem ásós, házőrző...

Nem ugatós, nem ásós, házőrző kutyát szeretnék. Mondanátok ilyen fajtákat?

Figyelt kérdés

Nagy kertbe szeretnénk egy házőrző kutyát, ami keveset ugat (nem szeretnék emiatt összetűzéseket a szomszédokkal, az előző kutyám nagyon ugatós volt, és féltem, hogy megmérgezik, ezt most szeretném elkerülni). Lehetőleg rövid /félhosszú szőrűt (így azonnal meg lehetne találni benne a kullancsokat. Ez nagyon fontos lenne, nem akarok még egy kutyák a rohadt kullancsok miatt elveszteni.)


Köszönöm a válaszokat.



2016. jan. 31. 12:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
Valószínűleg azért ugatott és ásott, mert unatkozott. Mennyit vitted sétálni naponta?
2016. jan. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%

Még annyit hozzátennék, hogy ilyen kutyafajta nincs. Nevelés kérdése az egész. Ha normálisan le van fárasztva minden nap, eszébe se jut ásni.

Házőrzésre pedig a riasztót ajánlom, a ketyát 2 percbe kerül megmérgezni.

2016. jan. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
12%
*u
2016. jan. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 bollocks ***** válasza:
76%
Vehettél volna élősködők elleni védelmet talán. Házőrzésre pedig egész jó kamerás rendszereket lehet telepíteni, neked kutya nem való.
2016. jan. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

1.: nem azért ugatott, mert unatkozott, hanem mert juhászkutya volt. Ásni pedig NAGYON ritkán ásott.


2.: mivel juhászkutya volt, nagy volt a mozgásigénye. Egész nap a kertben rohangált, és minden este sétáltunk kb 1 órát.



Amúgy én úgy tudom (javítsatok ki, ha nem így van), hogy a terrierek pl rengeteget ásnak.

2016. jan. 31. 13:05
 6/11 A kérdező kommentje:
utolsó: nem vagyok kíváncsi a leereszkedő stílusodra. képzeld, vettem neki mindenfélét, hogy ne menjenek bele a kullancsok, de mint mondtam, hosszú és nagyon dús szőre volt, így a jelek szerint nem használtak... Nekem nem való kutya? mért is nem? Mert belementek a kullancsok a kutyámba? Vagy mert nem akarom, hogy a következő kutyámat kövekkel dobálják, vagy megmérgezzék? Vagy mert azt szeretném, hogy megvédjen, ha valaki betör a házba? Nem gondolom, hogy ezért rossz ember lennék, és nem lennék alkalmas kutyát tartani. Imádtam a kutyámat, és megszakadt a szívem, hogy el kellett altatni...
2016. jan. 31. 13:12
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

"1.: nem azért ugatott, mert unatkozott, hanem mert juhászkutya volt. Ásni pedig NAGYON ritkán ásott."

Attól mert juhász kutya, nem ugat többet.


" 2.: mivel juhászkutya volt, nagy volt a mozgásigénye. Egész nap a kertben rohangált, és minden este sétáltunk kb 1 órát."

Egy óra egy juhászkutyának igen kevés... legalább három óra aktív foglalkozás kellett volna neki!


"Amúgy én úgy tudom (javítsatok ki, ha nem így van), hogy a terrierek pl rengeteget ásnak."

A terrierek valóban ásnak, kivéve ha meg vannak nevelve, és tudják, mit szabad és mit nem!

2016. jan. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%

És azt hogy akarod megakadályozni, hogy megdobálják, meg megmérgezzék?

A betöréstől meg akkor tud "megvédeni", ha bent van a házban, akkor tud jelezni, ha valaki be akar menni. Kint a kertben viszont bedobnak neki akármilyen mérgezett kaját és vége...

2016. jan. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
62%
Aki szerint azért ugat, mert "juhászkutya", az 100%, hogy nem lenne képes egy kutyust házőrzőnek kiképezni. (Ne fogadjon el semmi kaját, ne zabálja fel a bedobott mérget, állítsa meg a betörőket és sérülés okozása nélkül tartsa ott, jelezzen a gazdának, stb.) Azért, hogy legyen a kertbe tök felesleges, le fogják mérgezni, és akkor rögtön nem gond bejutni tőle.
2016. jan. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
68%

Riasztó, kamerák és egy jó kerítés. Ez a legjobb "házőrző", nem pedig a kutya.


A kutyát 2 perc alatt megmérgezik vagy megölik. És igen, ugat, ás, kullancsok mennek bele, meg bolhák, férges is lehet, évente 2x párosodni akar, meg még lehetne sorolni akármilyen fajta, foglalkozni kell vele, és ez nem 1 órát jelent a 24 órából amíg elélököd a moslékot.


Jó lenne ha felfognád, hogy a kutya nem egy eszköz, hanem egy élő, érző lény. Igényei vannak. A tartása pénzbe kerül.


És jól mondják a többiek, neked nem való kutya. A kutya a te felelősséged, nem tud beszélni hogy "b+ gazdi, fújj be kullancsriasztóval és vigyél el az állatorvoshoz!". Ha dobálták meg megmérgezték, az szintén azt jelenti, hogy ki volt bszva a kertbe, te meg nem figyeltél rá.


Egy kutya sem fog megvédeni amíg így bánsz velük, de egyébként sem, mert ahhoz ki kell képezni a kutyát, arra meg gondolom se pénzed, se időd, se kedved nincs, úgyhogy... Egyébként is már rég halott lesz addigra, mert senki nem megy be olyan helyre ahol még él a kutya.


Úgyhogy így inkább ne tarts kutyát.

2016. jan. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!