Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor kell féreghajtót adni a...

Mikor kell féreghajtót adni a kutyának?

Figyelt kérdés

A kutyám az utolsó előtti oltását augusztusban kapta(ekkor féreghajtózta az orvos), majd a legutolsót novemberben.

Most márciusban kell mennünk újabb oltásra.

Augusztus óta nem kapott féreghajtót, viszont előtte kicsi kölyökként rendesen kapott, 2 hetente, ahogy kellett, ha jól emlékszem.

Adjak neki most még március előtt? Vagy várjam meg az oltást, és majd az orvos ad? Nem túl sok idő a fél év ami kimaradt?



2016. febr. 3. 15:46
 1/8 anonim ***** válasza:
3 havonta kellene és ha férges volt, 2 hét múlva ismételni.
2016. febr. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Novemberben és most februárban is kellett volna kapnia, úgyhogy minél előbb kapja, annál jobb.
2016. febr. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ó,értem, akkor ha úgy számoljuk egy adag kimaradt, de akkor veszek mindenképpen holnap a patikában. Soha nem volt férges egyébként.

Szóval felnőtt korában is folyamatosan 3 havonta adjam akkor neki?

Köszönöm a segítséget!

2016. febr. 3. 16:01
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszi neked is. Egyébként az állatorvosnak nem kéne automatikusan adnia? Első alkalommal még megkérdezte, hogy mikor volt, utána már nem is adott neki, én pedig elfelejtettem:(
2016. febr. 3. 16:02
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen :)
2016. febr. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Állatorvos is beadhatja, ha kéred.

De szerintem egyszeűbb megvenni 3 havonta és külön ezért nem kell dokihoz hurcolni.

2016. febr. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Persze, egy adagot én adtam neki, nem vittem el külön, a rá következőt az orvos, így mivel láttam, hogy ő is ad, nem is vettem többet, azt hittem az oltási sorozatban minden alkalommal fog automatikusan adni. Ezek szerint nem, én meg nem is gondoltam rá, első kutyusom, de ebbe a területbe is bele kell rázódnom:D
2016. febr. 3. 16:08
 8/8 anonim ***** válasza:
orvos beadja, ha kéred, de szerintem nem adja mindegyik alapból. pont azért, mert mi van, ha a gazda ad neki otthon is.
2016. febr. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!