Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amerikai akitát szeretnék,...

Amerikai akitát szeretnék, tudom hogy kemény, domináns fajta. Be merjem vállalni? Más kutyával mennyire tartható?

Figyelt kérdés
22/L vok, most is nagytesű kutyáim vannak, egyik egy nagy, konok terrier és bírok velük. Kitanultam velük mindent a hagyományos tanítási módoktól a klikkertréningen át Jan Fennel módszeréig. Számomra az abszolút útmutató Victori Stillwell. Szerintetek elbírnék az am. akitával is?
2010. márc. 30. 19:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ismerősnek van, ő nagyon jólnevelt, de azt tudom h kemény kéz kell hozzá...mondjuk ez minden kutyára igaz szerintem....neki van mellette egy törpespicce, aki ráadásul csajszi és egy kis ribi, de az akita jól tolerálja
2010. márc. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ahonnan vennél akitát, kérdezz rá, milyen a kutyái hozzáállása más kutyákhoz. Én úgy tudom, nem igen tűrnek meg mást.
2010. márc. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha egy terrierel elbírtál akkor egy akitával is elfogsz. Nagyon önfejű,makacs kutyák nem egyszerű tanítani, de a terrier is ilyen. Más kutyákkal össze szoktatható. Viszont rengeteg a mozgás igénye szóval le kell ám fárasztani. Agyilag is! Sok sikert!
2010. márc. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem van egy ismim Akita tenyésztő:) nagyon szépminőségi kiskutyák szoktak születni:)
2010. márc. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Vigyázni kell, mert szökősek nagyon.
2010. márc. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

És ha mégsem vagyok elég domináns és ez akkor derül ki ahogy cseperedik a kutya, miben nyilvánulhat meg?

Úgy értem ha egyszer futni járok vele, én etetem, csak nem támad meg-mi oka lenne ha amúgy jól tartjuk?

2010. márc. 30. 19:53
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Megtámadni? Ez milyen feltételezés? Csökönyös, makacs, de az akita inu legendás hűségű. Akkor szerinted majd az amerikai akita neked megy? Arról nem is beszélve, hogy saját kutya gazdára max. akkor támad ha agresszívak vele... Ha jól tartod és falka vezérségre akar törni, az maximum abban nyilvánul meg, hogy nem fogad neked szót, önálló döntéseket hoz, amik esetleg a te elképzeléseiddel szemben állnak. De drasztikusabb esetekre nem nagyon kell számítani, mint amiket a Victoria Stilwell féle műsorban találsz. Meg ha ilyesmiket már elolvastál utána néztél, akkor tudod a problémát kezelni. Ha esetleg rád morog vagy vicsorít a kutya, akkor sem kell megijedni. Amíg benned az a hit él, hogy itt csak te lehetsz a falka vezér a kutya nem mer próbálkozni sem. De ha észre veszi, hogy megingathat, már egy éves kora előtt is bepróbálkozhat. Ha egyedül nem megy a megnevelés dolog akkor is van kutya iskola, rendbe lehet hozni szak emberek segítségével, ami neked alapból nem ment. De a Jan Fennel módszerek követése szerintem bőven elég... Amint biztos vagy magadban nyugodtan vágj bele, tenyésztővel ha tartod a kapcsolatot, semmi probléma nem lehet. Minden nagy testű kutyához komoly vezér kell, hogy később ne legyenek ebből problémák. Ebben az amerikai akita sem kivétel.
2010. márc. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Akiteki ***** válasza:
Az amerikai akita sokkal keményebb kutya, mint az akita inu. Más kutyákkal nemigen szokott kijönni. Persze ha kiskora óta együtt lesznek, biztosan megoldható. De egy felnőtt kant nem mernék együtt tartani másik kannal.
2010. márc. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi, ezzel megnyugtattál!
2010. márc. 30. 20:56
 10/11 A kérdező kommentje:
Ezt 20:44-nek írtam.
2010. márc. 30. 20:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!