Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy értik ezt a kezdő kutyás...

Hogy értik ezt a kezdő kutyás dolgot?

Figyelt kérdés

Nem értem. Nemrég olvasgattam pár kutyáról és néhánynál írták, hogy nem ajánlott kezdő kutyásoknak. Ezt úgy kell érteni, hogy nem tudják hogyan kell gondoskodni egy kutyáról, és nem tudják, hogy mikor mit kell csinálni? Nekem az első kutyám egy Tacskó keverék volt most pedig egy Vizslám van, akkor én már tarthatnék?


Bocs a hülye kérdésért csak nem értem, hogy hogy értik. :S :D


2010. ápr. 1. 14:29
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
82%
Vannak olyan fajták, amik komolyabb bánásmódot, tanítást igényelnek. Tehát egy olyan ember, akinek még sosem volt kutyája és úgymond még csak tapasztalatokat szerez a kutya neveléssel kapcsolatban, az ne tartson olyan kutyát elsőnek. Pl. én is szerettem volna anno Cane Corsot, de nem vettem, mert úgy éreztem,hogy egy tacskó után nem biztos, hogy nagytestű kutyánál egy Cane corsoval kellene kezdenem. Úgyhogy van egy mopszom.... :)
2010. ápr. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Akiteki ***** válasza:
90%

Bármilyen hihetetlennek hangzik, a kutyanevelést, a kutyával való bánásmódot és együttélést is meg kell tanulni.

És ezt nem lehet máshogy, csak tapasztalati úton.

Aki már felnevelt, kiképzett és évekig együtt élt egy kutyával, akire oda is figyelt és érti a viselkedését, a jelzéseit, az már nem kezdő.

Akinek van a kertben láncon egy kutyája, netán egy agyonkényeztetett, neveletlen, macskaként tartott szobacirkálója, hiába tart évek óta kutyát, akkor sem szabad neki egy komolyabb nevelést kívánó fajtát bevállalnia.

2010. ápr. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
95%
Ezt arra értik, hogy az első kutyánál hajlamosak vagyunk sokkal több mindent megengedni mint amit lehet, és ha ezt egy domináns fajtával teszed akkor abból baj lehet, és nem is kicsi, ilyenkor van hogy a kutya megeszi a gazdit:)). És ha már van vagy volt kutyád, tudod hogy mit rontottál el esetleg a nevelésben. De ha valaki hajlandó a fajtáról olvasni és mások tapasztalatából tanulni, akkor az tarthat első kutyának is dominánsabb fajtát, de aki szerint tök cuki hogy egy 50 kilós roti az ágyban alszik a gazdival, az meg lesz éve:DDD. Jó ez elég durva példa, de vannak olyan dolgok amiket soha nem szabad megengedni, hogy a kutya tudja ki a falkavezér. Te is ha megkérdezed hogy első kutyának tarthatsz rotit, vagy kaukázusit, mindenki azt fogja mondani hogy nem, első kutyának kevésbé dominánsat mond mindenki, de azt se tudjuk ki vagy, és lehet tökéletesen felbírnád nevelni a két említett példát is. Tömören a lényeg az, vannak kutyafajták amikkel ha nem jól bánsz át fogják venni a falkavezér szerepét, de vannak olyanok is amik tökéletesen belenyugodnak abba hogy a gazdi a falkavezér, holott teljesen rosszul nevelik, na ők a kezdő kutyusok. Jelzem nem vagyok szakértő várom én is a többi választ:)))
2010. ápr. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
94%
Vannak fajták, akiket nehezebb nevelni. Akinek még nem volt kutyája, az is tudhatja, mennyit kell sétáltatni, mivel kell etetni stb. De vannak dolgok, amiket nem elég elméletben tudni, ilyen a kutyák kiképzése. Mert hiába olvasol el sok könyvet a nevelésükről, az igazi kutya sok esetben teljesen máshogy reagálhat. Ahhoz, hogy ezeket a módszereket jól ismerd, tudd, hogy mikor melyiket kell alkalmazni és hogyan, fel kell nevelned egy vagy több kutyát. Tehát valószínű, hogy ha még nem volt kutyája valakinek, akkor ezeknek a fajtáknak a nevelésével nehezebben vagy egyáltalán nem boldogulna. De ez sem törvényszerű, mert vannak, akik kezdőként is tökéletesen boldogulnak velük, mert tehetségük van hozzá, de ez ritka. Aztán vannak olyanok is, akik a sokadik kutya után is megszenvednek egy ilyen kezdőknek nem ajánlott kutyával, mert nincsenek hozzászokva a nehéz természetükhöz. Pl. egy barátságos, alapvetően alárendelődő vizsla után lehet, hogy nehéz lenne elbírni egy stafforddal a dominanciája miatt és azért, mert alapvetően más kutyák elleni hacra tenyésztették őket, de lehet, hogy nem és tökéletesen tudnád nevelni.
2010. ápr. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
47%
Nekem vizslám van, és ezt sem ajánlanám tapasztalatlan első kutyásnak például, mert sokan nincsenek tisztában az igényeivel. Neked is jó döntés volt elsőre a tacsi keverék, kicsit tapasztaltabban meg már ha minden igaz elbírsz egy vizsivel.
2010. ápr. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
96%
ezt én is olvastam, meg sokan mondták, hogy első kutyának 19 évesen ne vegyek staffit, de annyira bele voltam szerelmesedve a fajtába, hogy mást el se tudtam volna képzelni. elolvastam egy csomó cikket, könyveket, kértem tanácsokat, és lám van egy engedelmes jól nevelt jól szocializált kutyusom :)
2010. ápr. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a mostani kutyám az első, bár már gyerekkorom óta kutyőrült vagyok. Ő egy nagy szerelem, még a szeme sem volt kinyílva, mikor már a hasamon aludt, bent a hasamban, meg a kislányom. Azért, hogy jólnevelt legyen, és tudjunk vele bánni másfél évig kutyaiskolába jártuk vele, de majd nyáron megint szeretnék eljárni vele, nem árt egy kis kikapcsolódás. Egyébként ő egy pit, és bullterrier keverék. A legdominánsabb kutya akivel valaha találkoztam, ráasául nagyon kutyás, mégis nagyon szófogadó, és alázatos, köszönhetően annak, hogy megmutattuk neki ki a főnök, meg hogy eljártunk vele iskolába. Én azt mondom, hogy egy ilyen kutya nem csak első kutyának nem való, de rengeteg olyan ember van, akinek egyáltalán nem való! Aki nem tud elég kemény lenni, és következetes, az mindenképpen maradjon meg a kisebb testű, és engedelmes, kevésbé domináns kutyáknál, különben lesz egy kezelhetetlen, és veszélyes kutyája.
2010. ápr. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
51%
a beaglere már sok helyen olvastam h nem ajánlott 1 kutyának nehéz nevelni,makacs stb...nem az első kutyám beagle volt(még mindig él)és megtudtam nevelni mert sok könyvet olvastam stb...először sok hibát elkövettem a nevelésben de mostmár tudom mire hogy reagáljak(pl macskát kerget,rosszalkodik...mert attól hogy megneveltem előfordul ma is hogy rosszalkodik hogy vele foglalkozzunk tudom hogy nem kell vele foglalkozni)szerintem ezért nem vagyok már kezdő ,szóval ha te olyan kutyát szeretnél ami kezdőknek való vágj bele csak ne add fel mert a türelem a legfontosabb
2010. ápr. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

