Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Őszintén: milyen kutyát...

Őszintén: milyen kutyát ajánlotok egy szorongónak terápiás célból, hogy megváltozhasson az élete?

Figyelt kérdés

Rengeteg kérdést írtam már ki, h ilyen-olyan fajtát szeretnék és kérdeztem róluk, de a lényeg h terápiás célzattal szeretném a gyógyulás segítéseként. Kedves, nyugodt, nagyobb testű kutya lenne jó, akivel nyugodtan sétálhatok, kirándulhatok.

Mit ajánlotok?


2010. márc. 30. 21:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
52%
Berni pásztor, bernáthegyi, uszkár.
2010. márc. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem a németjuhász nagyon aranyos, okos, kedves, vigyáz rád, engedelmes ha foglalkozol vele és nagyobb kutya, meg is véd ha kell.

Közülük kerülnek ki a vakvezető és a rendőrkutyák is, szerintem jó választás lenne.

Nekem is németjuhászom van, sok boldog percet köszönhetek neki, és valóban lelke van. Érzem, hogy szeret és van személyisége. A legjobb dolog az életemben.

2010. márc. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
76%

Golden retriver.

Gyerekbarát, intelligens és nagyon szeretetreméltó. Kiskorában eszméletlenül jófej, nagy kutyaként meg nagyon megbízható. És nem is egy túl finnyás fajta.

Barátnőmék tenyésztették is őket. Ők eléggé természet; sport barát emberek. Rengeteget mentek a kutyusaikkal futni és kirándulni.

Remélem megtalálod a neked való kutyust. Sok sikert!

2010. márc. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
67%
Labrador, golden retriever. Őket Angliában az orvosok terápiás célokra írják fel a betegeiknek, de itthon is használják terápiás kutyának.
2010. márc. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
68%
labrador vagy valami juhászkutya..
2010. márc. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
46%
A juhászkutyák nem valami nyugodtak, maximum skót juhászt lehetne ajánlani.
2010. márc. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
67%
Óriás uszkár, újfundlandi. Ezek a kutyák nagytestűek, de család centrikusak, nem kell őket túl keményen fogni ahhoz hogy jó társaid lennének. Közepes méretűek közül viszont nagyon tudnám ajánlani a labradort, magyar/német/weimari vizslát, skót juhászt. Okosak, tanulékonyak, imádják a családjukat. Remélem segítenek neked.
2010. márc. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
50%
Esetleg még leonbergi.. mondjuk be kell tanítani rendesen, a mi kutyánk pl nagyon kajla, de ez a fajta családszerető, türelmes és barátságos, kifejezetten családi kutya.
2010. márc. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
84%

Labrador vagy golden.

Nagyon barátságosak, feltétel nélkül szeretnek, nyugodtak, kifejezetten szeretik az emberi társaságot, legszívesebben örökké az ember mellett lennének.

Nem utolsósorban roppant tanulékonyak és érzékenyek az emberi hangulatra...ezért is használják a labradorokat pl. terápiás kutyának, de már hallottam terápiás goldikról is. Olyan szépek, jó puha a szőrük, öröm őket simogatni, és bármelyik ember szívesen henceg velük.

2010. márc. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
szerintem sok keverék kutya is megfelel erre a célra,szeretni ők is tudnak nem csak a fajtatiszta kutyák!
2010. márc. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!