Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj hogyha a kutyám harap...

Baj hogyha a kutyám harap játék közben?

Figyelt kérdés
Nem túl erősen harap, és azt is csak akkor amikor kézzel megyek ellene :D Ha kötéllel, ronggyal, kesztyűvel játszunk akkor nem harap.
2016. febr. 22. 00:24
 1/10 A kérdező kommentje:
Egyébként már nem kölyökkutya, már idősödő, a szőre néhol már őszül.
2016. febr. 22. 00:27
 2/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ez zavarja, amikor ezt csinálod és ezzel jelzi.

Viszont a mi tancsink is ezt teszi játék közben, de nálunk egyéretlmű a testbeszéde alapján, hogy játék ( 8 éves ) :)

2016. febr. 22. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az enyém is ennyi idős. Nem zavarja mert tudja hogyha "rám támad" akkor is kézzel, meg lábbal megyek ellene. Sok helyen olvasom hogy a kutyának nem szabad játékból se harapnia. Szerintem ez hülyeség. Még mindig ugyanúgy játszik mint 2 éves korában, és ebből még semmi gond nem lett. Igazából csak érdekel hogy más is úgy gondolja-e mint én. Egyébként hallgat rám.
2016. febr. 22. 00:37
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha a kutya megharap az azért keményen fáj és vérzik, remélem nem ez a helyzet.

Inkább odakap nem?

Előfordul. Ha téged nem zavar, nem fáj, nincs vele gond.

2016. febr. 22. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 érdeklődőolvasó válasza:
Az enyém is "harap" mondjuk inkább csak mintha megfogná a kezem de elenged és megy tovább a játék ebből szerintem semmi baj nem lehet
2016. febr. 22. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha csak megrágja a kezedet finoman, az oké. Ha fáj, az nem oké, tanuljon meg odafigyelni és finoman játszani.
2016. febr. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 elwera ***** válasza:
A miénk már nem harap. Kis korában próbált harapni, amikor még feszegette a határokat, de mindig orron pöcköltem amikor nekem fájt, így rájött hogy jobb neki ha nem teszi. Most meg már eszébe sem jut. Tud játszani harapdálás nélkül is nagyon. Nem kapja meg a kezem, meg semmi. Maximum a másik kutya fejét szokta harapni, de az emberek kezét nem, ezért biztonságos az is ha más valaki játszik vele. Pl ha átjönnek hozzánk ismerős gyerekei, ők is bátran csinálhatnak a kutyával szinte bármit. Dögönyözhetik, nyúzhatják, ő akkor sem nyitja ki a száját rájuk.
2016. febr. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Már 10 hetes kora óta ilyen, aznap amikor idekerült még meghúzta magát, de már másnap vadul morogva ugrott nekem amikor játszottunk :) Egyébként tudja hol a határ. Amikor vastag kabát meg pulcsi van rajtam akkor erősebben harap, de amikor nyár van és nincs a karomon semmi, akkor is annyira harap hogy ne fájjon.
2016. febr. 22. 11:58
 9/10 A kérdező kommentje:
Ja és persze csak akkor csinálja ha játszunk. A játékot meg mindig én kezdeményezem.
2016. febr. 22. 12:06
 10/10 anonim ***** válasza:

én szoktam úgy játszani a kutyámmal, hogy én csipkedem őt ő meg engem. nem bántom, ő se engem, ha valamelyikünknek fáj akkor szól. rendesen ráfog ilyenkor a kezemre karomra, de kontrolálja magát, megszorítja, de tudja hol a határ. mi ilyen durván játszunk :D

szerintem nem baj ha így játszik, ha neked nem fáj és nem túl durva, tudja hol a határ. az enyém pont akkor durvul be, mikor játék van nálam, akkor nagyon bepörög és nem figyel. ilyenkor viszont rászólok és ha nem figyel magára elteszem a játékot és le kel higgadnia.

2016. febr. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!