Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek az izgalmi vizelés...

Mit tegyek az izgalmi vizelés ellen?

Figyelt kérdés
Van egy kistestű kutyám. Panelházba lakunk és amikor anyukám hazaér akkor mindig hanyatfekszik és bepisil. Mit lehet ez ellen tenni? Amúgy teljesen szobatiszta. Naponta 3-4 alkalommal visszük le. Reggel fél délután 1 este fél és lefekvés előtt 15-20 percre. Itthon is fárasztjuk. Nekem nem pisil be mert mikor hazaérek akkor odahívom magamhoz és már viszem is sétálni. (Szerintem én vagyok a falkavezér mert leginkább rám hallgat. Amit én mondok neki azt mindig szó nélkül megcsinálja viszont mikor édesanyám vagy a testvérem kérnek tőle valamit akkor sokszor nem figyel rájuk) Mit lehet az izgalmi pisilés ellen tenni? Mikor hazaér anyu nem egyből foglalkozik vele hanem csak kb 15-20 perc után mégis bepisil pedig előtte 40-50 perccel voltunk lent...

2016. febr. 15. 19:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Ugye örömében pisil be. Ha kölyök akkor kinövi. Enyém is bepisilt ma már 2 éves és nem szokott, csak nagyon ritkán.
2016. febr. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Adj neki feladatot, ami a türelmes várakozás legyen.


Ha otthon vagy, kérd meg anyádat, hogy csörgessen meg, mielőtt ki akarja nyitni az ajtót, így felkészülhetsz.


Ha elkezdi nyitni a zárat, a kutyát küldd a helyére, fojtsd el csírájában az izgatottságát.

Következetesen tartsd is ott, szólj rá, fegyelmezd, ha el akar menni.

Ha nyugton marad, dicsérd meg.


Te (ti) se legyél izgatott, ha hazajön édesanyád, ne hangoskodjatok nagyon, mert ez a hangulati hullám ragad át a kutyára, ebből táplálkozik. (mint mikor egy egész utcányi kutya ugat, és azt se tudják, miért)

És édesanyád ne csak ne üdvözölje, hanem teljes mértékben hagyja figyelmen kívül.


Ha a hazaérés folyamata lezajlott, és nyugodt a kutya, akkor hívja magához anyád, és úgy üdvözölje. Lehetőleg akkor is hangok nélkül, csak egy kis simi, és kész.

2016. febr. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Már 2 éves. Van neki egy szobakennelje oda küldöm be mikor anyum megérkezik. Köszi az ötleteket. Várom még a tobábbi válaszokat.
2016. febr. 15. 21:36
 4/4 anonim ***** válasza:

Úgy általánosságban le kéne szoktatni az izgulásról, és mindig csak akkor foglalkozni vele, akkor csinálni olyat, ami neki jó (séta, játék, kaja, simi, bármi), amikor éppen nyugodt lelkiállapotban van.

Plusz elküldheted az ajtó környékéről is, ha anyukád jön haza, ne érezze úgy a kutya, hogy most neki szét kell esnie az izgalomtól, inkább azt kell felé közvetíteni, hogy semmi dolga nincsen ott, nem történik semmi érdekes (hiszen ez napi szinten előfordulú dolog, hogy a családtagok hazajönnek, nem kell ebből hisztit csinálni).

2016. febr. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!