Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik a legnépszerűbb agilitys...

Mik a legnépszerűbb agilitys fajták midiben és miniben?

Figyelt kérdés
Maxiban tudom, hogy a border és a belgák, de a többi kategóriát nem tudom. Esetleg van olyan lista, hogy az utolsó pár év VB-in melyik fajtából hány indult? Régen voltak ilyen listák, de a mostani versenyekről nem találok.
2016. márc. 14. 21:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

sheltiek mindenképpen az élen járnak, az uszkárok is elég népszerűek.


[link] találtam neked egy ilyet :)

2016. márc. 15. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, nagyon érdekes. Amin nagyon csodálkoztam, hogy maxiban milyen durván fölényben vannak a borderek, pedig pl egy kelpie vagy egy belga juhász szerintem van olyan jó. Mi lehet ennek az oka?
2016. márc. 15. 06:59
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért tarol a border, mert könnyű tanítani: ha munka van, elhagyják az önálló gondolatai, és csak a melóra figyel. Valamint nagyon felkapott fajta lett, amit már a környezetemben is tapasztalok. Boldog-boldogtalannak border kell, mert biztos olyan okos lesz, mint akiket YouTube-on látni; ahhaa, de ahhoz dolgozni is kell, nem keveset. :D
2016. márc. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

egyrészt mert divat most bordert tartani. ha szerencséd van kifogsz egy jó kutyát és ha értesz hozzá könnyen, gyorsan lehetsz sikeres. ha mindenáron nyerni akarsz, akkor meg bc-vel a legkönnyebb...

nem fogják a bordereket leverni a malik és a kelpiek. a malik egy kicsit túl nagyok, annyival amennyivel már nem tudnak ugyanolyan szűken, ugyanolyan gyorsan fordulni (nagyátlagban persze, mert van olyan mali aki simán felveszi a versenyt a borderekkel). egyszerűen több hely kell nekik. a kelpiek nem nagyobbak, de a testfelépítésük így is kötöttebb, erősebb, mint az agilityre szelektált bordereké. pláne, hogy ott tényleg csak erre vannak szelektálva, ugrásstílus, munkakedv hasonló alapján, amíg a másik két fajtánál még nincs ennyire sarkítva. a malik ráadásul keményebb, nehezebben irányítható kutyák, nekem a kelpiek is nehezebb esetnek tűnnek egy átlag bc-nél.

a kelpienél még látnék esélyt, mert ha elkezdenék komolyabban szelektálni, akkor könnyen lehetne a borderekhez hasonló kutyákat létrehozni, kérdés, hogy megéri -e. ha amúgy is ott a border, azt venni meg tuti dolog, akkor lenne -e kereslet a kelpiekre? illetve megéri még egy fajtát "rááldozni" erre a sportra?

a boldog-boldogtalan bordert vesz sajnos mindenhol igaz. az egy dolog, hogy a sok hülye vesz házikedvencnek, pedig a nagy többségnek egyszerűen nincs ideje, energiája és tehetsége ehhez (ismerek sima társállat bc-t, olyan gazdával, akihez illik is, abszolút nem zavarja a kutyát, hogy nem versenyeznek semmiben vagy ilyesmi), de egy csomó agilitys is bordert szerez be újabb kutyának, attól függetlenül, hogy illik -e hozzá a fajta. mert az előző, más fajtájú kutyája pl. nem volt olyan sikeres. csak hiába agilityzik vele vagy ilyesmi, ha amúgy köze nincs a fajtához :(

2016. márc. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Értem, logikusnak hangzik, amit írsz. Hogy lett ennyire népszerű a border? Hiszen az elején még nem voltak agility vonalak, illetve sok más fajta is elindulhatott volna ebbe az irányba. Mi ennek az eredete?

Azt én is látom, hogy sokan azért vesznek bordert, mert a meglévő kutyájukkal nem voltak elég eredményesek és nem értik, hogy a kutya csak fele a sikernek, a másik fele a handler. Én egy mudival próbálkoztam, nem voltunk igazán sikeresek és sokáig úgy voltam vele, hogy majd lesz egy másik kutyám, akit direkt úgy választok ki stb és akkor majd sokat nyerünk, de rá kellett jönnöm, hogy én nem vagyok elég jó ehhez a sporthoz és a kutya is sokkal jobb lenne egy másik handlerrel. Szóval a következő kutyámmal más sportba kezdek, akármilyen fajta is lesz az, pl a terelésben egész jók voltunk.

Egyébként úgy látom, a mudi kezd feljönni. Mit gondolsz erről, lehet, hogy ő lesz a következő felkapott fajta midiben? Főleg most, hogy már világbajnok is volt. Egyre több kennel jelenik meg, főleg külföldön, akik agilityre szelektálnak főleg.

2016. márc. 15. 19:01
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

én sem tudom a választ, szerintem csak elkezdték páran és mindenkinek feltűnt, hogy a bordereknek ez nagyon megy. igaz, hogy eredetileg nem erre találták ki őket, de a méretük, testfelépítésük és habitusuk elég jóvá tette őket, utána meg rá is gyúrtak erre. de tényleg jó kérdés, mert más fajtával is történhetett volna.

igazad van, hogy a handleren is múlik, sőt, szerintem egy kicsivel több is múlik rajta, mint a kutyán. egy béna handlernek lehet jó kutyája, akkor is béna maradhat, egy jó meg egy "rosszabb" kutyából is többet tud kihozni. engem speciel zavar, hogy sokan nem tudják tényleg csak az élményért csinálni ezt a sportot, kutyafülét se érdekli, hogy mennyire vagy sikeres, ha te és a kutya is élvezed, szerintem. én sem leszek világbajnok, jobb kutyával se, de szeretem ezt a sportot és a kutya is. és csak mert én sem vagyok szent, én nézni fogom a következő kutyámnál is, hogy mennyire feküdne neki az agility, vb-t nyerni nem kívánok, de szeretném folytatni a sportot és nem szeretnék egy olyan kutyát nyúzni vele, aki nem élvezi, kövezzetek meg :D

szerintem a mudik előtt fényes jövő áll ilyen téren, nem is értem, hogy miért nincs több embernek, bennük szerintem minden megvan, midiben pedig nincs annyi border, hogy elnyomja őket, tehát simán feljöhetnek. mondjuk azt nem tudom, mennyire tenne jót a midi kategóriának, ha ott is egy fajta kezdene dominálni.

2016. márc. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a kimerítő választ. Én úgy látom, a mudit kezdik felkapni az agilitysek, a mudi agility csoport van a facebookon több, mint 350 tag van és rengeteg tehetséges páros van köztük. Szerintem sokakról hallani fogunk még. Talán leginkább a természete áll a gyorsabb elterjedés útjában, tapasztalatom szerint kicsit nagyobb kihívás a nevelése, mint a bordereké, sheltie-ké és uszkároké.
2016. márc. 15. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!