Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért tartja a farkát féloldal...

Miért tartja a farkát féloldalt a kis kutyám?

Figyelt kérdés
Van egy négy éves yorkym, és furán viselkedik. Szuka, de nem kell tüzelnie, és a farkát félrecsapja és többször leül. Olyan mintha viszketne neki valami...vagy nem tudom. Látszik, hogy valami idegesiti. Mi lehet a gond??
2010. márc. 29. 11:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Féreghajtót szoktál neki adni?
2010. márc. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nyomd ki,vagy nyomasd ki neki a bűzmirigyét.
2010. márc. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Szokott kapni féreghajtót.


Félrecsapja a farkát, meg rázza az egész testét, és sokszor ül féloldalt a kis fenekét.

Még soha nem volt kinyomva a bűzmirigye.

2010. márc. 29. 11:55
 4/11 A kérdező kommentje:

Arra is gondoltam, nem e valami nemiszervi gond lehet, vagy fertőzés. A puniján semmi szokatlant nem láttam. Annak mi a tünetei?

Mondjuk szokott szánkázni, de csak néha-néha.

2010. márc. 29. 12:07
 5/11 anonim ***** válasza:

mielőtt még bűzmirigy kinyomáson gondolkodnál, nézesd meg egy állatorvosnál.

sok oka lehet, nem kell rögtön mindig a bűzmirigyre gondolni.

van aki akkor is kinyomatta szerencsétlen kutyájával, mikor az csak allergiás volt és ugye annak is jele lehet a popsiviszketés.

mindenképp vidd el orvoshoz, ha féregteleníted is, hagy nézze meg még időben.

remélem semmi komoly:)

2010. márc. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
a 2.-nak igaza van. az én kutyám, ha nincs neki kinyomva, akkor leül, és úgy húzza a fenekét a földön. "szánkázik" ezt állatorvosra bíznám, mert én személy szerint nem nyúlnék be a kutya fenekébe kinyomni... :S a kutyám ivartalanított szuka.
2010. márc. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Bízd a dolgot állatorvosra, de ne aggódj, a doki sem nyúl bele a fenekébe ha kinyomja a bűzmirigyet! Azt kívűlről csinálja. Lehet, csak allergiás, vagy valamilyen férget szedett össze. Nem kell mindjárt a legrosszabbra gondolni.
2010. márc. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Igazából nem gondolok a legrosszabbra, a kedve jó, csak idegesit amit csinál, hogy félretartja a farkát, féloldalt ül le, és az oldalát a falhoz dörgöli. Meg néha megrázza magát.

Megyek majd szerdán vele a kozmetikushoz és ott van állatorvos is. Megnézetem vele.

2010. márc. 29. 14:42
 9/11 A kérdező kommentje:

A 14:03-ra válaszolva, lehet, hogy alergia lehet, mert pénteken kentek rá kullancsirtót, és nem csak a tarkójára kenték, hanem szinte végig a hátán. Azóta csinálja...talán.

Lehet, hogy alergia. Hogy milyen fajtát kentek rá, azt nem láttam.

2010. márc. 29. 14:47
 10/11 A kérdező kommentje:

MA ELVITTEM JOEYT AZ ORVOSHOZ. (NEM TUDTAM TOVÁBB NÉZNI)

A BŰZMIRIGYE TELE VOLT, MOGYORÓSZEM NAGYSÁGUAK VOLTAK, SZINTE FEKETE VÁLADÉK JÖTT KI BELŐLÜK. A MÁSIK ANNYIRA TELI VOLT, HOGY ILYEN SZÁRAZ "KUKAC" JÖTT KI. MÉG IDŐBEN VITTEM EL.

Kapott fájdalomcsillapitót, meg csulladáscsökkentőt. Nagyon sirt. Fájhatott neki.


Ezzel kapcsolatban csak azt szeretném még mondani, hogy nem csak az a jele az ilyesminek, hogy a földön "szánkázik", hanem sűrűn félrecsapja a farkát, úgy is járkál meg féloldalt ül le a popsijára.


Imádom a kis kutyámat, de aki ilyet tapasztal, az mutassa meg állatorvosnak, ők egy tapintásból is érzik, hogy mi lehet a probléma. Nem feltétlenül nyomkodják.


Köszönet a válaszokért :)

2010. márc. 30. 21:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!