Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért sztároljátok a tenyésztő...

Miért sztároljátok a tenyésztőket?

Figyelt kérdés
Vettünk kutyát tenyésztőtöl 140 ezer forintért, folyamatosan beteg volt, 5 évesen meghalt vese, májelégtelenségben. Egyértelmű, hogy a túltenyésztéstől volt. Hallottam olyan tenyésztőről aki a selejtes kölyköket kirakta a kertvárosba. Több haveromnak is volt néha 1-1 alma, ezerszer jobban törődött a kicsikkel mint ezek a tenyésztők. Ti meg barkit aki lehoz egy almot, szaporítonak hívtok. Gondolkozzatok már el egy kicsit, nem fekete-feher a világ.
2016. febr. 13. 01:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ez nem az a hely.
2016. febr. 13. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
66%

Hat... ez elegge egyszeruen megvalaszolhato.

Ha ilyen a tenyeszto, akkor szerinted milyen a szaporito?

Elarulom, rosszabb.

Amugy, senki sem sztarolja a tenyesztoket, a szaporitokat fikazzuk.

2016. febr. 13. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
62%
Ezért: [link]
2016. febr. 13. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
86%

"Vettünk kutyát tenyésztőtöl "

Szerintem azt sem tudod mi a különbség szaporító és tenyésztő között.


Fél karomat rá, hogy valójában egy szép szaporítót fogtál ki. :)

Nem attól tenyésztő valaki, hogy 140ért adja a kutyát 40 helyett :D :D :D

2016. febr. 13. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
14%

Én tenyésztőtől sose vennék kutyát,csillagászati összegekért kérnek egy kutyáért.

A mostani kutyám is már 9 éves és teljesen egészséges pedig olcsón vettem.Golden Retriever.

2016. febr. 13. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Platypus ***** válasza:
82%
Egy ismerősöm ilyen háztáji szaporítótól kapott "fajtatiszta" kutyát, ajándékba. Az illető jóindulatú szaporító volt, tényleg szerette a kutyáit és sokat foglalkozott velük. Csak sajnos a tenyésztéshez a szeretet kevés, szakértelem is kell. A kiskutyával az lett a legkisebb gond, hogy ránézésre is keverék. Szerencsétlen mindenre allergiás, a legdrágább gyógytáp mellett is minden baja van. Egy éves korára többet költöttek rá, mint amennyi az amúgy ritka és drága fajta tenyésztői ára lenne, és nem úgy tűnik, mintha hosszú élet várna a szerencsétlenre.
2016. febr. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
38%
addig sztárolják a kutyákat amíg csak lehet. de arra nem gondolnak mi lesz a kutya sorsa.amúgy szerintem szinte senki nem sztárola őket. nekem mmenhelyi kutyám van. egyszer se volt beteg az 5 év alatt.
2016. febr. 13. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, nézegess facebookon különféle állatvédő oldalakat. Az argentin dog fajtamentő most kobzott el 2 szaporítótól rengeteg kutyát, nézd meg milyen állapotban vannak. Vagy ott van a kecskeméti eset, az egyik kutyának nem volt bőre a hátsó részénél!! És ezek a szaporítók, de ilyenből rengeteg van. Oké, hogy van olyan ember, akinél besikerül 1-1 alom, és mondjuk van esze, beolttatja őket, normális táppal tartja, de könyörgöm árulja már el nekem valaki, hogy akinek nem telik egy 100.000 Ftos (minimum) törzskönyves kutyára, akkor honnan lenne pénze a kiskutyák felnevelésére, ami kb. dupla ennyi pénz...


Másrészt meg tenyésztő és tenyésztő között is van különbség, tájékozódni kell. Ahonnan mi vettünk kutyát tenyésztőtől, ott 0% megbetegedés volt, 0% diszpláziára hajlamosság, nem hogy a szülőket, de az ükükük szülők szűréseit is meg tudtuk nézni. Körülbelül 6 hónap volt, amíg kiválasztottuk a megfelelő tenyésztőt, amiben benne volt, hogy elmentünk hozzájuk, és alaposan megvizsgáltunk mindent. Ha tudom, hogy vannak kutyái, amelyek beteg, akár 1 is, BIZTOS, hogy nem veszek tőlük kutyát. Ez a saját butaságod volt, bocs. Tudod, van, akik illetlenül megszerzik a tenyésztői papírt, holott szaporítók,csak esetleg sok pénzt dugtak valakinek a zsebébe, stb...

