Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyus legyen?...

Milyen fajta kutyus legyen? Menhelyi vagy fajtamentés is lehet!

Figyelt kérdés
Kertes házban lakunk, van egy 2 éves kislányom, szoval valami olyan kutyus kellene, amelyik birja a gyömöszölést :) A lakásba éjszakára ha igényli, bejöhetne (a hátso konyhába). Kis vagy közepes testű, lehetöleg könnyen kezelhető, gyerekszertő, barátságos kutyus kellene. kezdésnek max. 50.000 ft-ot tudnék rá szánni, de jöhet menhelyi vagy fajtamentés is. Csak azt nem tudom milyen fajta lenne jo. Tanácsok?
2010. márc. 31. 16:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%

Uszkár, beagle, mudi, angol vagy francia bulldog.

Elsőre ezek jutottak eszembe.

2010. márc. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én a ZöldZebránál vagyok ideiglenes, jelenleg van nálam egy 7-8 hónapos ivartalanított kan, rettentően szereti a gyerekeket, bírja a gyömöszölést ( [link] ; [link]

Kis csíkos "Ördög" most a Hiéna névre hallgat, de átlehet nevezni nyugodtan. :) Jól kezelhető, pórázon szépen sétál, tud ülni feküdni, vissza jön ha hívják. :) Ha érdekel szólj v. írj privit. :))

2010. márc. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
50%
Ez attól függ. Szerintem ne vegyetek fajtiszta kutyát vagy ha mégis akkor Golden Retrievert, vagy családbarát kutyákat. A menhelyi kutyák közül ki kell azt válogatni amiket meg lehet simogatni és szereti az embereket. Mi általában keverék kutyát szoktunk venni. Szerintem az a legmegfelelőbb.
2010. márc. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%

menhelyi legyen szerintem.


kérdés, hogy kölyök kell vagy felnőttebb?


ha kicsi kell, akkor tacskó, ők nagyon barátságosak, vagy keverékből egy kisebb.


én azt javaslom, hogy menj be a legközelebbi menhelybe és nézz körül. max ha nem találsz alkalmas kutyát, akkor nem hozod el egyiket sem és folyt köv..

2010. márc. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
61%
Ajánlom: Francia/Angol bulldog, Mopsz :)
2010. márc. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok, a másik képet nem jól linkeltem bocsi. [link]
2010. márc. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A francia bulldogok között sok az idegbeteg,agresszív,nehezen kezelhető a túlszaporítás miatt.Az angol bulldogok közül csak nagyon jó tenyészetből érdemes venni,rengeteg az egészségügyi problémás,amúgy sem egyszerű fajta.

Menhelyről válassz.

2010. márc. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem gyerek mellé nem egy ugri-bugri kölyök való, aki még karmol, harap, pörög, 2 éves kicsinek ez még sok...

Nagyon szimpi és jól szocializáltnak tűnik ez a kis "Hiéna"... :) Szerintem ideális lenne, márcsak a mérete miatt is.

Majd írd meg, hogy döntöttél!

2010. márc. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen pici gyerek mellé én is egy nyugisabb, érettebb kutyát javasolnék, főleg hogy egy kölyök rengeteg foglakozást igényel, egy 2 éves gyerek mellett nehezen megoldható a nevelés. Látogass el egy menhelyre (írd meg merre laksz és ajánlok közelit) és ott mond el mit keresel, ők pontosan ráböknek majd a neked megfelelő kutyusra.
2010. márc. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Mi most vettünk a 8 hós kisfiunk mellé egy bordeauxi dog-ot.

Egyáltalán nem értek azzal egyet,hogy ugrál,harapdál....

2010. márc. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!