én egyet is értek ezzel, meg nem.

egyetértek, mert mint kezdő kutyás sokat kell tanulni.

viszont ha azt nézem, h lehet vkinek már a 8. kutyája az, amit elsőre nem ajánlotok, de lehet az a valaki pont az előző hetet se nagyon tanította.

PL. én kezdő kutyás vok, végre van egy kutyusom, és imádom. Elolvastam már rengeteg oldalt, ivartalanítva lett 4 hónaposan, elolvastam a kutyapszichológia c. könyvet és folyamatosan töltöm le a póráz 2 végén c. műsor részeit. rengeteget tanultam belőle, és nagyon sok dolgot tanítok a kiskutyámnak is, aki lassan felnő.

Ezzel csak azt akarom mondani, h bár nem volt előtte tapasztalatom, egy olyan gazda sem túl jó, akinek van sok-sok tapasztalat de nem tudja tanítani a kutyáját mert nem akarja v nem fordít rá elég időt, inkább kiabál rá és szenved vele.

Folyamatosan látok olyan kutyákat (sőt őszintén szólva szinte csak olyanokat látok ), akik folyamatosan ugatnak, gazdijaik szerint ó mert öreg, ó mert azt hiszi h az a férfi nem a saját autójába száll.

Vagy húzzák a gazdikat, megtámadnák a bicikliseket, utálják a gyerekeket, féltékenyek a többi kutyára, vagy mindez együtt.

szóval szerintem simán lehet alapból is olyan kutyája az embernek, amilyet először akar, de csak akkor, ha felelősségteljesen ápolja, tanítja, és mindent megtesz annak érdekében, h ő legyen a falkavezér, nem a kutya. ilyesmi:)

2010. ápr. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Akiteki ***** válasza:
90%

Attól, hogy a beagle makacs, még nem válik veszélyessé. De pl. egy kaukázusi tapasztalatlan gazdinak viszont nagyon rázós!

Vannak fajták, amik után viszont semmilyen kutya nem fog megfelelni. Én huskykkal kezdtem, állítom, hogy 15 év után bármilyen kutyával boldogulok. (mondjuk a vadbarmokat alapból nem szeretem, tehát ilyen nem is lenne)

De ismerek embert, akinek juhászkutyája volt és szeretett volna egy huskyt. De mikor megismerte, azt mondta, hogy soha, mert neki ez totál kezelhetetlen.

Aki hozzá van szokva, hogy a kutyája első blikkre ugrik és mindent csinál, annak sose legyen se huskyja, se beagle vagy spániel vagy tacskója.

2010. ápr. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!