Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szomszéd szobába be került...

A szomszéd szobába be került egy bolhás kutyus, de nem akarnak tenni ellene. Nekünk viszont van egy 6 hetes kis Yorkienk mit tehetünk, hogy el ne kapja?

Figyelt kérdés
Amint említettem a fentiekben a probléma az lenne, hogy a szomszéd szobába (öcsém & barátnője)szereztek egy szoba kutyust. Ami kiderült, hogy igen csak BOLHÁS, és az én szobámat ami tőlük elválaszt, csak egy vékony fal választja el...> és még az ajtó is egymással szemben van...Szóval nagy rá az esély, hogy ide is be férkőznek. Pénteken fogok menni én is a szoba kutyusomért egy kis 6 hetes Yorkshire Terrierét és mivel olyan fiatal, hogy bolhanyakörvet nem tehetek rá... cseppet s bolha sampont sem használhatok.. mit tehetnék?? Elektromos kütyü vagy bármi hasonló bolha irtó van-e? És használ? Nem szeretném, ha emiatt bármi baja is lehetne. A válaszokat előre is köszönöm!

2016. febr. 17. 21:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
7%

En jol ertek a kutyakhoz nekunk is vannak kiskutyaink es ha mar 6 hetes a kutyusod akkor 6 hetes kortol lehet adni Bravecto tablettat :) igaz hogy draga de bolha es kullancsirtonak is jo :) nezz utana!!

Amugy a tesodat pedig probald ravenni hogy probaljanak a bolha ellen tenni mert szerintem senki sem nyul szivesen egy olyan kutyihoz akiben bogarak mocorognak :P

2016. febr. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk eleve ne hozz el egy 6 hetes kutyát, mivel 8 hétig kell az anyjával lennie, hogy megtanulhassa az alapvető viselkedést kutyákkal. Az alatt a 2 hét alatt, meg a tesód ki tudja kezelni a bolhás kutyáját.
2016. febr. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
89%

1 ha bolhás a kutya, akkor férges is...ha bolhás és férges a kutya, akkor bolhásak és férgesek lesztek ti is

2 6 hetes kutyát TILOS elhozni az anyjától, jogszabály tiltja (meg a józan ész is)

3 szaporítótól nem veszünk yorkienak hazudott fajtajellegű, korcsokat

2016. febr. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
90%
A megoldás az, hogy bolhátlanítjátok a másik kutyát, meg a környezetét is, még mielőtt titeket is elkezdenek csípni. Gondolom - remélem - a kutya nem a szobában éli le az életét, tehát a bolhák is el fognak jutni mindenhova. Nem mellesleg a kutyának az állatvédelmi törvény, és nem utolsósorban a saját igényei szerint is 8 hetes koráig az anyja mellett van a helye, szóval hagyd még szépen két hétig a szaporítójánál, addig meg is lehet oldani a problémát.
2016. febr. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Mindenképp kénytelenek lesznek ki irtani. Lehet, hogy férges a kutyájuk nem tudom, de oltásai és féreghajtásai azok vannak a kis könyvében. Egy idős házaspártól kapták ahol már 5 éve szeretett kutyus volt. (Pekingi Palotapincsi). Én viszont fajtiszta törzskönyvezett kutyust vásárolok, remélem azért, ha törzskönyvet kapok vele, akkor nem "korcsot" veszek :O Most szombaton volt 6 hetes, és pénteken kellene érte mennem. Tehát majd nem hét hetes. És szeretném kérdezni, ezek az elektromos bolha riasztók érnek valamit? Vagy spricceljem le az egész szobám bolha irtó spays vízzel?
2016. febr. 17. 22:03
 6/23 anonim ***** válasza:
97%
ha törzskönyves lenne a kutyus, akkor tenyésztőnél vennéd, tenyésztő nem adja oda 8 hetes kor előtt a kutyát, de inkább 10
2016. febr. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

6 hetesen nem választunk el kutyát. Ha jót akarsz a kicsinek várj még 2-3 hetet. Foglalózd le, nehogy eladják. Illetve nézz utána, hogy nem-e felelőtlen szaporító, mert lehet beteg is a kicsi.


A tesód majd bolhátlanítja a kutyát, ha elkezd vakarózni! Olyan nincs, hogy őket nem fogja megcsípni. Amúgy a szüleid hol vannak? Mért nem szólsz nekik???

2016. febr. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondta akitől vásárolok, hogy sajnos a többi kis kutyust is elviszik tőle vasárnap. Azaz 21.-én. És nem szeretnék, hogy ha ez az egy kis kutyus maradna ott egyedül. Így, ha számomra is megfelelő, akkor elhozhatom, mert elsőnek rá egy hétre szerda lett le beszélve. csak valami grikszer lett.
2016. febr. 17. 22:18
 9/23 A kérdező kommentje:
Ha, nem szólnak kénytelen leszek én szólni. Eddig nem említették még nekik. Csak ők látták fürdetés után. amit én szerencsésen pont hallottam, hogy beszélnek. >.<
2016. febr. 17. 22:21
 10/23 anonim ***** válasza:
83%
Ez egyre rosszabb. A többit is elviszik... jó tisztességtelen szaporítót fogtál ki. Örülj, ha egyáltalán yorki lesz.
2016. febr. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!