Emellett van rengeteg fajta, amit nem vennék akkor sem, ha ingyen kínálnák, mert egyszerűen rossz az egész tenyésztői kínálat idehaza, és a környéken. Nem fogok felsorolni fajtákat, tenyésztőket, de rengeteg van.


Azt még hozzá teszem, hogy ahonnan mi vettünk kutyát, ilyenről szó sem lehetett, hogy bármilyen kutyát kiraknának. Sőt, folyamatosan ellenőrzik a kutyák tartását, helyét, tőlünk is folyamatosan kérnek fotót, videót, sokszor találkozunk, mindegyik kutyájukat sajátjának tekintik, és volt olyan, hogy nem megfelelően volt tartva, és azonnal visszavették a kutyát, mert benne volt a szerződésben, amit aláírunk, hogy ha nem megfelelően van tartva a kutya (itt felsorolás), akkor minden további nélkül visszaveszik a kutyát. És volt, hogy sok kutya volt náluk, de egyiket sem adták oda senkinek, amelyiket visszaveszik, mert mondjuk a viselkedése nem jó, mert elhanyagolták, illetve az állapota olyan, hogy hosszú kezelés kell (bőrbetegség ami most eszembe jutott), akkor egyrészt kikezelik, SAJÁT pénzből, és megtartják örökre, tehát már sem pénzért, sem ingyen nem adják oda senkinek.

Az idős kutyákat (6+) pedig már a lakásban tartják folyamatosan, hogy minél tovább velük legyenek. Persze a többi kutyának is van meleg helye egy garázshoz hasonlító fűtött helyen, mint a lovaknak az istálló. Minden tiszta, sehol egy ürülék, volt hogy váratlanul mentünk, mert arra jártunk, és megnéztük, és akkor sem volt putri. Pedig akkor nem voltak kiskutyák, tehát nem volt látogatás...


Attól mert valaki tenyésztőnek mondja magát,nem biztos, hogy úgy van, nagyon alaposan kell utánajárni.


Egyébként emellett nekünk 2 befogadott kutyánk is van, és egyikkel sem volt nagyon baj.

Véletlenek egyébként vannak, előfordul az, hogy több száz egészséges kutya után lesz egy beteg, de ilyenkor vissza tudod kérni a pénzt, nekünk ez is benne van a szerződésben, hogy ha váratlan egészségügyi gond lép fel, ami nem sérülés (tehát nem lábtörés vagy ilyesmi), és nem áll módunkban kezeltetni, mert nem szeretnénk, akkor visszafizetik a pénzt, és visszaveszik a kutyát.

2016. febr. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Tenyésztő és tenyésztő között is óriási különbségek vannak. Ezért kell kutyavásárlás előtt tájékozódni fórumokon, esetleg versenyeken, fajtaklubbnál.

Nem sztárolom a tenyésztőket, de a szaporítókat mindegy, hogy milyen okból és háttérrel szaporít mélységesen elítélem, mert nekem is volt szapis beteg kutyám (nem adtam érte pénzt, hanem az állatorvosunk hozta nekem, mert rossz körülmények között volt) és a családban most is van ilyen kutya, ami a kínok kínját állja ki öröklött betegség miatt. Nem gondolom, hogy mindenkinek tenyészetből kéne kutyát vennie, csodálatos kutyákat lehet találni az állatmentőknél is. Én azt tartom nevetségesnek, amikor valaki felvágásból valamilyen fajta kutyát akar, de egy igazán jó példányért nem hajlandó megfelelő árat fizetni.

2016. febr. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

ertelek titeket, én is elkötelezett állatvédő vagyok. ismerem a menhelyeket. jól.

de azert az kicsit erős, hogy ha valaki azt irja h le akar hozni egy almot akkor egyből beindul itt mindenki es elkülditek a faszba.

a mostani kutyam fajtamentőktöl van. akkor ő most fajtatiszta? szerintetek nem, csak egy keverék mert nincs törzskönyve.

amugy szerencséd, hogy nem tetted fel a fél karodat, már nem lenne meg :)

2016. febr. 13. 10:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!