Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy golden trimmelése mennyibe...

Egy golden trimmelése mennyibe kerül egy kozmetikusnál?

Figyelt kérdés

Van egy héthónapos goldim. Kb. egy hónapja volt ivartalanítva, a hasán még nem nőtt vissza a szőr teljesen.

Addig, amíg a szőr nem nő vissza, érdemes kozmetikushoz vinni? És kb. mikorra fog visszanőni?


2010. ápr. 1. 12:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A goldent nem szokás trimmelni.
2010. ápr. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ó, akkor nyírni, bocsánat.
2010. ápr. 1. 12:11
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkr én is megerősítem: a goldent nem nyírjuk/trimmeljük/kopasztjuk, mindegy, hogy nevezed a szőr levágását!


A szőr karbantartása a kefélésből áll, vágni maxiumum a fül alatt összefilcesedő szőrt kell. Én nem vagyok fürdetéspráti sem, a retrieveres szakkönyv sem javasolja a vegyszeres fürdetés, maximum a vizeset, ha olyan szennyeződés éri, amit a szőr magától nem dob le. De ha fürösztgetéssel nem teszed tönkre az alapvetően öntisztuló szőrét, akkor erre sem lesz szükség.


Egy goldenes gazdi

2010. ápr. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

12:22-es vagyok, az alkérdésedre nem válaszoltam. Az én kutyusom tavaly augusztusban, hét hónaposan lett ivatlalanítva. Szintén szuka. A pociján a szőr igen lassan nőtt csak vissza, ami azért is meglepő, mert mindeközben irgalmatlan nagy téli bundája nőtt, férfi arasznyi zászlói, a hasiján mégis igen lassan nőtt vissza borotvált szőr, több hónap, míg elérte a környező szőrők hosszát.


Trimmeltetni meg eszedbe se jusson!

2010. ápr. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ez meglepett. De köszönöm a választ.

Amúgy: [link]

Ha lejjebb görgetsz, le van írva, hogyan kell megfelelően nyírni/trimmelni egy kiállítási kutyát. Ezért gondoltam, hogy akkor lehet vágni a szőrét.

Mert hiába fésülöm sokat, szerintem lenne még rajta mit csinosítani.

2010. ápr. 1. 12:40
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Eszedbe se jusson hozzányúlni a szőréhez. Azon a honlapon a nyírást arra értik, hogy a kiállítási goldeneknek a fejük alatt a nyakukon egy kicsi meg van vágva a szőr, meg a farkán, lábán a zászlók formára vannak vágva.

Egy hónapon belül teljesen visszanő neki a szőr a hasán. Ha lenyíratod borzasztó nevetségesen fog kinézni (láttam már nyírott goldent) és szőre sem biztos, hogy olyan lesz mint régen.

2010. ápr. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Értem. Nekem nem kiállítási kutyám, van, az lehet, hogy más tészta. :)


Szerintem ha neked sem az, akkor szerintem fölösleges nyíratni. Igazából én azért ijedtem meg, amikor a trimmelést említetted, mert sokan képesek a hosszúszőrű kutyáikat (pl. skótjuhász) a nyár közeledtével lekopaszítani azzal a címszóval, hogy "ne legyen melege szegénynek". A hosszú szőrú kutya bundája télen fűt, nyáron pedig óv a napsugárzástól, stb. Azt hittem, hogy te is ilyesmire készülsz. :)


A kiállítási kutyának is csak "fazonigazítás" van, kis formázás, ilyesmi. A goldennek a hosszú zászlós szőr az egyik ékessége, ezért alapvetően ezt jelentősen akkor sem változtatják meg.

2010. ápr. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem szokás, de lehet. :o)

Sheltie-t se szokás, nekem mégis van két ismerősöm is akik mindig nyíratják :oP

2010. ápr. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nos, úgy látszik, rosszul fejeztem ki magam :D

Nem lennék olyanra képes, hogy rövidre nyirassam a szőrét. A goldenek bundája szerintem gyönyörű, ahogy van. A vágást fazonigazítás alatt értettem, főleg a nyakánál és a farkánál.

És ezt esetleg meg tudnátok mondani, hogy ez a kis "igazítás" mennyibe kerülne? :)

2010. ápr. 1. 13:03
 10/10 Akiteki ***** válasza:

Baja nem lesz a szőrének, legfeljebb furán néz ki a következő szőrváltásig.


Az én kutyámat januárban műtötték, most van akkora szőr a helyén, hogy már nem látszik a bőre. De közben le is váltotta a téli szőrét, ahol még volt bunda, ott vedlik.

2010. ápr. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!