Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom a kutyám játékosabb...

Hogy tudom a kutyám játékosabbá tenni?

Figyelt kérdés

A mamámnál van a kutyám hétköznap(a szomszéd kutya miatt nem lehet nálunk) de minden hétvégén elhozom haza. Amikor látogatom a mamámnál mindig jókedvű és fürge de amikor hazaviszem csak alszik és amikor eldobok egy labdát csak nézi hogyan gurul el....az agilityről ne is beszéljünk

mit tudnék vele csinálni hogy játékosabb legyen?



2016. febr. 1. 13:51
 1/8 anonim ***** válasza:

többet foglalkozni vele.

menj el vele sétálni, klikkerezz vele/tanítgasd otthon, tanítsd meg játszani. az enyém minden nap velem van, mégsem akart játszani. meg kellett rá tanítani, piciben, alapoktól. ha nem foglalkozol vele eleget, nincs elég kötődés köztetek, akkor sokkal nehezebb.

2016. febr. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát hogy mondjam kíméletesen.. az nem a te kutyád, hanem a mamádé. Azért fürge és élénk nála, mert boldog a gazdája mellett, és azért alussza át egykedvűen a hétvégét nálad, mert elhoztad az otthonából, a gazdájától. Ha elutazunk és a tesómnán hagyom a kutyámat, ők is mindig mondják, hogy az én kis örökmozgó terrierem csak fekszik és bóbiskol egész nap. Nem lehetsz a távolból a gazdája egy kutyának.
2016. febr. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
amikor nem vagyok vele folyton a kaput lesi,és nem akar onnan elmenni de én minden délután és hétvégén foglalkozom vele a mamám pedig csak kaját ad neki reggel annyi.Már 32 szót tud és mindet én tanítottam meg neki.Alapszavak,agility,stb...csak azt furcsállom hogy a mi házunkban nem szeret lenni mert ha elviszem a nővéremhez és ott is ketten vagyunk akkor megint felszabadult és játékos lesz.Akkor most hogy van ez?
2016. febr. 1. 15:49
 4/8 anonim ***** válasza:

agility alatt mit értesz? jártok edzésekre?

lehet, hogy egyszerűen nincs hozzászokva ahhoz a helyhez. lehet, hogy van ott valami, ami zavarja.

azt továbbra is tartom, hogy ha tökéletes viszonyban lennétek, akkor játszana veled, akárhol van. nem fáradt ilyenkor? szoktál vele sétálni, kint milyen? játszik idegen helyen, figyel rád? a trükköket megcsinálja? hogy játszol vele? labdát, dobálsz vagy huzakodtok? apportos, zsákmányos vagy mindkettő? ha mindenhol ugyanúgy viselkedik csak és kizárólag a ti házatokban nem, akkor lehet, hogy feszélyezi valami. a másik kutya, aki miatt alapból nem lehet ott, ki van engedve kertbe és a ti kertetekben próbálsz vele játszani vagy hogy is van ez? amúgy milyen a viszonya más kutyákkal?

tudom, hogy sok a kérdés, de csak így lehet rájönni a probléma okára.

2016. febr. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Agility alatt azt értem, hogy az egész pálya:

Palánk

Palló

Hinta

Ugró

Távolugró

Karika

Zsák

Alagút

Asztal

Ezeket mind megvettük és szoktam vele rajt edzeni, de mostanság lassabban csinálja nem annyira nagy kedvel ezért nem is erőltetem.Eléggé hozzá van szokva a helyhez nyáron végig itt volt és nem volt semmi baja.Szerintem tökéletes viszonyban vagyunk attól még hogy azt irtam nem játszik velem az nem jelenti hogy nem akar velem lenni.A családban majdnemhogy egyedül én szoktam foglalkozni vele és szinte mindenhova követ már az utcán is póráz nélkül szoktam vinni.egy csomó trükköt megcsinál...Csak azt nem értem hogy egyre lustább.Olyanokat szoktam vele játszani amit még most is szeret, hogy eldobom a labdát ő utánamegy én meg megkergetem egy kicsit hogy kifárassza magát aztán ha megunja odajön hozzám és elkezd huzakodni.Szerintalem apportos is meg zsákmányos is mert megtanítottam a keresd vezényszót éas amikor megtalálja lefekszik jelezve hogy ott van.Attól függ a viszonya más kutyákkal hogy milyen kutyával találkozunk ha pl. egy ugatôs németjuhásszal akkor fél de ha csöndesebbel akkor megszagolják egymást utána továbbmegy.A szomszéd kutyája egy németjuhász de amikor a Lizi (kutyám neve) kicsi volt sokkal jobban ugatott már nemannyira csak amikor a Lizi bemegy a tuja mögé.mert drótkerítésünk van ami előtt szoros tujasor így nem látni át.Általában a napnak legalább felét kint töltjük kiskorában a kinti alvásra próbáltuk szoktatni de ez nem járt sikerrel ugyhogy amikor csak itt van a szobámban alszik.Még annyit róla hogy a neve Lizi,szuka,fajtiszta Labrador retrieverés 1éves múlt január elején

2016. febr. 2. 15:28
 6/8 anonim ***** válasza:

ha hirtelen jött ez az egész változás, akkor én orvoshoz vinném el kivizsgálásra. még az is lehet, hogy valami fájdalma van, a kutyák nem hisztiznek, néha nagyon kicsiben jön ki, hogy gondjuk van, többek között ilyenekben.

az meg, hogy egy kutya szeret, veled akar lenni nem jelenti feltétlen, hogy minden tökéletes, de mindegy.

még esetleg az segíthetne, ha nem otthon agilityznél (ez mindenféle tudás nélkül amúgy még veszélyes is lehet, bár nem írtad, hogy tanultad -e valahol vagy csak saját kútfőből csinálod), hanem elmennétek egy edzőhöz. ő lehe, hogy észrevesz olyan dolgokat, amit te nem, amik segítenek abban, hogy meghozd a kutya kedvét mindenhez, nem csak az agilityhez konkrétan.

2016. febr. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat de szerintem már megoldottuk a relytéjt mert ma véres foltokat vettem észre a földön, úgyhogy szerintem lehet azért nem volt kedve játszani mert tüzel.Nemtudom hogy megy ez ilyenkor de szerintem így érthető hogy nincs annyira nagy kedve
2016. febr. 3. 19:07
 8/8 anonim ***** válasza:
a tüzelés rendesen bekavarhat nekik, szóval valószínűleg tényleg ez a gond. azért figyelgesd még.
2016. febr. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!