Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szállítsak nagyobb...

Hogyan szállítsak nagyobb testű kutyát autóban?

Figyelt kérdés
Hordozóhoz túl nagy a kutya (boxer), a kocsi pedig kicsi (citroen c2). Próbáltuk úgy, hogy az anyósülésnél lábnál maradjon, de nem akar, végig rajtam ült. Ez annyira nem szerencsés, mert belenyúlkált a vezetésbe is, nehéz tartani, illetve tetőtől talpig szőrös lettem. Hátsó ülésen nem marad meg egyedül. Hogyan szállítsam akkor, ha egyedül vagyok? Mert ugye vezetni is kell közben... Van valami jó módszer? Olyan ami nem kerül vagyonokba, de biztonságos? Esetleg nem lehet valahogy a hátsó üléshez rögzíteni valamivel?

2016. febr. 12. 20:12
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Esetleg úgy, hogy hámot teszel rá, és a hátsó ülés támláihoz rögzíted a pórázt (pórázokat). Így nem tud annyira mocorogni.
2016. febr. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

"Próbáltuk úgy, hogy az anyósülésnél lábnál maradjon, de nem akar"

Nem kell megkérdezni, hogy mit akar, annyi a titok :) Ott marad, mert azt mondtad, vagy ha nem azért, akkor azért, mert nem engeded ki onnan.

"Hátsó ülésen nem marad meg egyedül" - szintén, megmarad, mert tiltod neki az előremászást, és ülteted/fekteted.

Ha nem hallgat rád, akkor meg valójában nem az autózás a legnagyobb problémátok :) Addig is, amíg megneveled, hám + biztonsági öv adapter kombóval szállíthatod.

2016. febr. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Elég akaratos, eddig túl sok minden meg volt neki engedve. Hiába próbáltam lent tartani lábnál, amikor elindultunk felugrott az ölembe, és már túl nagy ahhoz, hogy csak úgy arrébb rakjam (több, mint 25 kg). Fél éves, még kölyök, csak hirtelen hatalmasat nőtt, nehéz fegyelmezni, de inkább jutalmazással nevelem. Többen mondták, hogy üssek rá, ha rosszat csinál, vagy nem engedelmeskedik, de nem lennék rá képes.

Most vittem először sétálni úgy, hogy kocsival elmentünk messzebbre. Eddig csak állatorvoshoz mentünk autóval, de az rövidebb táv volt. Szóval igen, vannak még problémák :) de szerintem az elején senkinek sem egyszerű.

2016. febr. 12. 21:36
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de ennél már csak rosszabb lesz, most kezd kamaszodni. Szóval a helyedben elmennék egy kutyasuliba, lehetőleg olyanba, ahol fegyelmezni is megtanítanak. Azt meg ne kegyetlenkedésként képzeld el, meg ne ütlegelésként, mert annak semmi értelme. Van póráz, hozzá lehet nyúlni úgy a kutyához, hogy felfogja, hogy komolyan gondolod, ki tudsz neki osztani egy-egy sallert, tudsz használni olyan eszközt, ami nem fáj, csaj hatékony, szóval nem egy ördögtől való dolog ám rákényszeríteni a kutyára az akaratodat, végülis neki tök természetes dolog, hogy nem káoszkodhat csak úgy bele az életbe, egy kutyafalkában is vannak szabályok. Csak tudni kell jól csinálni, úgy, hogy hasson, de ne is legyél túl durva. Ami egy boxernél mondjuk eleve nehéz, elég strapabíró cuccok... :D
2016. febr. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ütést ne tiszta erővel odacsapásnak képzeld el. Én a J.R. terrieremnél egy összecsavart újsággal a seggére csapva érem el a legnagyobb megszeppenést, holott az holtbiztosan nem fáj neki. És ne csapkodd mindenért, mert akkor jelentőségét veszti.


Kocsiban ültesd oda, ahova gondolod, de addig ne indulj el, amíg le nem nyugszik a ..csába. Számolj rá akár 40 percet is. Ha próbál nyüzsögni, akkor egy nagyon határozott NEM kíséretében visszanyomod, de közben ne nézz rá és utána se foglalkozz vele. Ezt meg kell majd ismételni rengetegszer, de végül csak meg fogja érteni, hogy ezúttal komolyan gondolod. Nagyon fontos, hogy eközben ne veszítsd el a türelmedet, ne kiabálj, magadban se forrjon a düh, készülj fel előre lelkileg, hogy hosszú menet lesz. Sok sikert.

2016. febr. 13. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
ha a hátsó ülést előre tudod hajtani, akkor oda befér egy kisebb box, ami utazáshoz bőven elég a kutyának.
2016. febr. 13. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 veterán vas ***** válasza:
100%

Ahogy a válaszok is utalnak rá, nem az a kérdés lényege, hogy "hogyan szállítsak..".

Először a gazdi-kutya kapcsolatot kellene helyre tenni, főként a parancsszavak és azok teljesítése szempontjából. ;)

Ha ez megy, onnan már nem kérdés a kérdés.

Nekem -anno- egy 60 kilós kuvasz kan utaztatása jelentett problémát. Nehezen fogadta el, hogy a 24 órás teljes körű udvar/kert használat után, az autó, nem az ő felségterülete.

Kb. egy hónapos "harc" után kénytelen volt feladni az elveit. :)

2016. febr. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Hovarju ***** válasza:
100%

Lehet venni rá való hámot és hozzátartozó kiegészítőt, amit a biztonsági öv helyére be tudsz dugni. Ez az ülésen fogja tartani a kutyát és egy nagyobb fékezésnél, vagy kanyarodásnál nem fog beesni a két ülés közé.

Ráadásul így kiszállni sem tud engedély nélkül.

A hátsó ülést és az első ülések háttámláját érdemes letakarni (többféle kapható állatkereskedésbe) ülésvédő huzattal, ami vízhatlan is.

Így könnyebben tisztán tartható az autó is és vezetés közben tudsz a forgalomra koncentrálni.


(egyébként a kresz szerint a kutya "csomagnak" számít, tehát úgy kell rögzíteni, ahogy egy csomagot. Ne boruljon, de dőljön ki, ne zavarjon vezetés közben)



Nekem egy 20kg-os keverék kutyám van. Fressnapfa vettem neki hámot kb.2000 Ft-ért. Többféle méretben létezik. Érdemes magaddal vinni a kutyát és felpróbálni rá. A legtöbb állítható méretű.


Jó kutyázást és balesetmentes vezetést kívánok!

2016. febr. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat mindenkinek :)
2016. febr. 13. 20:55
 10/10 A kérdező kommentje:
Ma egy fokkal jobb volt a helyzet. A hátsó ülésre tettük, rögzítettük a biztonsági öves cuccal. Hátra ültem vele, és próbáltam szigorúbb lenni. Odafelé rosszalkodott kicsit, visszafelé viszont szinte végig feküdt, a fejét a combomra tette. Remélem a következő alkalommal még jobban fog viselkedni.
2016. febr. 20. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!